+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
8. dubna 2016 • 19:21

Machrovina! Sparťan Barinka pokořil Plzeň fintou mezi nohama

Autor:
Plzeň - Sparta: Machrovina! Barinka pokořil Plzeň fintou mezi nohama
TOP VIDEA
Anketa s redaktory: Důvody neúspěchu na EURO? Selhání opor, nekomunikace útoku a obrany Anketa s redaktory: Důvody neúspěchu na EURO? Selhání opor, nekomunikace útoku a obrany
Přes milion korun Voráčkově nadaci! Hokejisté na hřišti opět bavili Přes milion korun Voráčkově nadaci! Hokejisté na hřišti opět bavili
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hodně drzou parádu si v důležitou chvíli dovolil sparťanský obránce Michal Barinka. Za stavu 1:1 se v šestém semifinále hokejové extraligy s Plzní právě vrátil z trestné lavice a dostal se do samostatného úniku, ve kterém si při zakončení po vzoru Otakara Vejvody, Marka Malíka či nejčerstvěji Tomáše Hertla vložil hokejku mezi nohy a překonal Matěje Machovského.Tenhle gól byl pro sparťanský postup do finále hodně důležitý. O to víc bek Barinka všechny udivil svou fintou, na kterou si z obránců troufne málokdo.

Plzeň - Sparta: Machrovina! Barinka pokořil Plzeň fintou mezi nohama

„Překvapilo nás to všechny, asi i fanoušky u televize,“ usmíval se pak v přestávkovém rozhovoru pro ČT Barinkův spoluhráč Marek Hrbas.

Barinka prý přitom podobné kousky netrénuje. „Nikdy jsem to u něj neviděl, kdyby to udělal ještě jednou, zláme si nohy. Vůbec jsem tomu nevěřil,“ dodal ještě vysmátý Hrbas ke gólu na 2:1.

Kličkou, kdy si hráč prostrčí hokejku mezi nohama a skóruje za nohou, se v Česku proslavil Robert Kysela či Otakar Vejvoda, uznání si za ní vydobil i Marek Malík, který si ji dovolil z pozice obránce, stejně jako nyní Barinka. S drzým zakončením se naposledy blýskl Tomáš Hertl, který slavnou fintou oslnil NHL v roce 2013.

Sparta nakonec dokázala v utkání s Plzní vyhrát v prodloužení a postoupila do finále play off, kde se utká s Libercem o titul.

Plzeň - Sparta: Svoboda s Netíkem se pošťuchovali u střídaček

SESTŘIH: Plzeň - Sparta 2:3 po prodloužení (semifinále play off, 6.zápas)

Barinka okoukal parádní gól od Malíka

Michal Barinka překonává Matěje Machovského drzou kličkou mezi nohama
Michal Barinka překonává Matěje Machovského drzou kličkou mezi nohama