Noc bude dlouhá! Fanoušci na libereckém náměstí slavili historický titul

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

A Libe a Libe a Liberec! Pojďte hoši, dáme gól! To byly dnes nejčastější pokřiky na libereckém náměstí před radnicí, kde rozhodující duel hokejové extraligy mezi pražskou Spartou a Libercem sledovalo asi 400 fanoušků Bílých Tygrů.

Krátce po 21. hodině se v druhém prodloužení dočkali vítězné trefy na 2:1 a mohli začít slavit první titul. Oslavy by měly pokračovat ještě dnes v noci v aréně Bílých tygrů, kam se chystají přijet hráči i s trofejí.

Už před zápasem příznivci Liberce neskrývali optimismus. "Dnes vyhrajeme 4:1," věřila pětadvacetiletá Lucka Petríková, která Tygrům fandí od dětství. To ještě netušila, jaké drama je čeká.

Nálada na náměstí ale zpočátku nijak bouřlivá nebyla, připomínala spíše chladné počasí s teplotou kolem nuly a občasným sněžením. Příznivci Tygrů se začali probouzet až kolem desáté minuty při náznacích libereckých šancí. Při vedoucím gólu Sparty v závěru první třetiny sice vydechli zklamáním, neztráceli ale optimismus.

Liberecké náměstí se po rozhodujícím gólu Martina Bakoše ponořilo do mistrovských oslav

"Hrajeme dobře, jen je potřeba dát góly," uvedl fanoušek v dresu útočníka Vaice. I jiné jmenovky na dresech Tygrů, které měli na sobě další příznivci Liberce, připomínaly velké postavy z minulosti klubu, jež na titul nedosáhly - Nedvěd, Jiruš, Šachl, Podkonický, Nedorost, Hnilička či Filippi.

Náměstí poprvé vybuchlo nadšením v 29. minutě při Vampolově vyrovnání. Tehdy také poprvé zaznělo Mistři! Na vítězný gól ale museli příznivci Liberce čekat ještě dalších 57 minut zápasu. Až do 86. minuty, kdy rozhodl Bakoš. "Je to tam. To je paráda," radoval se zhruba třicetiletý Petr Koláček. "Noc ale bude ještě dlouhá," prorokoval.

Sledování zápasu před radnicí se obešlo bez výtržností. Strážníci museli v průběhu zápasu řešit jen menší strkanici mezi dvěma notně podnapilými fanoušky.