SESTŘIHY play off: Zlín udolal Třinec, Kometa padla v Chomutově

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Úvodní zápasy předkola play off patřily domácím týmům. Hokejisté Zlína dokázali otočit skóre s Třincem a vyhrát 2:1. Druhé utkání patřilo Chomutovu díky Brettu Skinnerovi, který zajistil oba góly v utkání proti Kometě, které skončilo vítězstvím Růžičkova týmu 2:1 v prodloužení. Podívejte se na sestřihy obou utkání na iSport.cz. Druhé vzájemné duely se budou hrát v úterý.

Zlínský obrat završil Lotyš Bukarts

Zlín vykročil úspěšně v domácím prostředí do předkola play off extraligy proti Třinci Úřadující vicemistr sice vedl od páté minuty po trefě Jiřího Polanského, ale ještě v úvodním dějství vyrovnal Oldrich Kotvan a v 37. minutě dovršil obrat lotyšský kanonýr Roberts Bukarts.

Po úvodní brance Polanského se ve hře se přitvrdilo, domácí zvýšili aktivitu a dočkali se vyrovnání ještě před první sirénou. Při vyloučení Adamského se prosadil ránou od modré čáry Kotvan.

Ve 37. minutě se znovu radovali Zlínští. Oceláři chybovali při rozehrávce a zlínské přečíslení využil po přihrávce Petra Holíka pohotovou střelou Bukarts. I ve třetím dějství dominovaly obrany a k vidění bylo více tvrdých soubojů než šancí. Nechyběl ani pěstní souboj mezi zlínským útočníkem Čechem a třineckým obráncem Stehlíkem.

Tři minuty před koncem vyhodil puk mimo mantinely Říčka a byl vyloučen. Kašík v oslabení dvakrát bravurně zasáhl lapačkou a jednou jej zachránila tyč. Když Oceláři zkusili power play, mohl rozhodnout Veselý, byl však faulován. Hosté zkoušeli ještě hru pět na čtyři, odvrátit prohru se jim už ale nepovedlo.

SESTŘIH: Předkolo play off (1. zápas): Zlín - Třinec 2:1

PSG Zlín - HC Oceláři Třinec 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 15. Kotvan (O. Veselý), 37. Bukarts (P. Holík) - 5. Polanský (Rufer). Rozhodčí: Šír, Hradil - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 4700. Stav série: 1:0.

Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, O. Horák, Řezníček - Bukarts, P. Holík, Říčka - Štumpf, Roman Vlach, O. Veselý - Ondráček, Maruna, Kubiš - Čachotský, D. Šťastný, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.
Třinec: Hamerlík - M. Doudera, Galvas, Nosek, Jank, Hrabal, Stehlík, L. Doudera - Kopecký, Plíhal, Dravecký - Rákos, Kreps, Svačina - Rufer, Polanský, Adamský - Matuš, M. Kovařčík, Jašek. Trenéři: Dopita a Mucha.

Hosté: 4:38. Polanský

Domácí: Kašík (Horčička) – Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, Horák – Bukarts, Holík, Říčka – Štumpf, Vlach, Veselý – Ondráček, Maruna, Kubiš – Čachotský, Šťastný, Čech.

Hosté: Hamerlík (Hrubec) – Galvas, M. Doudera, Jank, Nosek, Stehlík, Hrabal, L. Doudera – Dravecký, Plíhal, Kopecký – Svačina, Kreps, Rákos – Adamský, Polanský, Rufer – Jašek, Kovařčík, Matuš.

Šír, Hradil – Barvíř, Blümel.

ZS Luďka Čajky

ONLINE: Zlín - Třinec (17:20, 1:0 na zápasy)

Kometu srazil kanadský útočník

V utkání se ale do vedení nejdřív dostalo Brno, když Němec našel volného Mrázka, který dokázal puk pod pohotově posunout do branky domácích.

Vyrovnat mohl v 15. minutě Vondrka, šanci však i kvůli ataku protihráče ideálně nezakončil. Chomutovští následně nevyužili ani první přesilovou hru utkání.

Přesilové hry byly klíčové pro osud druhé třetiny. Piráti si postupně zahráli hned tři, ani jednu z nich však využít nedokázali. Na začátku třetí části měl druhý gól hostů na hokejce Němec, svůj nájezd však neproměnil. Útočník Brna byl poté ve 49. minutě vyloučen a domácí pátou přesilovku v utkání už využili. Za Čiliakovými zády skončila Skinnerova střela od modré čáry.

Zápas nakonec dokráčel do prodloužení. To se hrálo však jen do času 62:13, kdy Červenka našel zpoza branky Skinnera, který svou druhou brankou večera duel rozhodl.

SESTŘIH: Předkolo play off (1. zápas): Chomutov - Kometa Brno 2:1 po prodloužení

Piráti Chomutov - HC Kometa Brno 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 50. Skinner (Červenka, Rutta), 63. Skinner (Červenka) - 10. P. Mrázek (V. Němec, J. Káňa II). Rozhodčí: Hribik, Hejduk - Lhotský, Jiří Svoboda. Vyloučení: 1:6. Využití: 1:0. Diváci: 4612. Stav série: 1:0.

Chomutov: Kristan - Rutta, Skinner, Valach, Tejnor, Šidlík, J. Mrázek, Pereťagin - Červenka, V. Růžička, Vondrka - D. Květoň, Kämpf, Hřebejk - Ölvecký, Dušek, Sklenář - Račuk, D. Kaše, Tomica. Trenéři: V. Růžička st., B. Kopřiva a J. Šťastný.
Brno:
Čiliak - Kozák, T. Kaberle, Kováčik, Hanzlík, Trška, Malec, Kuboš - Dočekal, L. Čermák, R. Zohorna - Špirko, V. Němec, J. Káňa II - H. Zohorna, J. Hruška, Ostřížek - P. Mrázek, Koreis, Burian. Trenéři: Zábranský, Pešout a Pokorný.

Hosté: 09:54. Mrázek

Domácí: Kristan (Strmeň) – Rutta, Skinner, Valach, Tejnor, Šidlík, J. Mrázek, Pereťjagin – Červenka, Růžička, Vondrka – Květoň, Kämpf, Hřebejk – Ölvecký, Dušek, Sklenář – Račuk, Kaše, Tomica

Hosté: Čiliak (Falter) – Kaberle, Kozák, Hanzlík, Kováčik, Malec, Trška, Kuboš – Dočekal, Čermák, R. Zohorna – Káňa, Němec, Špirko – Ostřížek, Hruška, H. Zohorna – Burian, Koreis, P. Mrázek – Dvořák