8. února 2016 • 04:10

Bitkařský večer! Trávníček seřezal Hollwega, porval se i brankář

Autor:

Hned několik pěstních soubojů bylo k vidění ve 44. kole hokejové extraligy. Základní část se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci a napětí napříč všemi kluby je téměř hmatatelné. Vidět to je nejen na nepříliš pěkných faulech, ale také na pěstních soubojích. V nedělním kole dostal nařezáno mimo jiné i jeden z největších extraligových bitkařů, Ryan Hollweg.Hned dvě bitky si v utkání proti Plzni připsal litvínovský útočník Michal Trávníček. Nejdříve si poměřil síly s Nicholasem Johnsonem, kterého navíc i zranil a ukončil mu tak zápas předčasně, poté si troufl i na známého provokatéra Rayena Hollwega. Kanadského bitkaře však během chvilky zpacifikoval.

Michal Trávníček složil k ledu Ryana Hollwega

720p 480p 360p 240p
Menší bitka mezi Trávníčkem a Johnsonem

Impuls v podobě bitky dal svým spoluhráčům i liberecký Jaroslav Vlach, který se popral s mladoboleslavským Tomášem Voráčkem. Za stavu 2:4 tak vlil novou krev do žil Bílých tygrů, kteří nakonec dokázali vyhrát v prodloužení.

Jaroslav Vlach se porval s Tomášem Voráčkem

Další vyhrocený zápas byl mezi Olomoucí a Kometou Brno. Minutu před koncem se před domácí brankou strhla šarvátka, do které se navíc zapojil i olomoucký brankář Tomáš Vošvrda. Pěstí výměnu nakonec okusil Jiří Ondrušek s Tomášem Vondráčkem.

Do hromadné bitky s Kometou se zapojil i olomoucký brankář

47 trestných minut rozdali sudí za bitku na konci druhé třetiny mezi Hradcem Králové a Spartou. Celé to odstartoval hradecký Tomáš Mertl nebezpečným faulem kolenem. Rozzuřeným sparťanům se snažil ujet, ale marně.

Tomáš Mertl svým faulem odstartoval velkou bitku

Souboj Jaroslava Vlacha (vlevo) z Liberce a Tomáše Voráčka z Boleslavi
Souboj Jaroslava Vlacha (vlevo) z Liberce a Tomáše Voráčka z Boleslavi