SESTŘIH: Hradec prodloužil sérii bodování, Vítkovice porazil 3:2

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Hradecký Mountfield v dohrávce 14. kola prodloužil sérii, ve které bodoval, na pět zápasů. Hokejisté dokázali porazit Vítkovice. Výhru zařídil Rastislav Dej, který vstřelil ke konci třetí třetiny dva góly, čímž utkání zvrátil na stranu hostů.

Lepší start do zápasu měli hosté. Jejich elitní řada v sedmé minutě využila okénka ve vítkovické obraně a Kudrna po Knotkově přihrávce bez přípravy překonal Dolejše. Domácí se ale rychle otřepali a i jejich gólová akce měla shodné rysy: Kolouch o šest minut později křížnou přihrávkou v útočném pásmu vyzval našlápnutého Kucseru a také Kacetl proti jeho voleji neměl nárok.

Hosté hned po buly reagovali velkým náporem. Soupeře zavřeli do pásma, Frühauf jim vedení mohl rychle vrátit, ale sám před brankou ztroskotal na Dolejšovi. Ještě horší mušku měl v 19. minutě Dej, který po ideálním Bednářově pasu vysoko přestřelil odkrytou bránu, a tak vyrovnanou přetahovanou otočil Szturc těsně před přestávkou chytrým pokusem zpoza obránce, při němž se kotouč Kacetlovi překulil přes lapačku za čáru.

Navzdory příznivému stavu však Vítkovickým bylo stále hůř a hůř. Defenzivu Ostravanů, která naposledy vymazala extraligové mistry z Litvínova, ve druhé části hosté trápili ještě znatelněji. Hbití hradečtí bruslaři jí paradoxně nejvíc zatápěli v oslabeních.

Kudrna ještě při hře pět na pět po brejku pálil do horní tyče tak prudce, že rozhodčí situaci raději kontroloval s kolegou u videa. "Té smůly v koncovce bylo během druhé třetiny celkem dost. Už jsme si říkali, aby nás to nemrzelo. Ale v závěru jsme přece jenom nějaké góly dokázali dát," řekl Dej.

A štěstěna nestála při domácích jen jednou. Kukumberg se v 26. minutě v oslabení protáhl před Dolejše, který však jeho kličku přečetl a zneškodnil. Vítkovicím přesilovky dvakrát nešly. Inkasovat mohli v 36. minutě i z Dejovy hole, ale Dolejše znovu spasila tyč. "Za druhou (třetinu) jsme si dnes asi body nezasloužili," řekl vítkovický útočník Roman Szturc.

Tlak Východočechů tak zákonitě kulminoval v závěru. Situaci Vítkovic mohl vylepšit Balán, který se prodral až před Kacetla, ale v časové nouzi už mu nevyšla přesná koncovka. Hosté však nakonec nepřišli zkrátka, úder optimálně načasovali na závěr řádné hrací doby.

Dej nejprve v 57. minutě švihem srovnal a 67 sekund nato po dalším úniku v oslabení strhl vítězství na stranu Hradce. "Ten nahoře asi není slepý. Hradec mohl zápas rozhodnout ve druhé třetině, kdy měl spoustu šancí a mohl vést 5:2 nebo 6:2. Je to škoda, ale musíme sportovně uznat, že soupeř vyhrál zaslouženě," řekl vítkovický trenér Ladislav Svozil.

SESTŘIH: 14. kolo extraligy, HC Vítkovice Steel - HC Moutfield HK 2:3

HC Vítkovice Steel - Mountfield Hradec Králové 2:3 (2:1, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 13. Kucsera (Kolouch), 19. Szturc (Olesz) - 7. J. Kudrna (T. Knotek), 57. Dej (Bednář, Frühauf), 58. Dej (Frühauf, Kukumberg). Rozhodčí: Hodek, Hradil - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:7. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 5523.

Vítkovice: Dolejš - Štencel, Kudělka, Sloboda, Štich, Klok, Pastor - Olesz, Strapáč, Szturc - Vandas, Kolouch, Kucsera - Zdráhal, Balán, Burger - J. Káňa I, M. Hlinka, E. Němec. Trenéři: Svozil a Petr.
Hradec Králové: Kacetl - Pláněk, Vydarený, K. Pilař, Čáp, Dietz, Frühauf, Hronek - J. Kudrna, T. Knotek, Šimánek - Bednář, Kukumberg, Dej - Červený, Ihnacak, Courchaine - Köhler, Vantuch, Kopta. Trenéři: Draisaitl a Martinec.

Hosté: 06:31. Kudrna, 56:18. Dej, 57:25. Dej

Domácí: Dolejš (Kantor) – Kudělka, Štencel, Štich, Sloboda, Pastor, Klok – Szturc, Strapáč, Olesz – Kucsera, Kolouch, Vandas – Burger, Balán, Zdráhal – Němec, Hlinka, Káňa

Hosté: Kacetl (Svoboda) – Vydarený, Pláněk, Čáp, Pilař, Frühauf, Dietz, Hronek – Šimánek, Knotek, Kudrna – Dej, Kukumberg, Bednář – Courchaine, Ihnacak, Červený – Kopta, Vantuch, Köhler