Kometu potopil Káňův faul. Nic to nebylo, zlobil se útočník | iSport.cz
8. března 2016 • 23:06

Kometu potopil Káňův faul. Nic to nebylo, zlobil se útočník

Autor:

Kometa prohrála i druhý zápas v Chomutově, tentokrát 0:2, a je na pokraji vyřazení. Přitom utkání mohla výrazně zdramatizovat, ale její kontaktní gól z úvodu třetí třetiny nebyl uznán. „Byl to klíčový moment, branka by nás nakopla, ale bohužel uznána nebyla,“ litoval brněnský trenér Kamil Pokorný.

Běžela třetí minuta poslední třetiny a Jan Káňa posunul skákající puk Hynku Zohornovi, ten přesnou střelou překonal Kristana. Jenže ve zlomku vteřiny před zakončením zapískal sudí Vladimír Šindler.

Káňa krosčekem totiž udeřil chomutovského beka krosčekem do obličeje a zamířil na trestnou lavici. Přitom puk už měl na hokejce Zohorna.

„Nemyslím si, že byl faul. Bek mě chtěl zastavit, zabrzdil a měl těžiště vepředu, já do něj narazil a on zahodil hokejku, chytil se za obličej a střídání na to šel hrát. Asi mu nic nebylo…“ hájil se Káňa.

Přitom ve třetí části byl Komety plný led. Hnala se za snížením, ale nepovedlo se jí to.

VIDEO: Podívejte se na neuznaný gól:

Ve druhém předkole play off neuznali sudí Zohornovi branku

„Před třetí třetinou jsme si řekli, že to musíme zkusit. Tak jsme to zkusili a bohužel to nevyšlo,“ litoval Káňa.

Rozdílovým faktorem opět Roman Červenka, který vstřelil úvodní branku. „Herně nám chybí hlavně to, abychom ho ubránili. Jinak to jsou zápasy o jednom gólu, a když on každý zápas něco vymyslí, je to pro nás složitější… Bojujeme, snažíme se, bylo to z naší strany lepší než v pondělí, ale bez gólu se vyhrát nedá,“ kroutil hlavou Káňa. „Červenka je ale vynikající hokejista. Góly dává, bodovat zkrátka dělat musí. My musíme být ještě důraznější a nedat mu metr ledu, aby neměl prostor vůbec na nic. Převyšuje extraligu a ukazuje to v těchto zápasech,“ uznal.

Ve čtvrtek série pokračuje a Brno musí odvracet konec sezony. „Věřím, že doma dostaneme Chomutov pod tlak, nějaké dáme a ještě se sem vrátíme,“ přál si na závěr Káňa.

SESTŘIH: Předkolo play off (2. zápas): Chomutov - Kometa Brno 2:0

Leoš Čermák se zapojil do strkanice

Roman Červenka nastřelil horní tyč brněnské brány