Led na divoko. Výtiskovi holili plnovous, Švrček demoloval mantinel

Autor: jab
0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Jímavý pohled se naskytl rekordním 17.014 fanouškům na tribunách O2 Areny po mistrovské ráně libereckého útočníka Martina Bakoše. Vítězná trefa na 2:1 z 86. minuty odstartovala na ledě neskutečný mumraj. Bílými Tygry, slavícími první titul v klubové historii, zmítala euforie, sparťané těžko skrývali obrovské zklamání z prohry 2:4 v sérii. Pořádný průchod emocím dal obránce Pražanů Jan Švrček.

Zadák Sparty, který byl na ledě u posledního inkasovaného gólu v sezoně, neudržel nervy na uzdě a zlost si vylil na mantinelu. Nejprve do něj vzteky kopal, následně mu pár ran uštědřil hokejkou. Smutní spoluhráči vedle něj na střídačce jen smutně klopili zraky.

Sparta - Liberec: Frustrovaný Švrček po prohře ve finále

Čekání pražského týmu na titul se protáhne přinejmenším o rok, naposledy Sparta slavila v roce 2007.

Do modrého oděný tým měl jiné starosti, poprvé se těšil z Masarykova poháru a hned na ledové ploše došlo k plnění slíbených sázek. Kapitán Tygrů Jan Výtisk tak během pár minut přišel o několik měsíců pěstěný plnovous.

"Vůbec si to ještě neuvědomuju. Je to nádhera, druhé prodloužení, rozhodnuto, krásná sezona, prostě nádhera. Důležitější gól jsem určitě ještě nedal. Viděl jsem, jak bek přede mnou couvá, tak jsem zkusil zpoza něj vystřelit a vyšlo to," řekl novinářům střelec vítězné branky Martin Bakoš.

Další fáze oslav se přesunula do šatny, kde nechybělo šampaňské a tradiční doutníky. Dnes to bude dlouhá liberecká noc, hráči by měli po návratu z Prahy do Liberce ukázat pohár fanouškům ještě v noci v domácí areně.

Výtisk přišel o své vousy, prohrál je v sázce

Bílí Tygři jdou na věc! Takhle slavili mistři s fanoušky

Zklamaný Jandač: Série byla vyrovnaná, rozhodly maličkosti

Bulíř: Po vítězném gólu jsem sprintoval na led tak, až jsem dostával křeče

Lašák: Není těžké titul získat, ale pořádně oslavit

Šimek: Cílem bylo play off a teď jsme tady. Nádhera!

Mistrovský trenér Pešán: Každodenní dřina přináší úspěch

Radivojevič: Na trestné v prodloužení by se ve mně krve nedořezal

Euforie! Liberec přebírá mistrovský pohár pro vítěze extraligy

Divoká jízda tygrů! Šampaňské teklo proudem

Divočina Bílých Tygrů. Takhle slavil Liberec mistrovský titul

Liberecké náměstí se po rozhodujícím gólu Martina Bakoše ponořilo do mistrovských oslav