15. března 2016 • 21:55

Pořádný boj, hromada šarvátek. Asi to bude dlouhé, tuší kouč Kýhos

Autor:
TOP VIDEA
Duel Sparta - Plzeň se blíží! Co před ním říkají čísla? Duel Sparta - Plzeň se blíží! Co před ním říkají čísla?
Připoutejte se, El Clásico je tady! Vyhraje bitvu gigantů Real Madrid, nebo Barcelona? Připoutejte se, El Clásico je tady! Vyhraje bitvu gigantů Real Madrid, nebo Barcelona?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vyrazit s vedením 2:0 v sérii do Mladé Boleslavi? Pro hradecké hokejisty plán i sen, který se v realitu neproměnil. Ačkoli ve druhé partii extraligového čtvrtfinále BK nastoupil bez zraněného kapitána Výborného a disciplinárně potrestaného hříšníka Urbana, vyválčil pod Bílou věží triumf 4:3 v prodloužení. Boleslavské odvety jsou na programu v pátek a sobotu. Je nač se těšit!Na trenéru Vladimíru Kýhosovi bylo vidět zklamání. Jeho tým zbrzdil expresní gól Jakuba Klepiše v šestnácté vteřině. To byl šok pro všechny přítomné. „Tak jak jsme včera vstoupili dobře do zápasu, tak dneska ne. Brzy jsme inkasovali, trochu to s námi zamávalo,“ uznal šéf střídačky Mountfieldu. „Než jsme se dostali do tempa, uběhlo deset minut.“

Jenže už v 11. minutě to bylo 0:2… A začal boj hradecké vůle s tou boleslavskou. Boj o každý centimetr ledu. Agresivní, důrazný, plný mel a šťouchanců. Ale i šancí. Hlavně hradeckých. „Tlak jsme si tam nějaký vytvořili, ale dnes nám to tam nepadlo. Rittich byl neprůstřelný, měli jsme se soupeřem problémy. Daleko větší než v pondělí především s boleslavskými protiútoky, Kacetl naštěstí chytil hromadu šancí soupeře. Měli jsme co dělat, aby Boleslav náskok ještě nezvýšila,“ pokračoval Kýhos v hodnocení.

SESTŘIH: Čtvrtfinále play off (2.zápas): HC Mountfield HK - BK Mladá Boleslav 3:4 po prodloužení

Nezdolní domácí přece jen dvakrát srovnali krok, nejprve na 2:2 a pak i v 58. na 3:3. „Srovnali jsme to ohromnou vůlí, až do konce zápasu jsme se snažili soupeře zatlačit a dávat to do brány. Se štěstím se nám povedlo dojít do prodloužení. Ale do něj jsme vstoupili stejně jako do začátku zápasu. Ztráceli jsme puky, dali jsme soupeři možnost hrát s ním a to se nám nevyplatilo. Stane se. Jak jsme my šťastně vyrovnali na 3:3, tak oni vstřelili rozhodující gól,“ okomentoval Vladimír Kýhos Trončinského vítěznou ránu z 62. minuty. „Bude to ještě boj, k vidění je hromada šarvátek, je to zkrátka play off, to k tomu patří. Asi to bude dlouhé,“ tuší protřelý trenér.

Jeho protějšek František Výborný bral výhru s pokorou, tak jak mívá ve zvyku. „Věřili jsme i přes oslabení o dva hráče, že to dnes zvládneme, kluci do toho dali všechno. Jsme za to rádi, jeli jsme sem s cílem získat aspoň bod. Nechci říkat, že jsem spokojený, ale mít to 1:1 je lepší, než 0:2,“ pravil lakonicky.

720p 480p 360p 240p
Jaroslav Kudrna odstartoval další bitku! Rval se i Klepiš

Jaroslav Kudrna odstartoval další bitku! Rval se i Klepiš

Hokejisté Hradce a Boleslavi v hromadné bitce
Hokejisté Hradce a Boleslavi v hromadné bitce