+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
30. března 2016 • 20:25

Poplach na Spartě. Obránce Plzně zkolaboval, srdce je v pořádku

Autor:
TOP VIDEA
NEJ ligové otazníky: Uspěje italská Sparta či plzeňské retro? A udrží se Baník se Sigmou? NEJ ligové otazníky: Uspěje italská Sparta či plzeňské retro? A udrží se Baník se Sigmou?
Hejnová finišuje přípravu na MS. Zdraví funguje, chce medaili Hejnová finišuje přípravu na MS. Zdraví funguje, chce medaili
VŠECHNA VIDEA ZDE

Výsledek šel stranou, tady šlo o život. Slovenský obránce Plzně Kristián Kudroč po druhé třetině druhého semifinále mezi Spartou a Plzní cestou do šatny zkolaboval a musela mu pomoci přivolaná lékařská hlídka. Dle informací České televize 34letý Kudroč sám nabral vědomí a měl by být v pořádku. Sparta utkání vyhrála 4:3 a srovnala sérii na 1:1.Kudročovi pomohla blesková reakce jeho spoluhráčů, kteří se v prostoru u šaten okamžitě dovolali lékařského zásahu. Pomoc byla na místě během pár sekund.

Podle sparťanského lékaře MUDr. Antonína Chocholy je Kudroč v současné době oběhově stabilizovaný, kolaps zřejmě způsobil výpadek centrální nervové soustavy. Srdce 201 centimetrů vysokého obránce by mělo být v pořádku. Kudroče čeká magnetická rezonance a další vyšetření.

Rok a půl nemohl hrát

Bývalý hokejista New York Islanders, Novosobirsku a Omsku, který se v roce 2012 stal se Slovenskem vicemistrem světa, přišel do Plzně na výpomoc po rok a půl dlouhé pauze na konec sezony 2015/16.

Jeho kariéru zbrzdil těžký otřes mozku, který utrpěl v roce 2014 při přátelském utkání o Pohár prezidenta Kazachstánu v Astaně mezi Omskem a Nižněkamskem. Atak spáchal Jaroslav Alševskij, Kudroč sice dohrál střídání, ale pak zamířil do kabiny a omdlel.

Loni v červenci rodák z Michalovců podepsal kontrakt v KHL s Novokuzněckem, ale v polovině srpna se dohodl na jeho rozvázání. V polovině prosince zamířil na zkoušku do Plzně, kde získal smlouvu. 

Kristián Kudroč zkolaboval po druhé třetině u plzeňské kabiny
Kristián Kudroč zkolaboval po druhé třetině u plzeňské kabiny

720p 480p 360p 240p
SESTŘIH: Sparta - Plzeň 4:3 (semifinále play off, 2. zápas)

MATCH OVERVIEW LEGACY
30. 3. • 18:20
HC Sparta Praha
HC Sparta Praha
4:3
ONLINE
30. března
18:20
HC Škoda Plzeň
HC Škoda Plzeň
Góly

Domácí: 06:26. Přibyl, 07:40. Barinka, 28:11. Pech, 31:01. Přibyl

Hosté: 36:22. Johnson, 39:18. Kratěna, 46:15. Kracík

Sestavy

Domácí: Pöpperle – Eminger, Polášek, Čajkovský, Barinka (A), Hrbas, Mikuš, Švrček, Kalina – Přibyl, Hlinka (C), Dragoun – Forman, Pech, Kumstát (A) – Hamilton, Hlaváč, Sabolič – Procházka, Černoch, Kudrna. Trenér: Josef Jandač.

Hosté: Machovský (32. Polívka) – Kadlec (A), Jeřábek (A), Kudroč, Pulpán, Kubka, Sklenička, Moravčík – Indrák, Kracík, Kubalík – Kratěna (C), Lev, Johnson – Hollweg, Přikryl, Hrňa – Suchý, Pitule, Poletín. Trenér: Michal Straka.

Rozhodčí

Hodek, Polák – Barvíř, Blümel

Stadion

O2 arena

Návštěva

10 645 diváků

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagram