Trest za ochotu: Za podanou hůl šel Burger ven a hosté rozhodli

Autor: pan
0
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?
Střeďáci na EURO: Koho k Součkovi? Dilema s parťáky i rozestavením

Možná ani sám netušil, čím se provinil. Vítkovický Jiří Burger oslabil ve 35. minutě utkání v souboji s Plzní svůj tým za to, že se snažil svému spoluhráči přikopnout ztracenou hokejku. To neměl dělat, rozhodčí jeho snahu odhalil a poslal kapitána domácích na dvě minuty na trestnou lavici.

Byla to celkem nevinná akce. Po souboji s hostujícím Hollwegem přišel domácí David Štich o hokejku, kterou se mu snažila přistrčit právě osmatřicetiletá opora domácích. Vše však pozorně sledoval hlavní rozhodčí, který nepovolený Burgrův manévr ocenil dvěma minutami.

A pro Vítkovické bylo o pár vteřin ještě hůř. Hosté totiž díky Jakubu Jeřábkovi přesilovku bleskově využili a zvýšili skóre už na 4:1. Do konce zápasu už branka nepadla a Vítkovice si tak připsaly už čtvrtou porážku v řadě. V tabulce jim po šesti kolech patří až dvanácté místo, Plzeň je čtvrtá.

MOMENT: Jiří Burger chtěl podat hokejku spoluhráči a byl vyloučen