+
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer

Stačili necelé tři minuty utkání a o výsledku třetího finálového duelu bylo rozhodnuto! Sparťané v závěru druhého dějství dokonale využili nedisciplinovanost Severočechů a třemi brankami zničili soupeře. „Absolutně jsme to dnes nezvládali. Nemůžeme to házet na nikoho jiného, je třeba se z toho poučit,“ shodla se až na výjimky většina libereckých hráčů.

Tygři během druhého dějství nasbírali celkem sedm dvouminutových trestů a Pražané trestali. Vypjatou situaci navíc absolutně neunesl liberecký útočník Petr Vampola, který za protesty vyfasoval osobní trest do konce utkání, svůj druhý ve finálové série a v příštím utkání bude hostům chybět. Podle slov libereckého trenéra Filipa Pešána není vůbec jasné, jestli do finále ještě zasáhne.

„Petr sám rozhodl o svém osudu do příštího zápasu a otázkou zůstává, kolik utkání si ve své kariéře ve finále ještě zahraje,“ utrousil zklamaný Pešán na tiskovce směrem k Vampolovi.

Pojďme si ale bláznivé dění v závěru druhého dějství prohlédnout ještě jednou. Nejprve v 38. minutě sparťanský kapitán Hlinka z dorážky překonal přesouvajícího se brankáře Lašáka, ten ale dokázal hokejkou vyrazit puk a rozhodčí nechal pokračovat ve hře. Tu přerušil až 18 vteřin před koncem. Po shlédnutí videa ale Hlinkovu střelu uznal jako gólovou a zároveň posunul časomíru na čas 37:21. Aby špatných zpráv pro liberecké nebylo málo, obránce Šimek se musel vrátit zpět na trestnou lavici.

Hlaváč o Hlinkově gólu: Stál jsem na lajně a viděl, že to je gól

Toho domácí využili a dalšími dvěma góly v podstatě rozhodli o vítězství. „Byl to z naší strany zkrat, vycházející z přemíry snahy. Třeba ten můj faul, chtěl jsem to hráči odebrat, ale potrhl jsem ho. Prohráli jsme si to sami,“ smutnil po utkání Šimek, jenž kanonádě Sparty přihlížel z trestné lavice.

„Zítra musíme do utkání vstoupit úplně jinak. Líp připravení a zápas za každou cenu urvat,“ vzkazují liberečtí shodně na dálku.

Pech: Hokej hraju dlouho, ale aby se nám po gólu vrátila přesilovka, to jsem nezažil

Šimek: Musíme zlepšit disciplínu, je to těžkě, když hrajeme celou třetinu v oslabení