Trest za ochotu: Za podanou hůl šel Burger ven a hosté rozhodli

Autor: pan
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Možná ani sám netušil, čím se provinil. Vítkovický Jiří Burger oslabil ve 35. minutě utkání v souboji s Plzní svůj tým za to, že se snažil svému spoluhráči přikopnout ztracenou hokejku. To neměl dělat, rozhodčí jeho snahu odhalil a poslal kapitána domácích na dvě minuty na trestnou lavici.

Byla to celkem nevinná akce. Po souboji s hostujícím Hollwegem přišel domácí David Štich o hokejku, kterou se mu snažila přistrčit právě osmatřicetiletá opora domácích. Vše však pozorně sledoval hlavní rozhodčí, který nepovolený Burgrův manévr ocenil dvěma minutami.

A pro Vítkovické bylo o pár vteřin ještě hůř. Hosté totiž díky Jakubu Jeřábkovi přesilovku bleskově využili a zvýšili skóre už na 4:1. Do konce zápasu už branka nepadla a Vítkovice si tak připsaly už čtvrtou porážku v řadě. V tabulce jim po šesti kolech patří až dvanácté místo, Plzeň je čtvrtá.

MOMENT: Jiří Burger chtěl podat hokejku spoluhráči a byl vyloučen