19. dubna 2016 • 09:28

Birner k trestům: Vytváří se tady tlak na rozhodčí, je mi z toho...

Autor:
TOP VIDEA
Duel Sparta - Plzeň se blíží! Co před ním říkají čísla? Duel Sparta - Plzeň se blíží! Co před ním říkají čísla?
Připoutejte se, El Clásico je tady! Vyhraje bitvu gigantů Real Madrid, nebo Barcelona? Připoutejte se, El Clásico je tady! Vyhraje bitvu gigantů Real Madrid, nebo Barcelona?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po třetím finálovém utkání z něj byla pochopitelně cítit obrovská frustrace. Do půlky utkání liberecký útočník Michal Birner nasbíral tři dvouminutová vyloučení a svoji nedisciplinovaností výrazně pomohl Spartě k vítězství 4:1. „Vždyť to všichni viděli. Teď je nutno si položit otázku, jestli jsme byli jediný tým, co ty fauly dělal,“ zlobil se po utkání liberecký rychlík.Když se na to díváte zpětně. Nebyly některé ty vaše fauly hodně zbytečné?
"Ten první byl asi zbytečný, tam jsem se nechal vyprovokovat. Další dva to vyplynulo ze hry a já tady nechci vůbec hodnotit výkony rozhodčích. Nebudu se vymlouvat. My víme, že jsme byli nedisciplinovaní. Fauly jsme dělali. Teď je nutno si položit otázku, jestli jsme byli jediný tým, co ty fauly dělal. Probrali jsme si to hned v šatně. Doufám, že zítra to z naší strany bude úplně jiný výkon."

Jak je těžké ve finále udržet nervy na uzdě?
"Když tam vedle vás na buly přijede hráč, který hraje dvě minuty za zápas a než se hodí buly, tak vás dvakrát sekne, tak je jasné, jaký je jeho úkol. On se mě snaží vyprovokovat a já bohužel tentokrát nervy neudržel a od toho se odvíjel celý zápas. Beru to na sebe, moje role je úplně jiná než se tady s někým osekávat."

Co krom nedisciplinovanosti změnit do zítřka?
"To není jen o disciplinovanosti. To všichni viděli. Já tady nebudu nic říkat na rozhodčí. Ať si každý udělá obrázek sám. Přijde skoro 17 tisíc lidí, je to skvělý zápas a pak co z toho nakonec bylo. Já jsem z toho znechucený, co se tady děje. Dělá se tady nějaký tlak přes média na rozhodčí, že my provokujeme. Co to je? Ok, tak teda provokujeme, tak to tak je. Už je mi z toho tady fakt, ani nebudu říkat na co…"

Petr Vampola dostal další trest ve hře a zítra vám bude chybět, jak velká je to ztráta?
"Je to škoda. Zkušený hráč, který má hodně za sebou. Je to náš první centr. Nějakým způsobem se s tím musíme vyrovnat."

720p 480p 360p 240p
SESTŘIH: Sparta - Liberec 4:1 (3. finále)

Pech: Hokej hraju dlouho, ale aby se nám po gólu vrátila přesilovka, to jsem nezažil

Šimek: Musíme zlepšit disciplínu, je to těžkě, když hrajeme celou třetinu v oslabení

Hlaváč o Hlinkově gólu: Stál jsem na lajně a viděl, že to je gól

Témata:  sporthokejextraligaliberecSpartaBirner