7. října 2015 • 11:33

Duda od komise trest nedostal. Zákrok nebyl agresivní, řekl šéf Holý

Autor:
Dudův velký zkrat. Kapitán Energie udeřil soupeře hlavou a nedohrál
TOP VIDEA
Vízek o soudu s Berbrem: Na FAČR je hodně svědků proti mně, ale momentálně sedí! Vízek o soudu s Berbrem: Na FAČR je hodně svědků proti mně, ale momentálně sedí!
Messiho TOP 5 GÓLŮ sezony: Pumelice i chytré zasekávačky Messiho TOP 5 GÓLŮ sezony: Pumelice i chytré zasekávačky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Karlovarský útočník Radek Duda nedostal od disciplinární komise hokejové extraligy žádný dodatečný trest za vyloučení do konce nedělního utkání proti Zlínu, v němž hlavou udeřil obránce Oldřicha Kotvana. Duda tak vynechá jen páteční duel proti Olomouci, neboť za svůj prohřešek proti pravidlům dostal od rozhodčích trest ve hře, po kterém následuje automatické zastavení činnosti na jedno utkání."Hráč reagoval v přerušené hře nepřiměřeně na předchozí přistrčení a po zřetelně aktivním pohybu hlavou zasáhl svou helmou helmu protihráče. Zákrok však nebyl veden agresivním způsobem, s úmyslem protihráče zranit nebo s takovou intenzitou, že by mu zranění mohl způsobit," uvedl předseda komise Karel Holý v tiskové zprávě.

V úterý Dudu potrestalo vedení Karlových Varů, které mu udělilo pokutu 100.000 korun a zbavilo ho funkce kapitána. Zkušenému útočníkovi vyčetlo, že nesmyslně oslabil tým, který Zlínu nakonec podlehl 1:2.

Dudův velký zkrat. Kapitán Energie udeřil soupeře hlavou a nedohrál