8. dubna 2016 • 22:10

Kratěna po vypadnutí: Jedna z nejlepší sezon kariéry, jsem pyšný

Autor:
TOP VIDEA
Plzeň - Dukla: V Plzni uctili památku Františka Rajtorala minutovým potleskem Plzeň - Dukla: V Plzni uctili památku Františka Rajtorala minutovým potleskem
Češi nasázeli Švédům osm branek! Ale kluci hráli skvěle i do obrany, konstatuje Francouz Češi nasázeli Švédům osm branek! Ale kluci hráli skvěle i do obrany, konstatuje Francouz
VŠECHNA VIDEA ZDE

Před začátkem sezony uvažoval o konci své bohaté kariéry. Nakonec se rozhodl pokračovat a pomoci mladému týmu Plzně k úspěšné sezoně. Ta nakonec podle slov veterána Ondřeje Kratěny byla jedna z nejlepších, kterou odehrál. „Neskutečně jsem si celý rok užil. Na začátku sezony by mě nenapadlo, že to bude taková jízda,“ řekl po semifinálovém vypadnutí se Spartou kapitán Západočechů Ondřej Kratěna.Mísilo se v něm zklamání, ale zároveň hrdost nad mladým týmem, který předčil očekávání a skončil na třetím místě. Kdo by čekal, že omlazený kádr nechá za sebou bohatý Třinec či ambiciózní Hradec s Kometou. „Myslím, že jsme překvapili úplně všechny, možná i sami sebe,“ vysekl poklonu svému týmu Kratěna.

Co podle vás rozhodlo tohle utkání?
My jsme naše šance nedali, Sparta bohužel ano. My jsme všechna ta utkání odehráli na svoje maximum. Sluší se pogratulovat Spartě k postupu.

Převažují spíš pocity smutku po vypadnutí nebo hrdosti nad tím, jak jste se celou sezonu prezentovali?
Teď jsme smutní a zklamaní. Chtěli jsme se porvat o sedmý zápas. Tenhle tým si zaslouží jenom pochvalu. Matěj Machovský v bráně. Ryan Hollweg odehrál neskutečné play off. Mohl bych jmenovat celý tým.

Kratěna: Jsem hrdý na to, kam se nám podařilo dojít

Čekal jste před sezonou, že byste mohli dojít tak daleko?
Chtěli jsme hrát poctivý hokej celou sezonu. Chytli jsme vlak už na začátku sezony a to bylo pro nás ohromně důležité. Byla tady skvělá parta. Celou dobu jsme poctivě pracovali. Snažili se hrát útočný hokej. Mladí kluci hráli skvěle. Dominik Kubalík vyhrál střelce, to už o něčem svědčí. Málokdo v takovém věku to dokáže. Tenhle tým má velkou budoucnost.

Jak jste si užil sezonu z pozice kapitána týmu?
Strašně moc. Klukům jsem hned v kabině děkoval. V kariéře už jsem toho prožil hodně, ale tohle byl jeden z nejlepších ročníků, co pamatuju.

Jak byste zhodnotil celou sezonu?
Těžké teď hodnotit. Je to hodně o emocích. Každopádně ti kluci si zaslouží respekt. Na každém visí medaile. To jen tak někdo nemá. Všichni na sebe mohou být ohromně pyšní. Myslím, že i fanoušci budou se sezonou spokojeni.

SESTŘIH: Plzeň - Sparta 2:3 po prodloužení (semifinále play off, 6.zápas)

Jandač se zlobil na Barinku, ten mu oslabení vynahradil

Pech po postupu: Sérii rozhodly maličkosti

Plzeň - Sparta: Lukáš Pech poslal Spartu po devíti letech do finále

Plzeň - Sparta: Svoboda s Netíkem se pošťuchovali u střídaček