+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu. Sledujte nás na Facebooku a
dozvíte se vše jako první.
Jiří Punčochář
31. března 2016 • 16:00

Kometu dál povede šéf Zábranský. Obranu chce stavět kolem Němce

TOP VIDEA
Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty
Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejovou Kometu Brno dál v roli trenéra povede její majitel Libor Zábranský. Také složení realizačního týmu zůstává takové, v němž Brňané dohráli uplynulou sezonu, tedy s asistenty Martinem Pešoutem a Kamilem Pokorným. První oficiálně potvrzenou posilou je příchod reprezentačního obránce Ondřeje Němce z ruského Čerepovce.Zábranský v roli hlavního kouče Komety naváže na závěr letošní základní části a předkola play off, v němž jeho celek vypadl s Chomutovem. V jeho rozhodnutí setrvat na střídačce převážil fakt, že závěr sezony, v níž Kometě hrozila účast ve skupině play out, hodnotil kladně.

„Má to dvě roviny. První je, že naše spolupráce (s asistenty Pešoutem a Pokorným) fungovala velmi dobře. Zároveň bychom se chtěli vydat cestou zabudování našich mladých hráčů. Drtivou většinu z nich já znám, v mládeži jsem je vedl. To by Kometě mohlo pomoct se střednědobým plánem zabudovat během příštích tří let šest až sedm našich kluků,“ řekl Zábranský.

Protože je v Kometě zároveň nejen majitelem, ale i generálním manažerem, vyžádá si jeho setrvání na místě hlavního trenéra některé organizační změny. „Nebudou ale drastické. Letní přípravu zvládnou trenéři Pešout s Pokorným spolu s kondičním trenérem. Realizační tým máme velice dobrý,“ věří šéf Komety.

Do hry chce zároveň s omlazením přenést víc dravosti, agresivity a bruslení. Už do letošní letní přípravy plánuje zapojit několik členů mistrovského kádru z věkové kategorie starší dorost.

„K tomu, aby nám mladí dál rostli, potřebujeme i zkušené hráče. V kádru zůstal kapitán Leoš Čermák a obranu chceme stavět kolem Ondry Němce,“ uvedl Zábranský. Další změny v kádru představí až v květnu. „Kádr máme z devadesáti pěti procent hotový. Chceme přivést ještě dva útočníky takového kalibru, aby nás posunuli dál,“ dodal.