18. září 2015 • 14:44

Defenzivní expert Gulaši je zpět! Styl hry jsem nezměnil, říká

Autor:
Takhle nosil Michal Gulaši vítěznou helmu před dvěma lety.
TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Čech dal stopku Mahrezovi, Butland jako superman NEJ zákroky Premier League: Čech dal stopku Mahrezovi, Butland jako superman
Langmajer o roli v hokejovém seriálu Lajna: Inspiroval bych se koučem Hlinkou Langmajer o roli v hokejovém seriálu Lajna: Inspiroval bych se koučem Hlinkou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Naplno si užil rok ve švédském Södertälje a je zase zpět. Zpět v Karlových Varech. Defenzivní zadák Michal Gulaši, který exceluje v kolonce Radegast Index, chystá i v této sezoně útok na čelo této tabulky. Svůj herní styl nezměnil ani během působení v cizině. "Dostal mě tam, kde dnes jsem," dodal devětadvacetiletý hokejista.Jaké bylo Vaše angažmá ve Skandinávii, musel jste hodně změnit svůj styl hry? A co životní styl?
Moje angažmá ve Skandinávii bylo výborné, jsem maximálně spokojený. Svůj styl hry jsem příliš měnit nemusel, i ve Švédsku ode mě očekávali stejnou hru, jakou jsem hrál v české extralize. Zato životní styl jsem změnil hodně – hlavně co se týče šatníku. (smích)

Odcházel jste jako vítěz Radegast indexu, jak se vracíte?
Myslím, že se vracím jako hráč, který je známý díky svému stylu hry. Ten mi zůstal a měnit ho nehodlám. Dostal mě tam, kde dnes jsem.

Mají ve Švédsku podobné hodnocení jako je statistika Radegast index?
Nemají. Samozřejmě si všechny týmy vedou statistiky zblokovaných střel nebo hitů, ale žádná oficiální statistika neexistuje.

Kdo si myslíte, že bude Vaším největším soupeřem letos v Radegast indexu?
(Teď jste mě trochu zaskočila…) Určitě Honza Výtisk. A taky Jirka Vašíček nebo Honza Hanzlík. Myslím ale, že to nebude o dvou nebo třech hráčích. Favoritů na vítězství je určitě víc.

Jednou z vlastností hokejových bojovníků je neústupnost. Nebojíte se někdy skočit do rány?
To je právě to nejhorší – když máte strach zblokovat střelu, tak jí vždycky „zchytáte“ tam, kde to nejvíc bolí. A to vás pak bolí ještě o to víc. Když už člověk padá, musí počítat s tím, že to může bolet. Potom to pro něj není takové překvapení.

Jaká je Vaše motivace do dalších zápasů, ve kterých víte, že to bude zase bolet?
Týmový úspěch. Pokud pomůžu týmu tím, že budu rozdávat hity a blokovat střely, nebude mi motivace chybět.

Další z charakteristik bojovníka je překonávání překážek… Jaká byla ta největší ve vaší dosavadní kariéře? (např. zranění, neshody v týmu, stěhování…)
Musím to zaklepat, ale zatím mě žádný větší problém, ať už zdravotní nebo v kabině, nepotkal. Za to jsem moc rád.

Jak by vypadal pohled na hokej Michala Gulašiho prostřednictvím kamery v helmě (novinka loňské sezóny, kamera přináší bezprostřední momenty ze hry Radegast index hráče měsíce)?
Asi od všeho trochu. Tvrdší zákroky a nějaké to ostřejší slovo by se tam také našlo. (smích)