28. prosince 2015 • 14:30

Rákosova uražená hlava? Šeda si nezahraje dva zápasy. Pykají i další

ŠEDA zóna. Zadák Pardubic málem setnul soupeři hlavu
Užili jsme si možnost bojovat spolu za jeden tým, říká Nadal Užili jsme si možnost bojovat spolu za jeden tým, říká Nadal
CELÝ SESTŘIH: Zlín - Slavia 1:1. Hosté mají rekord, padl vlastenec i penalta CELÝ SESTŘIH: Zlín - Slavia 1:1. Hosté mají rekord, padl vlastenec i penalta

Disciplinární komise hokejové extraligy zastavila činnost na dvě utkání obráncům Jozefu Kováčikovi z Brna, Milanu Douderovi z Třince a pardubickému Michalu Šedovi za fauly v sobotních utkáních 30. kola nejvyšší soutěže. Protože Šeda dostal za svůj prohřešek i takzvaný trest ve hře, nuceně vynechá celkem tři zápasy. ČTK to řekl předseda komise Karel Holý.

Šeda fauloval už ve 4. minutě duelu s Oceláři u mantinelu Daniela Rákose, jenž následně ze hry se zraněním odstoupil. "Jednalo se o nebezpečný nájezd a úder do oblasti hlavy a krku," řekl Holý. Rozhodčí Petr Lacina a Jan Hribik Šedu okamžitě poslali do kabin, kam za ním ve 23. minutě předčasně putoval i třinecký Doudera. "Sekl protihráče hokejkou zezadu," uvedl Holý.

I Kováčik se provinil v sobotním programu, souboj s Litvínovem ale dohrál. Slovenský bek fauloval protihráče v 38. minutě a rozhodčí Vladimír Šindler a Alexander Pavlovič jej vyloučili na dvě plus deset minut za naražení zezadu. "Také se jednalo o velmi nebezpečný zákrok," řekl Holý.

Trenér Komety Alois Hadamczik bude postrádat již druhého obránce ze základní sestavy. V Litvínově se zranil Jan Hanzlík, který si vykloubil rameno, a čeká jej několikatýdenní nucená pauza.