Machovský: Polanského nájezdy? Když se nepovede první, zkouší bekhend

Autor: asu
0
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Zdrcený Trpišovský, Hranáč je teď NEJ stoper ligy. Co Svědík a plzeňská stopa?

Zase se na něj mohli spolehnout. Brankář Matěj Machovský byl klíčovým prvkem plzeňského vítězství nad Třincem. Čtyři minuty před koncem zápasu mu sice mezi betony nešťastně pronikla nepovedená střela Tomáše Linharta, jenž poslala zápas do prodloužení, v samostatných nájezdech pak ale svému týmu smolný gól perfektně vynahradil. Machovský pochytal čtyři z pěti třineckých nájezdů a zasloužil se o výhru 3:2.

Hosté: 29:38. Plíhal, 55:47. Linhart

Domácí: Machovský (Polívka) – Chalupa, Jeřábek "C", Pulpán "A", Holý, Sklenička, Kubka – Kubalík, Kracík, Indrák – Johnson "A", Bližňák, Schleiss – Hossa, Preisinger, Sýkora – Poletín, Lev, Beran

Hosté: Hamerlík (Hrubec) – Linhart, Nosek, L. Doudera, Galvas "A", M. Doudera, Hrabal, Foltýn – Dravecký, Matuš, Klepiš – Adamský, Polanský "C", Tybor – Hrňa, Plíhal, Rákos – Rufer, Kopecký, Christov – Chmielewski

Lacina, Pavlovič – Flegl, Polonyi

Home Monitoring Aréna

3 170 diváků

Mrzel vás hodně vyrovnávací gól? I když měl Třinec v poslední třetině velkou převahu, do moc šancí se nedostával.
Šance sice neměli, ale drželi se na puku. My měli snad jen jednu střelu, vůbec jsme se nedostali do hry. Byla to trošku laciná branka, Linhart měl šílený nápřah a já si myslel, že bude střílet nahoru pod víko. Jenže mu to sjelo. Snad jsem to pak klukům vrátil v nájezdech.

V nich vás překonal jen Jakub Klepiš, dvakrát jste si poradil i se specialistou Jiřím Polanským. Máte ho přečteného?
Vůbec ne. Snažím se chytat nájezd od nájezdu. Většinou čekáte, co ten hráč udělá. Nedá se říct, že bych ho měl vyloženě přečteného, že víte, co udělá. Takový hráč vždycky dokáže překvapit.

SESTŘIH: 24. kolo extraligy, HC ŠKODA PLZEŇ - HC OCELÁŘI TŘINEC

Vnímal jste v páté rozhodující sérii, že už jede podruhé?
Všiml jsem si toho, ale už jsem vůbec nevěděl, co dělal ten první nájezd. Chytal jsem od nuly. Ruda Pejchar (trenér brankářů) mi poradil, že dělá hodně bekhendovky. To praváci většinou dělají, když se jim něco nedaří.

Je pro vás důležité, že jste zastavili tu sérii porážek?
Přesně tak. Když podáte dobrý výkon, vedete a ztratíte to, vždycky vás to hodně mrzí. Třeba jako v pátek v Bolce, kde jsme měli strašný začátek, ale dokázali jsme se do zápasu vrátit a měli jsme na to, abychom odtama odvezli i tři body. To se nám nepovedlo, ale byl to dobrý zápas a mohli jsme se od něj alespoň odrazit. Toho jsme teď chtěli využít, dva body s Třincem jsou dobré.