29. ledna 2016 • 21:28

Ani nájezd! Lašák vychytal Litvínov: Neřešil jsem je, ale sebe!

Autor:
Ján Lašák vychytal Liberci výhru po nájezdech nad mistrem z Litvínova
TOP VIDEA
Příbram - Sparta: Rada po zápase bouřlivě slavil s fanoušky na tribuně Příbram - Sparta: Rada po zápase bouřlivě slavil s fanoušky na tribuně
Lajna bude dospělejší než Vyšehrad, říká Strejc z OBBOD. Jedná i s partou z Nagana Lajna bude dospělejší než Vyšehrad, říká Strejc z OBBOD. Jedná i s partou z Nagana
VŠECHNA VIDEA ZDE

V úterý na něj v zápase s Kometou letělo jen sedmnáct střel, nepotřeboval žádný těžký zákrok a vtipkoval: Byl jsem jenom divák. V pátek už Jána Lašáka Bílí Tygři potřebovali, a to hodně! Lídr extraligy vyhrál na ledě posledního Litvínova až v nájezdech 3:2 a slovenský brankář byl jeho hlavní hvězdou: Připsal si 37 úspěšných zákroků a v nájezdech vychytal všechny tři domácí střelce.Dneska jste měl mnohem více práce než ve středu s Kometou, že?
Ano. A pro brankáře je to o hodně příjemnější. Hlavně v takové perfektní atmosféře a na tomhle zimáku. Litvínov hrál dost ofenzivně. Pro mě byl dobrý zápas, že jsem byl v zápřahu, řešit situace.

Celkově to byl velmi kvalitní a atraktivní zápas, souhlasíte?
Velmi dobrý hokej! Kopec šancí a musím říct, že i když jsme tentokrát moc nestříleli, gólové šance jsme měli. I jejich domácí brankář byl velmi dobrý.

720p 480p 360p 240p
Lašák a jeho lapačka. V Litvínově se nestačili divit

Litvínov vyrovnal půl minuty před koncem z drtivého tlaku při power play, kde se stala chyba?
Z mého pohledu jsem vyskočil po puku, chtěl jsem ho zakrýt a přerušit hru, protože jsme byli pod velkým tlakem a kluci už toho měli dost. Jenže se to nějak odrazilo. Podívám se na to na videu, jestli jsem měl stát v bráně, nebo být takhle aktivní. Ale je to můj styl řešit situace na hraně brankoviště. První, co mě ale napadlo, bylo, jestli jsem neměl zůstat stát v bráně.

V nájezdech jste už ale působil hodně jistý. Věděl jste, co střelci Litvínova udělají?
Vím, co dělají. Samozřejmě to máme nastudované. Dneska jsem na to ale moc nechtěl myslet. Musím reagovat na hráče. Věděl jsem, že Robin Hanzl dělá kličku do bekhendu a dneska zkusil forhend. Neřešil jsem dneska je, ale sebe."

720p 480p 360p 240p
SESTŘIH: 41. kolo extraligy, HC VERVA Litvínov - Bílí Tygři Liberec 2:3(pn)