zprávy ze světa sportu. Sledujte nás na Facebooku a
dozvíte se vše jako první.
Rostislav Olesz se snaží potrestat Michala Vondrku za nešetrný faul
Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty
Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever

Zdravotních problémů s operovaným kolenem si vítkovický útočník Rostislav Olesz (30) užil své. Není divu, že jej nešetrný zákrok chomutovského Michala Vondrky kolenem na koleno v posledních vteřinách druhého kola extraligy (2:3) pořádně vytočil. Olesz na Vondrku v první chvíli vystartoval, chtěl si vše vyřídit pěstmi. Vondrka ne, po zápase si oba nakonec podali ruce. „Asi nechtěl, to k tomu patří,“ reagoval po duelu smířlivě Olesz.

Byl to zbytečný zákrok. A pro Olesze mohl mít i fatální následky. Ostravané prohrávali 2:3, v posledních vteřinách se bez brankáře ještě pokoušeli o vyrovnání, jenže do útočného pásma se dostat nemohli. V čase 59.59 trefil chomutovský kapitán Michal Vondrka ve středním pásmu soupeře s pukem hodně nešetrně. Nohou na levé koleno, naštvaný Olesz se pak chtěl bránit pěstmi.

720p 480p 360p 240p
Vítkovice - Chomutov: Olesz vyjel po Vondrkovi za faul kolenem

„Asi nechtěl,“ reagoval po zápase smířlivě Olesz. „To k tomu patří. Vedli, nechtěl nic připustit, sám mi to pak říkal, že nechtěl. Já se pak bránil, ale zápas skončil a podali jsme si ruce. Tím bych to ukončil. Bary (Michal Barinka ze Sparty) mě minulý zápas řezal jak žito a taky jsme se tomu pak zasmáli. To k tomu patří, není to basketbal. Lidi taky chodí na to, aby viděli nějaké souboje.“

Faktem je, že bezprostředně po zákroku si chtěl Olesz vše s Vondrkou vyříkat pěstmi. Ten se ale prát nechtěl. Vítkovický kapitán připustil, že v tu chvíli hrála roli i frustrace z promarněného zápasu. Ostravané vedli v první třetině 2:0, jenže nakonec padli 2:3. Vítězný gól trefil Ivan Huml v 57. minutě z přesilovky. „Ještě i to, že jsme prohrávali, to mě taky štvalo. Bylo to takové vyvrcholení. Prostě jsem se chránil, ne že by to bylo zákeřné od něho. Prostě se to stalo, to je hokej.“

I tak může mít disciplinární komise další práci. V prvním kole dostali Brian Ihnačák ze Sparty (za faul na vítkovického Lukáše Kucseru) a Jan Káňa z Komety (za faul kolenem na zlínského Pavla Kubiše) stopku na dva zápasy. A Vondrkův zákrok byl rovněž z kategorie likvidačních. Přestože sudí nakonec vyloučili oba hráče na dvě plus dvě minuty za hrubost.

Hosté: 33:05. Valach, 45:02. Koblasa, 56:25. Huml

Domácí: Bartošák (Dolejš) – L. Kovář, Baranka, Klok, Sloboda, Urbanec, Výtisk, D. Krenželok – P. Zdráhal, O. Roman, Květoň – Vandas, Kolouch, Kurovský – Olesz (C), Illéš, Szturc – Tomi, Balán, E. Němec – Kafka.

Hosté: J. Laco (Tomáš Král) – Rutta, Kudělka, Flemming, Dlapa, Valach, Skinner, Mrázek – Račuk, Huml, Vondrka (C) – Skokan, V. Růžička, Tomica – Koblasa, Kämpf, Sklenář – Poletín, Šťovíček.