9. října 2015 • 22:00

SESTŘIHY: Sparta udolala po bitvě Plzeň, Kometa srazila Třinec

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

SOUHRN 9. KOLA EXTRALIGY | K souboji gigantů a favoritů na zisk titulu došlo v Třinci, kde Kometa Brno zvítězila 2:1. Dosud neznámou příchuť severočeského derby okusil kouč Chomutova Vladimír Růžička v duelu proti Litvínovu. A mohl se radovat, Piráti vydřeli nad mistrem tři body po výhře 1:0. Hokejisté vedoucí Plzně prohráli na ledě Sparty 4:5 v prodloužení, Olomouc přetlačila Karlovy Vary a šesté vítězství v řadě přidala proti Varům Olomouc. Na dno tabulky padly po prohře s Libercem Pardubice.

Kometa vybrakovala Třinec, zářil Čiliak

Třinečtí hokejisté podlehli v 9. kole hokejové extraligy brněnské Kometě 1:2. Vítězný gól vstřelil ve 28. minutě obránce Petr Kuboš, který za 53 sekund odpověděl na vyrovnávací branku Vladimíra Draveckého. Úvodní trefu obstaral David Ostřížek. Kometa zabrala po třech porážkách za sebou.

SESTŘIH: 9. kolo extraligy, HC OCeláři Třinec - HC Kometa Brno 1:2

HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 28. Dravecký (Chmielewski, Irgl) - 20. Ostřížek (J. Hruška, Kováčik), 28. Kuboš (H. Zohorna). Rozhodčí: Hribik, Úlehla - Skopal, Lukš. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 5094.

Třinec: Hrubec - Klesla, M. Doudera, Nosek, L. Doudera, Roman, Linhart, navíc od 43. Adámek, Foltýn - Irgl, Polanský, Hrňa - Chmielewski, Klepiš, Svačina - Dravecký, Rákos, Cienciala - Jašek, Matuš, Rufer. Trenéři: Kalous a Varaďa.
Brno: Čiliak - Spang, T. Kaberle, Kováčik, Hanzlík, Kuboš, Stehlík, Ptáček - V. Němec, J. Hruška, Ostřížek - Vondráček, H. Zohorna, J. Káňa - Dočekal, L. Čermák, Burian - R. Zohorna, Koreis, Raška. Trenéři: Hadamczik, K. Beran a Pokorný.

MATCH OVERVIEW LEGACY

Strmeň při prvním startu vynuloval mistra z Litvínova

Hokejisté Chomutova zdolali v 9. kole extraligy doma před vyprodanými tribunami v severočeském derby mistrovský Litvínov 1:0 a zabrali po sérii tří porážek. Jedinou branku vstřelil v 17. minutě útočník David Kämpf. Výhru Pirátům vychytal brankář Jan Strmeň, který vůbec poprvé v extralize odchytal celý zápas a nepustil za svá záda ani jednu z 20 střel Vervy.

SESTŘIH: 9. kolo extraligy, Piráti Chomutov - HC Verva Litvínov 1:0

Piráti Chomutov - HC Verva Litvínov 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Branka a nahrávka: 17. Kämpf (Tomica). Rozhodčí: Hodek, Hrubý - Brejcha, Flegl. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 5250.

Chomutov: Strmeň - Rutta, J. Drtina, Rýgl, Dlapa, Jánošík, Redlihs, Šidlík, Blaha - Pospíšil, Červenka, Vondrka - Hovorka, Dušek, Sklenář - - Chlouba, Kämpf, Hřebejk - L. Květoň, D. Kaše, Tomica. Trenéři: V. Růžička st., B. Kopřiva a J. Šťastný.
Litvínov: Janus - Chaloupka, Kubát, F. Pavlík, Frolo, Gula, T. Pavelka - Martynek, Hübl, Lukeš - Jánský, R. Hanzl, Trávníček - Jurčík, Piroš, M. Hořava - I. Řehoř, Havlíček, A. Chlapík. Trenéři Rulík, Weissmann a Šlégr.

Zlín potřetí doma bez bodu

Hokejisté Zlína prohráli s Vítkovicemi 3:5 a ani ve třetím domácím vystoupení v sezoně nebodovali. V 57. minutě rozhodl v přesilové hře o výhře Ostravanů Rostislav Olesz a výsledek ještě potvrdil při power play do prázdné branky Stanislav Balán.

SESTŘIH: 9. kolo extraligy, HC PSG Zlín - HC Vítkovice Steel 3:5

PSG Zlín - HC Vítkovice Steel 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 17. Matějíček (P. Holík), 26. T. Sýkora (Kubiš), 56. Kotvan (A. Holík, Říčka) - 6. Szturc (P. Zdráhal, Balán), 24. Klok (Strapáč), 53. Strapáč (Olesz, Szturc), 57. Olesz (Čerešňák, Kudělka), 60. Balán. Rozhodčí: R. Čech, Polák - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:3. Diváci: 4383.

Zlín: Štůrala - A. Holík, O. Horák, Matějíček, Žižka, Kotvan, Řezníček - Ondráček, P. Holík, O. Veselý - T. Sýkora, Cibák, Kubiš - Čachotský, Roman Vlach, Říčka - Okál, Sedláček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a R. Hrazdira.
Vítkovice: Kantor - Čerešňák, Kudělka, Sloboda, Klok, Kovář, Pastor - Olesz, Strapáč, Szturc - E. Němec, Kolouch, Kuscera - P. Zdráhal, Balán, Burger - Vandas, M. Hlinka, Húževka. Trenéři: Svozil a Petr.

Boleslav jede, Mountfield schytal čtyřku

Hokejisté Mladé Boleslavi porazili v 9. extraligovém kole v přímém souboji o třetí místo Hradec Králové 4:1 a připsali si čtvrtou výhru z posledních pěti zápasů. Celkově bodovali už pošesté za sebou. Mountfield si nedokázal spravit chuť po nedělní domácí prohře s Plzní 2:6.

SESTŘIH: 9. kolo extraligy, BK Mladá Boleslav - HC Mountfield HK 4:1

BK Mladá Boleslav - Mountfield Hradec Králové 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 21. T. Urban (L. Pabiška, Stříteský), 42. Lenc, 48. Jarůšek (Musil), 55. Klimenta (Lenc, Žejdl) - 44. T. Knotek (K. Pilař, Bednář). Rozhodčí: Fraňo, Souček - Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 3:8, navíc A. Svoboda, K. Pilař (oba Hradec Králové) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 4089.

Mladá Boleslav: Rittich - Voráček, Stříteský, Holub, Trončinský, Ovčačík, Kučný - Bárta, D. Výborný, M. Látal - Pacovský, T. Urban, Hyka - Klimenta, Žejdl, Lenc - L. Pabiška, Musil, Jarůšek. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.
Hradec Králové: A. Svoboda - Pláněk, Vydarený, K. Pilař, Čáp, Dietz, Vašíček, Hronek - J. Kudrna, T. Knotek, Červený - Köhler, Ihnacak, Courchaine - Bednář, Dej, Kukumberg - Tvrdík, Troliga, R. Pavlík. Trenéři: Draisaitl a T. Martinec.

Senzační Olomouc slaví šestou výhru v řadě

Hokejisté Olomouce zdolali v 9. kole extraligy Karlovy Vary 2:1 a připsali si šestou výhru za sebou. Hostující Energie sice vedla od osmé minuty po trefě Marcela Haščáka, ale ve druhé třetině otočili výsledek obránci Pavel Skrbek a Martin Vyrůbalík. Západočeši se i přes prohru posunuli z poslední pozice o skóre před Pardubice.

SESTŘIH: 9. kolo extraligy, HC Olomouc - HC Energie Karlovy Vary 2:1

HC Olomouc - HC Energie Karlovy Vary 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 27. Skrbek (J. Knotek), 31. Vyrůbalík (Jergl, Skrbek) - 8. Haščák. Rozhodčí: Šír, Hradil - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 5102

Olomouc: Konrád - Skrbek, Vyrůbalík, Valenta, Jaroměřský, Staněk, Ondrušek - Kafka, J. Knotek, Laš - Holec, A. Zeman, T. Mikúš - Eberle, Řípa, Vodný - Kucharczyk, Herman, Jergl. Trenéři: Venera a Tomajko.
Karlovy Vary: Závorka - Rodney, Bičánek, Harant, Sičák, Benák, Gulaši, J. Tomeček - V. Tomeček, Bulík, I. Rachůnek - Haščák, Marosz, T. Rachůnek - Koblasa, Zadražil, Vachovec - Gorčík, T. Rohan. Trenéři: Mlejnek a Mariška.

Pardubice dál trpí a jsou poslední v tabulce

Hokejisté Liberce vyhráli v 9. kole extraligy na ledě Pardubic 4:1 a posunuli se do čela tabulky o bod před Plzeň. Dynamo naopak po třetím zápase bez bodu za sebou kleslo na poslední pozici o skóre za Karlovy Vary. Dvěma góly rozhodl o čtvrté výhře Severočechů za sebou Michal Birner a pro posilu Bílých Tygrů z KalPy Kuopio to byly vůbec první trefy v české extralize.

SESTŘIH: 9. kolo extraligy, HC Dynamo Pardubice - HC Bílí Tygři Liberec 1:4

HC Dynamo Pardubice - Bílí Tygři Liberec 1:4 (1:1, 0:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 9. J. Svoboda (Štajnoch, Nahodil) - 5. Šimek (Řepík), 48. Birner (P. Jelínek, Řepík), 55. Birner (Krenželok, Řepík), 59. P. Jelínek (Stránský, Krenželok). Rozhodčí: Šindler, T. Horák - Kis, Lučan. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 7054.

Pardubice: Maxwell - Gregorc, Čáslava, Štajnoch, L. Havlík, Bokroš, Ščotka, J. Zdráhal, M. Šeda - P. Sýkora, Marcinko, Rolinek - J. Svoboda, Nahodil, Tybor - Kolář, Poulíček, Starý - A. Havlík, Tomášek, Půhoný. Trenéři: M. Říha ml. a Baďouček.
Liberec: Lašák - Vitásek, Derner, Šimek, Ulrych, Plutnar, Výtisk, Kajínek - Řepík, Vampola, Birner - Bakoš, Bulíř, Radivojevič - Stránský, P. Jelínek, Krenželok - Jonák, Lakatoš, D. Špaček. Trenéři: Pešán a V. Čermák.

Sparta prošustrovala třígólové vedení, vyhrála až v prodloužení

Hokejisté Sparty porazili v 9. kole extraligy Plzeň 5:4 v prodloužení. Pražané vedli v polovině páté minuty už 2:0, poté promarnili vedení 4:1. Přesto ukončili sérii tří porážek a pomohli do čela Liberci, jež na Západočechy ztrácel jediný bod. Škoda přišla o šňůru čtyř vítězství a na ledě Sparty prohrála počtvrté z posledních pěti vzájemných klání. Duel rozhodl svým druhým dnešním zásahem útočník Daniel Přibyl.

SESTŘIH: 9. kolo extraligy, HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň 5:4 po prodloužení

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň 5:4 v prodl. (2:0, 2:1, 0:3 - 1:0)

Branky a nahrávky: 3. A. Kudrna, 5. Réway (J. Hlinka), 32. J. Mikuš (Pech, Čajkovský), 36. Přibyl (Sabolič), 61. Přibyl (Buchtele) - 30. Poletín (J. Sýkora, Bližňák), 42. Jeřábek (Kubalík, Kracík), 49. Kubalík (Kracík, Indrák), 58. Bližňák (Pulpán). Rozhodčí: Lacina, Pešina - Zíka, Jindra. Vyloučení: 6:8, navíc Pöpperle (Sparta) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 7691.

Sparta: Pöpperle - Čajkovský, J. Mikuš, Polášek, Piskáček, Glenn, Eminger - Sabolič, Pech, Kumstát - Réway, J. Hlinka, Klimek - Hamilton, Přibyl, Buchtele - Forman, Cingel, A. Kudrna. Trenéři: Jandač a Moták.
Plzeň: Machovský - Kadlec, D. Sklenička, Jeřábek, Moravčík, Kubka, Pulpán - Kratěna, Bližňák, Schleiss - Indrák, Kracík, D. Kubalík - Johnson, Lev, Hossa - J. Sýkora, Preisinger, Poletín. Trenéři: Michal Straka a Čihák.

1. Plzeň 52 28 7 9 8 172:123 107
2. Mountfield 52 26 7 7 12 146:101 99
3. Třinec 52 24 6 8 14 143:122 92
4. Vítkovice 52 26 4 6 16 157:119 92
5. Brno 52 23 6 9 14 148:121 90
6. Pardubice 52 20 5 6 21 128:139 76