Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
30. září 2016 • 21:00

NEJ ligové otazníky: Uspěje italská Sparta či plzeňské retro? A udrží se Baník se Sigmou? NEJ ligové otazníky: Uspěje italská Sparta či plzeňské retro? A udrží se Baník se Sigmou?
Hejnová finišuje přípravu na MS. Zdraví funguje, chce medaili Hejnová finišuje přípravu na MS. Zdraví funguje, chce medaili

Třinečtí hokejisté bez větších problému udrželi vedení v extraligové tabulce, když na domácím ledě zničili Chomutov 5:1. Oceláři zatím ztratili jediný bod a nadále kralují. Lítvínov po vyhře 2:0 nad Vítkovicemi doma poprvé slaví tříbodové vítězství. Druhá Kometa se představila v Pardubicích a usiluje o udržení stoprocentní úspěšnosti ve venkovních zápasech. Východočeši jako jediní v této sezoně ještě nevyhráli v základní hrací době a se dvěma body uzavírají tabulku. Všech sedm extraligových utkání můžete sledovat ONLINE na iSport.cz.

Třinec zůstává neporažen

Souboj prvního s třetím týmem tabulky byl dlouho na vážkách a Oceláři ho za stavu 2:1 rozhodli až třemi trefami v závěrečné desetiminutovce. Třinečtí vyhráli všech osm dosavadních utkání a upevnili si postavení v čele soutěže

HC Oceláři Třinec - Piráti Chomutov 5:1 (0:0, 2:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 32. Hrabal (M. Růžička, J. Petružálek), 38. Hrňa (Kreps, Rákos), 50. Adamský (Irgl), 52. Dravecký (Rákos, Kreps), 54. M. Růžička (J. Petružálek, Kane) - 46. Tomica (Valach, V. Růžička ml.). Rozhodčí: Lacina, T. Horák - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:1. Diváci: 4854.

Třinec: Hrubec - Roth, Linhart, Hrabal, M. Doudera, Nosek, L. Galvas - J. Petružálek, Kane, M. Růžička - Irgl, Polanský, Adamský - Dravecký, Kreps, Rákos - Hrňa, Marosz, Chmielewski. Trenéři: Kýhos, Mucha a B. Kopřiva.

Chomutov: Laco - Rutta, Skinner, Flemming, Kudělka, Valach, Dlapa, Mrázek - Skokan, Huml, Vondrka - D. Kaše, V. Růžička ml., Tomica - Koblasa, Kämpf, Poletín - Hřebejk, Račuk, Šťovíček. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

720p 480p 360p 240p
Třinec - Chomutov: Martin Růžička dal poslední gól zápasu, 5:1

Janus vychytal Vítkovice

Litvínovští poprvé v sezoně v domácím prostředí naplno bodovali. Naopak Ostravané ani ve třetím duelu na kluzišti soupeřů nedokázali vstřelil gól ze hry. I díky 38 úspěšným zákrokům brankáře Jaroslava Januse, jenž si připsal premiérovou nulu v sezoně, přeskočil Litvínov svého dnešního soupeře v tabulce.

HC Verva Litvínov - HC Vítkovice Ridera 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 28. V. Hübl (Lukeš, Nejezchleb), 34. J. Černý (Martynek). Rozhodčí: Hribik, Pražák - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. Diváci: 3745.

Litvínov: Janus - Gula, Kubát, F. Pavlík, Z. Sklenička, T. Pavelka, Sörvik, Kokeš - Nejezchleb, V. Hübl, Lukeš - Martynek, R. Hanzl, J. Černý - M. Hořava, K. Reichel, Trávníček - Jurčík, Válek, Gerhát. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.

Vítkovice: Bartošák - Urbanec, Výtisk, Sloboda, Klok, Sedlák, Baranka - Tomi, Illéš, E. Němec - Olesz, O. Roman, D. Květoň - Vandas, Kolouch, Szturc - D. Kafka, Balán, Kurovský. Trenér: Petr a Trnka.

Litvínov - Vítkovice: Gól! Jakub Černý zvýšil na 2:0

Plzeň doma vyhrála poprvé v sezoně

Trápící se Plzeň na domácím ledě slaví první výhru, když porazila Hradec Králové 4:3 po prodloužení. Hosté sice po první třetině získali dvoubrankový náskok, ale domácí dokázali třemi brankami během prostřední dvacetiminutovky skóre otočit. V 56. minutě poslal Rudolf Červený svojí trefou zápas do prodloužení, v něm ale bonusový bod zajistil Indiánům Jakub Lev. Mountfield tak prohrál na kluzišti soupeřů i čtvrtý zápas v ročníku.

HC Škoda Plzeň - Mountfield Hradec Králové 4:3 v prodl. (0:2, 3:0, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 22. Yellow Horn (Johnson), 33. Indrák (Lev, Kracík), 40. Kratěna, 65. Lev - 2. Kukumberg (Šimánek, Bednář), 18. Dej (Jarůšek), 56. Červený (Jarůšek, Pláněk). Rozhodčí: Šír, Krob - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4021.

Plzeň: Machovský - Čerešňák, Pulpán, Moravčík, D. Sklenička, M. Špaček, Slovák - Kratěna, Kracík, D. Kubalík - Indrák, Hrnka, T. Svoboda - Yellow Horn, Lev, Johnson - Švarc, Koreis, Schleiss. Trenéři: Michal Straka, Čihák a Pejchar.

Hradec Králové: Kacetl - Pláněk, Vydarený, Štajnoch, Gregorc, Pavlas, Dietz, Čáp - Jarůšek, Džerinš, Červený - Bednář, Kukumberg, Dej - Kőhler, Potulny, Šimánek - Nedvídek, T. Knotek, R. Pavlík. Trenéři: V. Sýkora, Hynek a T. Martinec.

Plzeň - Hradec Králové: Gól! Indrák vyrovnal na 2:2

Liberec bodoval venku i ve čtvrtém utkání

Hanáci porazili Liberec 2:1 po samostatných nájezdech a napravili tak předešlé domácí zaváhání proti Třinci. O výhře nad úřadujícím mistrem rozhodl ve třetí sérii nájezdů Petr Strapáč.

HC Olomouc - Bílí Tygři Liberec 2:1 po sam. náj. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávka: 57. J. Mikúš (Ostřížek, Laš) - 23. Lakatoš (Vantuch). Rozhodčí: Polák, Mrkva - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:9, navíc Bartovič a Ševc (oba Liberec) oba 10 min. Bez využití. Diváci: 4211.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Staněk, Jaroměřský, Ondrušek, J. Galvas - Holec, J. Knotek, Laš - Eberle, Ostřížek, Strapáč - Matai, J. Mikúš, Burian - Fořt, Herman, Diviš. Trenéři: Venera a Tomajko.

Liberec: Will - Šimek, Ševc, Vitásek, Derner, Pyrochta, Mojžíš - Svačina, Bulíř, Radivojevič - J. Stránský, P. Jelínek, L. Krenželok - Bartovič, Bližňák, D. Špaček - Lakatoš, Mikyska, Vantuch - Ordoš. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

Olomouc - Liberec: Dominik Lakatoš dal gól na 1:0

Pardubice jsou i nadále poslední

Kometa po vítězství 4:3 po prodloužení v Pardubicích má další výhru. Východočeši v utkání dvakrát vedli, ale hosté pokaždé srovnali a v 50. minutě skóre dokonce otočili. Dynamo si dokázalo gólem v oslabení vynutit prodloužení, které ale následně rozhodl pro Kometu osamocený Vojtěch Němec. Pardubice pod novými trenéry bodovaly i ve druhém utkání, i nadále jsou ale poslední. Kometa zůstala druhá.

HC Dynamo Pardubice - HC Kometa Brno 3:4 v prodl. (1:0, 1:2, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Hubáček (Schaus, Bárta), 25. Rolinek (Mallet, D. Tomášek), 60. Rolinek (Hubáček) - 21. Haščák (Kováčik, Zaťovič), 36. Haščák (Kováčik), 50. J. Hruška, 65. V. Němec (M. Kvapil, Trška). Rozhodčí: Hradil, Pavlovič - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 8083.

Pardubice: Štěpánek - Ščotka, Schaus, Ovčačík, Leduc, Havlík, Bokroš - P. Sýkora, Redenbach, Klimenta - Bárta, Nahodil, Hubáček - Mallet, D. Tomášek, Rolinek - F. Zadina, T. Kaut, Rapáč. Trenéři: V. Martinec, Rohlík, Mikeska a K. Beran.

Brno: Vejmelka - O. Němec, Štencel, Kováčik, Gulaši, Trška, Malec, L. Vágner - M. Erat, Nečas, M. Kvapil - Haščák, V. Němec, Zaťovič - Dočekal, L. Čermák, J. Káňa - T. Vondráček, J. Hruška, Dymáček - Dvořák. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný, Pešout a Haken.

Pardubice - Kometa Brno: Tomáš Rolinek vyrovnal na 3:3

Západočeši prohráli počtvrté za sebou

Karlovy Vary prohrály doma s Mladou Boleslaví 2:5 a po čtvrtém nezdaru za sebou zůstali i nadále předposlední. Středočeši, kteří ve 27. minutě vedli již 4:0, jsou pátí. Gólem a dvěma asistencemi se na výhře Bruslařského klubu podílel Lukáš Žejdl.

HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav 2:5 (0:2, 2:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 29. Sičák (Skuhravý, Mullane), 31. Mullane (Sičák) - 6. Kučný (Jonák, Žejdl), 15. L. Pabiška (Urban, Jonák), 23. Vampola (Žejdl, Stříteský), 27. Lenc (Urban), 60. Žejdl (Vampola, Klepiš). Rozhodčí: Hodek, M. Petružálek - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:1. Diváci: 2548.

Karlovy Vary: Honzík (28. Závorka) - Dujsík, Harant, M.Rohan, Sičák, Benák, T. Dvořák - Kindl, Stloukal, T. Rachůnek - V. Tomeček, Skuhravý, Mullane - Gorčík, Matuš, Kohout - Flek, Gríger, Harkabus. Trenéři: Tlačil a Antonik.

Mladá Boleslav: Lukáš - Voráček, Stříteský, Kurka, Hanzlík, Pastor, Kučný - Lenc, Musil, Hyka - Pacovský, Klepiš, M. Látal - Žejdl, Vampola, Orsava - L. Pabiška, Urban, Jonák. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

Karlovy Vary - Mladá Boleslav: Pat Mullane dal gól na 4:2

Forman dovedl Spartu k vítězství

Pražané si připsali první domácí vítězství v novém ročníku, v O2 areně se ale představili teprve podruhé. Zajistili si ho především povedenou druhou třetinou, kterou vyhráli 3:1. Třemi body za dva góly a nahrávku přispěl k dnešnímu úspěchu svých barev útočník Miroslav Forman.

HC Sparta Praha - PSG Zlín 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. J. Mikuš, 25. Ružička (Forman, Nedomlel), 31. Kumstát (Pech), 39. Forman (Pech, Ružička), 45. Forman (Cingel, Ihnacak) - 21. J. Ondráček (O. Veselý). Rozhodčí: Pešina, R. Svoboda - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 3:8, navíc Chytil (Zlín) 10 min. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5304.

Sparta: Pöpperle - Piskáček, Nedomlel, Eminger, Gernát, Hrbas, J. Mikuš, Barinka, od 41. navíc Kalina - Forman, P. Vrána, Ružička - Netík, J. Hlinka, Černoch - Ihnacak, Pech, Kumstát - Kudrna, Cingel, O. Procházka. Trenéři: Kalous, Moták a Veber.

Zlín: Kašík (45. Štůrala) - Marušák, Kotvan, Bořuta, Blaťák, Matějíček, Žižka - Bukarts, P. Holík, Říčka - Honejsek, Chytil, O. Veselý - J. Ondráček, D. Hrazdira, Kubiš - od 41. navíc D. Šťastný. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a R. Hrazdira.

Sparta - Zlín: Miroslav Forman dal druhý gól v zápase, 5:1