27. října 2015 • 21:20

Neomluvitelné! Nemáme se od čeho odrazit, stýskal si Marušák

Autor:
TOP VIDEA
Šéf sudích Listkiewicz: Hra rukou? Ta bude kontroverzní vždycky Šéf sudích Listkiewicz: Hra rukou? Ta bude kontroverzní vždycky
LIGA NARUBY: Zmrhal proti šesti, na pivo s Váchou a další tahák LIGA NARUBY: Zmrhal proti šesti, na pivo s Váchou a další tahák
VŠECHNA VIDEA ZDE

Žádná stíhačka, ale ještě hloubější uvrtání se do marasmu. Zlín si nechal sebrat jasně vyhraný zápas s Olomoucí, nestačilo mu vedení 3:0 a z moravské bitvy neshrábl na domácím ledě ani bod. Formu hledá tým a také jednotlibvci. Včetně nejzkušenějšího beka Jiřího Marušáka, který se rozehrává po dlouhém zranění. „Zase začínáme od nuly, je to neomluvitelné,“ prohlásil obránce po kolapsu proti Hanákům.Co se stalo ve 26. minutě, kdy hosté ve vaší přesilovce 5 na 3 vstřelili třetí branku?
„Moje střela přišla zbytečně brzy, možná jsme měli zkusit ještě nějakou kratší mezihru a já si měl najít lepší pozici. Bohužel jsem trefil prvního hráče, pak už se to nabalovalo. Puk se jim odrazil pěkně do jízdy, nahráli si takovou žabku, kterou trefíte jednou z desíti, byl z toho gól...Všechno to začalo mojí chybou."

Dnes jste smolných momentů zažili až nezdravě moc, že?
„Neumíme si udržet chladnou hlavu v důležitých momentech, jako jsou konce třetin. Za stavu 3:0 jsme se měli zkoncentrovat a pokusit se třetinu uhrát na jistotu. Jenže okamžitě jsme inkasovali na 3:1, pak přišla moje minela a 3:2. To bere strašně moc sil."

720p 480p 360p 240p
SESTŘIH: 7. kolo extraligy, HC PSG Zlín - HC Olomouc 3:4


Proč ale k takovým situacím opakovaně dochází? Přemíra nervozity?
„Dva rychle inkasované góly nebyly kvůli nervům, to byla spíše lehkovážnost. Až pak začínají pracovat nervy. Na pohodě nám to nepřidá, zase začínáme od nuly. Je to neomluvitelné.“

Pak už to byla velká křeč, souhlasíte?
„Bojovali jsme až do konce, těžko někomu něco vytknout, ale lehkost byla pryč. Olomouc si to pohlídala, hrála jednoduše, když potřebovala, udržela se na puku. Nějaký tlak jsme měli, jenže nebylo to takové, jako jsme si vytvořili na začátku do stavu 3:0."

Ze série čtyř střetnutí před svými diváky máte po třech utkáních jen tři body, to je hodně málo...
„Vzhledem k bilanci předchozích domácích zápasů jsme chtěli v každém utkání něco urvat. Doufali jsme, že by nás to stabilizovalo. Jenže po dobrém zápase s Kometou to v neděli s Litvínovem nebylo nic moc a dnes taky ne. Je málo momentů, od kterých se můžeme odrazit.“

27. 10. • 17:30
PSG Zlín
PSG Zlín
3:4
ONLINE
27. října
17:30
HC Olomouc
HC Olomouc
Góly

Domácí: 1:53. Kotvan, 14:21. Okál, 15:26. Říčka

Hosté: 15:59. Řípa, 16:51. Buc, 25:41. Vyrůbalík, 34:18. Zeman

Sestavy

Domácí: Kašík (Štůrala) – Kotvan, Marušák, Žižka, Holík A., Horák, Matějíček – Kubiš, Cibák, Čachotský – Říčka, Holík P., Sýkora – Veselý, Vlach, Ondráček – Čech, Sedláček, Okál.

Hosté: Konrád (Vošvrda) – Vyrůbalík, Rašner, Jaroměřský, Valenta, Ondrušek, Houdek, Staněk – Laš, Knotek, Buc – Mikúš, Zeman, Pekr – Vodný, Řípa, Eberle – Matai, Herman, Kucharczyk.

720p 480p 360p 240p
MOMENT: Dva góly Olomouc po chybách zlínské obrany

Tam už ne! Olomoucký Valenta zabloudil na špatnou trestnou

Témata:  sporthokejzlínolomoucMarušák