+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
7. dubna 2016 • 17:26

SPORT MAGAZÍN: Výborný vzpomíná nejenom na karty s Jágrem

Autor:
TOP VIDEA
Slavia - BATE Borisov: Škoda proměnil penaltu, Slavia šla do vedení 1:0 Slavia - BATE Borisov: Škoda proměnil penaltu, Slavia šla do vedení 1:0
Škoda po výhře Slavie: Nastřelená tyčka? To mi ani neříkejte. Zuřím Škoda po výhře Slavie: Nastřelená tyčka? To mi ani neříkejte. Zuřím
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nikdo neodehrál za samostatnou českou reprezentaci více zápasů (218). Absolvoval dvanáct šampionátů v řadě, při nichž vydoloval osm medailí. A z toho pět (!) zlatých. Při zlatém šampionátu ve Vídni v roce 2005 pozvedl pohár jako kapitán. „Za nároďák jsem vždycky hrál s hrdostí,“ hlásí útočník David Výborný, jenž v obsáhlé zpovědi pro páteční Sport Magazín vzpomíná na úžasnou kariéru. I na to, jak mastil karty s Jaromírem Jágrem.V letech 1996 až 2007 nevynechal jediný šampionát. Začal zlatem ve Vídni, potom přidal ještě čtyři. Slovo NE u něj neexistovalo. Omluvenky u něj nepřicházely v úvahu.

„Sice jsme si s rodinou nestihli procestovat Ameriku, ale bral jsem to vždycky automaticky, že se sbalíme, odletíme a já pojedu na mistrovství,“ říká David Výborný, někdejší reprezentační srdcař, jenž musel aktivní kariéru ukončit poté, co mu hned při prvním zápase čtvrtfinále play off s Hradcem Králové zničil koleno Bedřich Köhler. Mladá Boleslav se tedy musela obejít bez něj.

SPORT MAGAZÍN: Rekordman Výborný vzpomíná nejenom na karty s Jágrem


I když se ve vzpomínkách zrovna nevyžívá, pro Sport Magazín udělal výjimku. Popsal nejenom začátky ve Spartě, s níž získal dva tituly, ale zevrubně i úchvatnou reprezentační kariéru. Také šampionát ve Vídni v roce 2005, kdy s Jágrem a spol. hrávali karty.

„Byli jsme jako magoři. Mastili jsme to i v autobuse před zápasy. Úplně jsme tomu propadli,“ směje se „malý velký“ kapitán, jenž se uchytil rovněž v NHL. Za Columbus odehrál přes 500 zápasů, dodnes je v kontatu s Rickem Nashem, někdejším spoluhráčem.

A jak snášel, že do play off už nemohl zasáhnout? "Nejhorší, že se nemůžu hýbat. Byl jsem zvyklý běhat. Teď jenom piju a jím," reagoval mladoboleslavský kapitán.

Titulní strana Sport MagazínuTitulní strana Sport Magazínu

Z dalšího obsahu pátečního Sport Magazínu

Světový fotbal: Srovnání Dortmundu a Tottenhamu od Jaroslava Hřebíka

Rozhovor: Hráčský agent Jiří Müller, který zastupuje mimo jiné Lukáše Váchu

Uniklo z Facebooku: Dagmar Damková

Můj první gól: Karel Piták

Auto: Subaru WRX STI

Vysoká hra Zdeňka Haníka: Proč souhlasí s Ladislavem Vízkem?

Faul na Výborného: Neštěstí! Likvidace, přou se experti

Výborný po faulu kolenem nedohrál! Urban ho pomstil

Témata:  sport, hokej, výborný
 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagram