9. srpna 2016 • 22:55

Kometa nestačila na Slovan, za Litvínov chytal navrátilec Pinc

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Hokejisté Komety Brno podlehli v přípravě na nový ročník extraligy na ledě týmu Kontinentální ligy Slovanu Bratislava 1:2. Litvínov prohrál s účastníkem EBEL Znojmem 1:4. Se soupeřem ze zahraniční soutěže hrala i Sparta. Ta na turnaji Hockeyades v Le Sentier porazila Lausanne 4:2.

Kometa, která zdolala ve čtvrtek Slovan na domácím ledě 5:3, prohrávala v Bratislavě po první třetině po trefách někdejšího nejlepšího střelce NHL Cheechooa a Plastina. Brňané dokázali už jen snížit díky gólu Jana Hrušky ze 34. minuty.

V dresu Litvínova se objevil poprvé brankář Marek Pinc, který se na sever Čech vrátil po téměř třinácti letech a bude chytat hlavně za prvoligový Most. Sedmatřicetiletého bývalého reprezentanta, jenž působil ve Vítkovicích, Fribourgu, Bielu, Liberci, Spartě, Pavlodaru, Atyrau a Sheffieldu, překonal dvakrát Číp a jednou skórovali za Orly Šulák a Nizozemec Bruijsten. Za domácí snížil na 1:2 Gerhát.

Mladá Boleslav vyhrála i svůj třetí domácí přípravný zápas a znovu proti prvoligovému soupeři. Po Kladnu a Litoměřicích přivítala Slavii a zvítězila 5:1. Dvěma góly k tomu přispěl útočník Jakub Orsava.

Olomouc se ve třetím přípravném duelu poprvé představila doma a podlehla Zlínu 1:2. Hostům získali dvoubrankový náskok Kubiš s Okálem a výsledek jen korigoval obránce Vyrůbalík. Plzeň se po porážkách s Jekatěrinburgem a v Litvínově po nájezdech dočkala první výhry, když zdolala Chomutov 4:1. Dvěma trefami se zaskvěl kanonýr Dominik Kubalík, který dal čtyři z šesti gólů Indiánů v dosavadních testech.

První výhru ve čtvrtém přípravném duelu si připsalo pod vedením nového trenéra Pavla Patery prvoligové Kladno, které zvítězilo na ledě Karlových Varů 4:3 po samostatných nájezdech.

Přípravný hokejový zápas:

BK Mladá Boleslav - HC Slavia Praha 5:1 (2:0, 3:1, 0:0)
Branky: 5. a 28. Orsava, 19. Vampola, 38. Volek, 39. Štich - 22. Rys.

HC Verva Litvínov - Orli Znojmo 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Branky: 34. Gerhát - 14. a 35. Číp, 31. Šulák, 60. Bruijsten.

HC Olomouc - PSG Zlín 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky: 57. Vyrůbalík - 26. Kubiš, 48. Okál.

HC Škoda Plzeň - Piráti Chomutov 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Branky: 48. a 55. D. Kubalík, 40. T. Svoboda, 59. Kratěna - 37. Račuk.

HC Energie Karlovy Vary - Rytíři Kladno 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 25. Sičák, 35. Skuhravý, 47. V. Tomeček - 13. Havlůj, 21. D. Tůma, 59. Machač, rozhodující sam. nájezd Pekr.

HC Lausanne - HC Sparta Praha 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
Branky: 14. Kneubehler, 59. Gobi - 35. a 36. Gernát, 45. Kumstát, 60. Ihnacak.

HC Slovan Bratislava - HC Kometa Brno 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky: 10. Cheechoo, 18. Plastino - 34. J. Hruška.