Pavel Bárta
29. března 2016 • 21:58

Johnson nakopl Plzeň dvěma góly. Náš nejlepší začátek v play off, řekl

Autor:
TOP VIDEA
Unikátní záběry ze šlágru: Rosický v obleku i trable kapitána Unikátní záběry ze šlágru: Rosický v obleku i trable kapitána
Jak si vedly hvězdy La Ligy: Nezastavitelný Messi, Ronaldo bez gólu Jak si vedly hvězdy La Ligy: Nezastavitelný Messi, Ronaldo bez gólu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tak jako v prvním semifinále Plzeň nevypláchl Spartě trubky v jejím prostředí už dlouho žádný tým. Západočeši ji smetli 7:3 a k trháku nasadili hned v první třetině, kdy nasázeli tři góly. Nicholas Johnson obstaral dva z nich.

 „Byl to náš nejlepší začátek v play off, naše vůbec první třetina v play off,“ povídal spokojeně po zápase. „Když tým vede 3:0, je i pro mužstvo jako Sparta strašně těžké to otočit. Byly tam momenty, kdy jsme je nechali útočit, ale tvrdě jsme pracovali a nepustili to,“ dodal. 

Nástup do utkání určil ráz celého utkání. Plzeň si šla od začátku tvrdě za svým, kdežto sparťané působili v první části poněkud ledabyle. Pak už jen soupeře marně doháněli. Dvakrát se dostali na dostřel dvou branek. Ale to bylo všechno.

480p 360p 240p
SESTŘIH: Sparta - Plzeň 3:7 (semifinále play off, 1. zápas)

„Důležité bylo, že jsme na jejich góly dokázali vždycky odpovědět. Vstřelená branka může tým nakopnout, nabít ho sebevědomím, jenže my tu výhodu pokaždé obrátili na svoji stranu. To bylo veliké,“ pokračoval americký útočník, který patřil s 22 zásahy k nejlepším střelcům základní části, přestože vynechal patnáct zápasů. V play off se trefil zatím třikrát.

Plzeň jako jediná porazila Spartu na jejím ledě v základní části, hned v prvním semifinále se jí to povedlo i v duelu play off. Může to být náhoda? „Když hrajete proti Spartě, navíc v tak pěkné aréně, vaší hru to pozvedne. Doufám, že nám bude dál přinášet štěstí,“ usmál se Johnson.

Před zahájením série trenér Sparty Jandač prohlásil, že Západočeši už mají postupem mezi nejlepší čtyřku svoje mistrovství světa za sebou a může být se sezonou spokojena. Jeho slova však do plzeňské klabiny nedolehla, stejně jako poměřování brankářů na obou stranách a jestli právě tady nemůže být Sparta zranitelná.

„O ničem takovém jsme se nebavili. Naše kabina je naše kabina. Podíváme se na video, probereme, jak druhý tým hraje, ale soustředíme se jen na svůj tým. Taky nekomentuju, co se vykládá v médiích. Ať si kdo povídá, co chce, my se zaměřujeme na hokej,“ řekl Nick Johnson.

Sparta - Plzeň: První gól utkání. Indrák z voleje prostřelil Pöpperleho

Sparta-Plzeň: Au, to bolelo! Sabolič dostal hokejkou

Brankář Sparty Tomáš Pöpperle byl po třech gólech v první třetině vystřídán
Brankář Sparty Tomáš Pöpperle byl po třech gólech v první třetině vystřídán

Témata:  hokejextraligajohnsonsportplzeň