Květoslav Šimek
1. listopadu 2015 • 21:30

Ostří hoši! Štich a Pastor si tvrdě vyšlápli na rivaly ze Sparty

Sparta - Plzeň: Karavajev u tyče dorazil Konatého přihrávku, Sparta vede 2:0 Sparta - Plzeň: Karavajev u tyče dorazil Konatého přihrávku, Sparta vede 2:0
Připoutejte se, El Clásico je tady! Vyhraje bitvu gigantů Real Madrid, nebo Barcelona? Připoutejte se, El Clásico je tady! Vyhraje bitvu gigantů Real Madrid, nebo Barcelona?

Hokejisté Vítkovic šli za vítězstvím proti Spartě (4:3 po nájezdech) hodně ostře. V důrazu tentokrát rivala jasně předčili – na hity duel vyhráli 25:11. Největší „bomby“ předvedli ve druhé třetině obránci David Štich a Tomáš Pastor. „My je inkasujeme na tréninku denně. Jsme rádi, že to pocítil někdo jiný,“ ocenil beky Rostislav Olesz.

Hosté: 03:01. Netík, 47:16. Buchtele, 51:21. Buchtele

Domácí: Dolejš (Kantor) – Kudělka, Štencel, Štich, Sloboda, Pastor, Kovář, Klok – Olesz, Strapáč, Szturc – Vandas, Kolouch, Kucsera – Zdráhal, Balán, Burger – Hlinka, Jáchym, Húževka

Hosté: Lukáš (Pöpperle) – Barinka, Čajkovský, Polášek, Eminger, Mikuš, Hrbas, Švrček – Kumstát, Pech, Sabolic – Buchtele, Hlinka, Přibyl – Klimek, Cingel, Hamilton – Netík, Černoch, Kudrna

Hribik, Pavlovič – Jindra, Zíka

Ostrava Aréna

5666 diváků

Štich a Pastor si ve druhé třetině ostře vyšlápli na útočníky Andreje Kudrnu a Lukáše Klimka. Štichův hit na obranné modré čáře v podstatě rozjel gólovou akci Vítkovic na 2:1. Pastorův střet přišel jen o chvíli později na prakticky stejném místě.

„Hráli hodně do těla, to k tomu patří,“ říkal sparťanský útočník Jan Buchtele. „I pár šťouchanic, nebylo to extra vyhrocené.“

Nejvíc hitů nakonec v utkání rozdal vítkovický útočník Petr Strapáč – soupeře tělem zastavil šestkrát. Hned za ním byli David Štich (5 hitů), Tomáš Pastror (3), Karol Sloboda (3) a Roman Szturc (3). Sparťané se tentokrát drželi zpátky. Nejvíc hitů měl slovenský obr Michal Čajkovský (3).

SESTŘIH: HC Vítkovice Steel - HC Sparta Praha 4:3 Po SN

Útočník Vítkovic Stanislav Balán (vlevo) a útočník Sparty Lukáš Pech.