Co to bylo?! Maxwell nahrál na gól a šel pod deku. Král to vysvětlil

Autor: mir
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Pardubický hokejový fanoušek si měl v neděli večer o čem povídat. Gólman Brandon Maxwell z Dynama byl odejit z utkání mezi Pardubicemi a Spartou krátce poté, co nahrál na úvodní gól domácích. Ve 27. minutě rozjel ze svého území brejkovou akci, na jejímž konci útočník David Tomášek prostřelil Pöpperleho a snížil na 1:3.

Domácí: 26:26. Tomášek, 34:24. Nahodil, 35:41. Marcinko, 39:16. Tomášek

Hosté: 07:00. Čajkovský, 16:01. Přibyl, 24:56. Hamilton, 39:39. Buchtele, 48:54. Přibyl, 58:20. Čajkovský

Domácí: Maxwell (Kopřiva) – Nedbal, Čáslava, Štajnoch, Gregorc, Ščotka, Havlík, Bokroš, Šeda – Orsava, Nahodil, Kaut – Sýkora, Redenbach, Marcinko – Poulíček, Tomášek, Voženílek – Rapáč, Cetkovský, Moučka.

Hosté: Pöpperle (Lukáš) – Eminger, Polášek, Čajkovský, Švrček, Hrbas, Mikuš, Kalina – Netík, Přibyl, Buchtele – Hamilton, Klimek, Sabolič – Forman, Hlinka, Kumstát – Procházka, Dragoun, Kudrna.

Šindler, Hrubý – Ondráček, Skopal.

Tipsport arena

8135 diváků

Překvapený Maxwell místo oslavy asistence putoval na střídačku, kam jej vykázal kouč Richard Král a na jeho místo v brankovišti se vydal náhradník Miroslav Kopřiva, čerstvě vyměněný z Chomutova za Roberta Kristana.

Maxwell tenhle tah na lavici nechápal. Chvíli postával v plné zbroji, až když se začalo hrát, sedl si, sundal masku a začal vstřebávat nezvyklý moment. Ten po utkání vysvětlil hlavní kouč Dynama, který chtěl dopřát Kopřivovi čas na rozcvičení.

Netradiční tah! Nahrál na gól, přesto šel Maxwell z brány

O změně v brankovišti měl Král víceméně jasno po Hamiltonově brance v 25. minutě. „Střídání před naším prvním gólem jsme Koprovi řekli, ať se připraví. Mezitím padl gól, ale stejně jsme do toho šli. Můžeme jen spekulovat, zda to bylo dobré řešení, nebo ne, zda to bylo včas, nebo nebylo,“ pokrčil Král rameny.

„Chtěli jsme Brandona střídat po třetím gólu, ve chvíli, kdy nám to přišlo ideální. Možná to mohl dochytat, těžko říct. Chtěli jsme tomu dát impuls, možná se to povedlo, možná ne.“

37. kolo extraligy, HC Dynamo Pardubice - HC Sparta Praha 4:6