10. března 2016 • 19:59

SESTŘIHY: Kometa vyhrála 3:2 a ŽIJE. Zlín zachránil Holík

Horváth o Stramaccionim, ambicích ale i kádru Plzně. Posílili logicky, říká Horváth o Stramaccionim, ambicích ale i kádru Plzně. Posílili logicky, říká
Škola značky Sharks! Dětem předával zkušenosti Thinus Delport Škola značky Sharks! Dětem předával zkušenosti Thinus Delport

Houževnatý výkon ve třetím zápase předkola udržel hokejisty Komety v této sezoně při životě. Chomutov zdolal brněnský tým díky slepeným brankám ve 44. a 45. minutě, vyhrál 3:2 a snížil stav série na 1:2. Až nastavení rozhodlo o dalším vítězi série mezi Třincem a Zlínem. Radovali se hosté, které posunul k výhře fantastickým výkonem útočník Petr Holík, jenž vstřelil všechny tři branky včetně vítězné v čase 62:53 a Zlín vyhrál 3:2.

Holík vystřílel hattrickem Zlínu mečbol

Zlín vyhrál ve třetím utkání předkola play off v Třinci 3:2 v prodloužení a jedna výhra ho tak dělí od postupu do čtvrtfinále. Hrdinou duelu byl útočník Petr Holík, který k dvěma gólům ze základní hrací doby přidal i rozhodující zásah v 63. minutě. Zlín vede nad vicemistrem 2:1 na zápasy a o postupu může rozhodnout ve čtvrtém utkání, které se znovu v Třinci hraje v pátek od 17:20.

SESTŘIH: Předkolo play off (3. zápas): Třinec - Zlín 2:3 v prodloužení

HC Oceláři Třinec - PSG Zlín 2:3 v prodl. (0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 33. Tybor (Adamský, Hrabal), 39. Pechanec (Svačina, Kanko) - 9. P. Holík (Bukarts, Žižka), 53. P. Holík (Kotvan, Bukarts), 63. P. Holík. Rozhodčí: Fraňo, Šír - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 4:5, navíc Kašík (Zlín) 5 minut a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 5136. Stav série: 1:2.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Galvas, Nosek, Jank, Slovák, M. Doudera - Kopecký, Plíhal, Dravecký - Kanko, Pechanec, Svačina - Rákos, Polanský, Adamský - Matuš, Kindl, Tybor. Trenéři: Dopita a Mucha.

Zlín: Kašík (53. Horčička) - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Urbanec, Řezníček - Bukarts, P. Holík, Říčka - Čachotský, Roman Vlach, Veselý - Okál, Cibák, Čech - D. Šťastný, Fořt, Kubiš. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Hosté: 08:55. Holík, 52:05. Holík, 62:53. Holík

Domácí: Hamerlík (Hrubec) – Galvas (A), Hrabal, Jank, Nosek, M. Doudera, Slovák, L. Doudera – Dravecký, Plíhal, Kopecký (C) – Svačina, Pechanec, Kanko – Adamský, Polanský (A), Rákos – Tybor, Kindl, Matuš – M. Kovařčík. Trenér: Jiří Dopita.

Hosté: Kašík (od 52. Horčička) – Kotvan, Marušák (A), Žižka (A), Matějíček, Řezníček, Urbanec – Říčka, Holík, Bukarts – Veselý (C), Vlach, Čachotský – Čech, Cibák, Okál – Kubiš, Fořt, Šťastný. Trenér: Rostislav Vlach.

Martin Fraňo, Robin Šír – Miroslav Lhotský, Jiří Svoboda

WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 200 míst)

5 136 (99 % celkové kapacity) diváků

Komety odvrátila první mečbol

První výhra Komety Brno znamená snížení série s Chomutovem na 1:2 na zápasy. O vítězství Komety rozhodly ve třetí třetině dvě využité přesilovky pět na tři, ve kterých se prosadili Hynek Zohorna a Rastislav Špirko. Chomutov následně jen snížil při pětiminutové přesilovce. Čtvrté utkání série je na programu v pátek od 18:00 hodin opět v Brně.

SESTŘIH: Předkolo play off (3. zápas): Kometa Brno - Chomutov 3:2

HC Kometa Brno - Piráti Chomutov 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 28. Čermák z trestného střílení, 44. H. Zohorna (Špirko, Kováčik), 45. Špirko (Trška, H. Zohorna) - 21. Račuk (Tomica, Červenka), 51. Kaše (Kämpf). Rozhodčí: Lacina, Pešina - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 6:9, navíc Malec (Brno) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 7414. Stav série: 1:2.

Brno: Čiliak - Kozák, T. Kaberle, Kováčik, Hanzlík, Trška, Malec - H. Zohorna, L. Čermák, Ostřížek - Špirko, J. Hruška, J. Káňa II - Dostálek, Raška, Dočekal - P. Mrázek, Koreis, Burian. Trenéři: Zábranský, Pešout a Pokorný.

Chomutov: Kristan - Rutta, Skinner, Valach, Tejnor (49. Šidlík), Harant, Pereťagin - Račuk, Červenka, Tomica - Hřebejk, V. Růžička, Vondrka - D. Květoň, Kämpf, Sklenář - Ölvecký, D. Kaše, Dušek. Trenéři: V. Růžička st., B. Kopřiva a J. Šťastný.

Hosté: 20:57. Račuk, 50:19. Kaše

Domácí: Čiliak (Falter) – Kaberle (A), Kozák, Hanzlík, Kováčik, Trška, Malec, Šnajnar – Ostřížek, Čermák (C), H. Zohorna – Káňa, Hruška (A), Špirko – Dočekal, Raška, Dostálek – Burian, Koreis, Mrázek – R. Zohorna.

Hosté: Kristan (Strmeň) – Skinner, Rutta, Tejnor, Valach, Pereťjagin, Harant, Šidlík – Tomica (A), Červenka, Račuk – Vondrka (C), Růžička, Hřebejk (A) – Sklenář, Kämpf, Květoň – Dušek, Kaše, Ölvecký – Šidlík.