720p480p360p240p
Jakub Chrpa vs Jan Švrček
Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále
Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku

Přestože vrcholí základní část a Sparta už o nic prakticky nehrála, emoce v utkání s Chomutovem nechyběly. V závěru utkání došlo i na bitku mezi domácím Jakubem Chrpou a Janem Švrčkem. Ten nakonec mohl slavit vítězství 3:1 a Piráti přišli o šanci na postup do elitní šestky.

„Celá třetina byla vyhrocená a už k tomu muselo dojít. Při přerušení před vhazováním jsme se na rvačce domluvili,“ přiznal chomutovský Chrpa.

Vybral si těžkého soupeře – Švrčka. Během rvačky byl spíš v defenzivě, ale ustál ji. „Sranda to nebyla, byl to tvrdý souboj,“ přiznal. Zranění se však před rozhodující fází sezony nebál. „Na to člověk ani nepomyslí.“

Chrpa chtěl bitkou i vyburcovat spoluhráče. Do konce třetí třetiny zbývalo pět minut a Piráti prohrávali o dva góly. „Bitka už přišla asi pozdě,“ litoval.

720p 480p 360p 240p

22letý útočník si tak v minulém utkání proti hradeckému Mountfieldu připsal premiérový gól, nyní i bitku. Navíc poprvé nastoupil proti Spartě, která s Libercem v extralize dominuje.

„Byl to hodně náročný zápas, hlavně ve třetí třetině nás dokázali zavřít. Dvě třetiny jsme s nimi hráli dobrý hokej, jen škoda, že jsme nedali góly,“ uzavřel.

SESTŘIH: 51. kolo extraligy, Piráti Chomutov - HC Sparta Praha 1:3