1. dubna 2016 • 04:20

Smolař Lenc oslabil zbytečně Boleslav. Bylo to hloupé, kál se

UNIKÁTNÍ VIDEO: Sezona Koukalové? Dva glóby, pět milionů, 462 tref do terče UNIKÁTNÍ VIDEO: Sezona Koukalové? Dva glóby, pět milionů, 462 tref do terče
Lyžařská legenda ukončila kariéru. Šárka Strachová došla až na vrchol Lyžařská legenda ukončila kariéru. Šárka Strachová došla až na vrchol

Tenhle zápas si Radan Lenc za rámeček zřejmě nedá. V klíčové chvíli zbytečně oslabil svůj tým. V 51. minutě prvního semifinále s Libercem za stavu 1:2 nechtěně vyhodil kotouč do hlediště a poslal Mladou Boleslav do tří. Na trestné si totiž už odpykával trest na 2+2 minuty Dominik Pacovský, který se provinil vysokou holí. Bílí tygři nabídnutou přesilovku pěti proti třem využili a vstřelili důležitý gól, kterým utekli soupeři na rozdíl dvou branek.

V důležité chvíli oslabil mužstvo a připravil Liberci snadný odskok v gólovém rozdílu. Radan Lenc pak po zápase kroutil hlavou. "Musíme se ponaučit, nesmíme být vylučování, to říkali už Chomutovští," uvědomoval si.

Liberec – Mladá Boleslav: Smolař Lenc. V klíčové chvíli oslabil svůj tým

Sám však v klíčovém momentu vyhodil nešikovně puk mimo hrací plochu a stavu 1:2 poslal Boleslav do tří. "Hned jsem to věděl, že to nikdo netečoval. Nebylo na místě se vymlouvat. Bylo to hloupé vyloučení a musím se toho vyvarovat," kál se mladoboleslavský útočník.

Mladá Boleslav pak inkasovala ještě jeden gól, za stavu 1:4 se ale nezhroutila a zápas v závěru zdramatizovala. Liberec si však výhru 4:3 pohlídal. "Dá se s nimi hrát, i my se o tom přesvědčili, ale nesmíme hrát ve čtyřech a třech. To je smrtící," ví smolař zápasu.