SESTŘIH: Sparta jede, už je druhá v tabulce. Zlín porazila 4:2

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

V dohrávce 15. kola hokejové extraligy zvítězila Sparta nad Zlínem 4:2. Vítězný gól dal ve 49. minutě Adam Polášek. Pražané se díky výhře posunuli na druhé místo tabulky extraligy.

Pražané byli od první minuty střelecky aktivnější, první výraznější šanci si ale vypracovali až v 5. minutě. Klimkův pokus však Kašík v pohodě vyrazil. Skóre nedokázal následně otevřít ani Pech. Do vedení se Sparta dostala v 15. minutě, kdy se střelou od modré čáry pod horní tyč prosadil Čajkovský.

Hostům k vyrovnaní pomohla přesilová hra, faul Saboliče potrestal Veselý. Pöpperle vyrazil Vlachovu střelu jen před zlínského kapitána, od kterého se puk odrazil za brankovou čáru. Ve druhé třetině však byl zlínský matador vyloučen a i domácí hned první početní výhodu využili. Gólově se prosadil Přibyl.

Sparta následně zápas ovládla a hrálo se prakticky jen ve zlínském obranném pásmu. Kašík si však připisoval jeden zákrok za druhým. Nepřekonali jej ve velkých příležitostech Buchtele, Netík ani Pech. Zejména domácí kapitán Netík několikrát zklamal v koncovce, při Matějíčkově trestu netrefil z dorážky ani odkrytou branku.

SESTŘIH: 15. kolo extraligy, HC Sparta Praha - HC PSG Zlín 4:2

Domácí soupeře ve druhé třetině výrazně přestříleli (18:6), do kabin se ale šlo opět za nerozhodného stavu. Zlín totiž využil i druhou přesilovku. Hrbasovo vyloučení využil pohotově dorážející Bukarts, jehož střelu do odkryté branky zřejmě ještě tečoval Žižka.

Vyrovnání hosty povzbudilo a na začátku závěrečné dvacetiminutovky byli aktivnější. Pöpperle však byl připravený, do vedení se tak opět mohla dostat Sparta. Ve 49. minutě prostřelil Kašíka potřetí Polášek, stejně jako Čajkovský se prosadil pokusem od modré čáry. Potřetí se již Beranům vyrovnat nepodařilo, naopak při závěrečné power play inkasovali počtvrté.

Dohrávka 15. kolo hokejové extraligy:

HC Sparta Praha - PSG Zlín 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky:
15. Čajkovský (Přibyl, Forman), 26. Přibyl (Forman), 49. Polášek (Kumstát, Netík), 60. Sabolič (Klimek) - 19. O. Veselý (Roman Vlach, Čachotský), 38. Žižka (Bukarts, Říčka). Rozhodčí: Polák, Lacina - Frodl, Špůr. Vyloučení:6:7, navíc Čajskovský (Sparta) 10 min a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 4362.

Sparta: Pöpperle - Eminger, Polášek, Čajkovský, Švrček, Hrbas, J. Mikuš, Kalina - Forman, Přibyl, Buchtele - Hamilton, Klimek, Sabolič - Netík, Pech, Kumstát - M. Procházka, Dragoun, A. Kudrna. Trenéři: Jandač a Moták.
Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, O. Horák, od 21. navíc Urbanec - Bukarts, P. Holík, Říčka - Ondráček, Maruna, Kubiš - Čachotský, Roman Vlach, O. Veselý - T. Sýkora, Cibák, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.