4. října 2015 • 17:03

Provokatér Duda! Dal soupeři hlavičku a v utkání skončil

Dudův velký zkrat. Kapitán Energie udeřil soupeře hlavou a nedohrál
Zlín - Slavia: Škoda jako Poborský! Krásným lobem překonal Dostála, Slavia vede 2:0 Zlín - Slavia: Škoda jako Poborský! Krásným lobem překonal Dostála, Slavia vede 2:0
Chomutov - Mountfield HK: Hokejová paráda! 16letý Lauko vymíchal obránce Newtona Chomutov - Mountfield HK: Hokejová paráda! 16letý Lauko vymíchal obránce Newtona

Sedm kol se držel. Na začátku sezony měl známý karlovarský bouřlivák Radek Duda na svém kontě pouze deset trestných minut, v osmém kole ovšem znovu chytil svůj pověstný amok. V domácím utkání proti Zlínu ve čtvrté minutě trefil hlavičkou svého soka, rozhodčí ho poslal do šatny.

Hosté: 03:53. Říčka, 34:57. Cibák

Domácí: Závorka (Fečo) – Sičák, Harant, Gulaši, J. Tomeček, Bičánek "A", Dvořák, Weinhold – T. Rachůnek, Marosz, Duda "C" – I. Rachůnek, Haščák, V. Tomeček – Vachovec, Bulík, Koblasa – Rohan, Zadražil, Gorčík

Hosté: Kašík (Štůrala) – Horák, A. Holík, Žižka "A", Matějíček, Řezníček, Kotvan – Kubiš, Cibák "A", Sýkora – Veselý "C", P. Holík, Ondráček – Říčka, Vlach, Čachotský – Čech, Sedláček, Okál

Karlovarská Energie musela nedělní utkání proti Zlínu dohrávat bez svého kapitána Radka Dudy. Ten ve čtvrté minutě dorážel na Tomáše Sýkoru, který se však vynervovat nenechal a od známého provokatéra raději odjel.

Do cesty se mu však přimotal Oldrich Kotvan, kterého Duda nečekaně trefil hlavou do hlavy. Rána to sice nebyla vůbec velká, přesto si toho rozhodčí všiml a zaslouženě ho poslal do kabiny.

Nejproduktivnější hráč týmu tak Energii po zbytek utkání chyběl a nemohl pomoci odvrátit porážku 1:2. Otázkou také zůstává, zda se jeho proviněním nebude zabývat i disciplinární komise. Přestože svému protivníkovi nijak neublížil, jednalo se o vrcholně nesportovní gesto, které ve větší míře mohlo být i nebezpečné.

„Samozřejmě, že to ovlivnilo naši koncepci i rozestavení všech formací. Museli jsme všechno přeskládat,“ přiznal po utkání karlovarský asistent Tomáš Mariška. „V závěru byla absence Radka hodně znát. Chyběly nám síly.“

K samotnému incidentu se nikdo z domácího týmu nechtěl konkrétněji vyjadřovat. „Nevím přesně, co se tam stalo. Musíme se podívat na video,“ zněly nejčastější odpovědi.