7. října 2016 • 21:50

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Hokejisté Třince zdolali ve šlágru 10. kola Tipsport extraligy Kometu Brno 4:3 po prodloužení a posunuli se na první místo. V tabulce si polepšil také Litvínov, který zvítězil 4:3 v Plzni. Chomutov a Liberec doma pro změnu ukončily sérii porážek. Hradec Králové si odvezl dva body z Olomouce a Sparta smetla nejvyšší výhrou sezony Mladou Boleslav 9:0.

Třinec porazil Kometu v prodloužení a vede extraligu

Souboj dvou nejlepších týmů extraligy skončil vítězstvím Třince 4:3 v prodloužení. Duel rozhodl 48 sekund před koncem nastaveného času útočník Jakub Petružálek. Gól a dvě asistence si připsal další forvard vítězů Rostislav Marosz. Za hosty dvakrát skóroval Vojtěch Němec. Oceláři díky těsnému vítězství vystřídali Kometu v čele extraligové tabulky.

Třinec - Kometa Brno: Rozhonuto! Petružálek svým gólem urval bod navíc, 4:3

HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno 4:3 v prodl. (0:1, 3:1, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 21. Roth (Dravecký), 28. Hrňa (Kreps, Marosz), 31. Marosz (M. Růžička), 65. J. Petružálek (Linhart, Marosz) - 17. V. Němec, 25. Erat (Nečas), 52. V. Němec (Štencel, M. Erat). Rozhodčí: Pražák, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení 2:4. Využití: 2:0. Diváci: 5200 (vyprodáno).

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Jank, Linhart, Roth, Nosek, Galvas, M. Doudera - Dravecký, Kreps, Rákos - M. Růžička, Kane, J. Petružálek - Irgl, Polanský, Adamský - Hrňa, Marosz, Jašek. Trenéři: Kýhos, Mucha a B. Kopřiva.
Brno: Vejmelka - O. Němec, Štencel, Kováčik, Gulaši, Trška, Malec, L. Zábranský ml. - M. Erat, Nečas, M. Kvapil - Haščák, V. Němec, Zaťovič - Dočekal, L. Čermák, J. Káňa - H. Zohorna, J. Hruška, Vincour. Trenér: L. Zábranský st., Pokorný, Pešout a Haken.

Litvínov vyhrál potřetí v řadě, trápení Plzně pokračuje
Severočeši v utkání dvakrát prohrávali a na jejich obrat ve skóre během druhé třetiny odpověděl premiérovou trefou na 3:3 v plzeňském dresu Peter Čerešňák ve 46. minutě. Vyrovnaný stav ale zlomil ve prospěch Litvínova Jakub Černý v 54. minutě a rozhodl. Indiáni tak stále čekají na zisk tří bodů na svém ledě a prohráli počtvrté z posledních pěti zápasů.

Plzeň - Litvínov: Černý parádním blafákem překonal Machovského, 3:4

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 16. Kratěna (D. Kubalík, Slovák), 25. Vondráček, 46. Čerešňák (Kratěna, Johnson) - 16. Trávníček (M. Hořava, K. Reichel), 32. Jurčík (Gerhát, Válek), 33. K. Reichel (M. Hořava), 54. J. Černý (R. Hanzl, M. Hanzl). Rozhodčí: Hradil, R. Svoboda - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. Diváci: 4076.

Plzeň: Machovský - Čerešňák, Pulpán, Slovák, Kvasnička, Holý, Němeček - Kratěna, Kracík, D. Kubalík - Yellow Horn, Lev, Johnson - Vondráček, Koreis, T. Svoboda - Švarc, Hrnka, Schleiss. Trenéři: Michal Straka, Čihák a Pejchar.
Litvínov: Janus - Gula, Kubát, T. Pavelka, Sörvik, Kokeš, Z. Sklenička - Stříbrný, V. Hübl, Lukeš - M. Hanzl, R. Hanzl, J. Černý - M. Hořava, K. Reichel, Trávníček - Jurčík, Válek, Gerhát. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.

Chomutov po třech porážkách zabral, Zlín zdolal 6:3
Piráti dnešní výhrou zastavili sérii tří proher v řadě a vrátili se na třetí příčku před Mladou Boleslav, čtyřmi body za dvě branky a dvě asistence k tomu přispěl útočník Vladimír Růžička. Berani prodloužili sérii venkovních nezdarů na tři a setrvávají na jedenáctém místě.

Chomutov - Zlín: Kaše dopravil puk za záda Kašíka, 4:2

Piráti Chomutov - PSG Zlín 6:3 (3:2, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. Kämpf (V. Růžička ml., Valach), 8. V. Růžička ml. (Kaše, Tomica), 20. Poletín (Skokan, Valach), 24. Kaše (V. Růžička ml., Rutta), 30. Huml, 54. V. Růžička ml. (Kämpf, Kaše) - 3. Říčka (Bukarts, Kotvan), 18. P. Holík (Kotvan), 45. D. Šťastný z trest. střílení. Rozhodčí: Wehrli (Švýc.), Hribik - D. Jelínek, Suchánek. Vyloučení: 3:6. Využití: 3:1. Diváci: 4366.

Chomutov: Laco - Rutta, Kudělka, Flemming, Dlapa, Valach, Skinner, Buchtela, Chalupa - Račuk, Huml, Vondrka - Kaše, V. Růžička ml., Tomica - Skokan, Kämpf, Poletín - Hřebejk, Šťovíček, Koblasa. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.
Zlín: Štůrala (21. Kašík) - Matějíček, Kotvan, Marušák, Blaťák, Bořuta, Žižka - Bukarts, P. Holík, Říčka - Honejsek, Roman Vlach, O. Veselý - Chytil, Podešva, Kubiš - D. Šťastný, D. Hrazdira, J. Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a R. Hrazdira.

O výhře Liberce nad Vítkovicemi rozhodl Lakatoš
Bílí Tygři po upracovaném výkonu přerušili sérii tří porážek v bojích o extraligové body. Obhájce titulu vedl ve druhé třetině po gólu útočníka Dominika Lakatoše, který byl nakonec vítězný, už 2:0, ale svou výhru nakonec potvrdil až v samém závěru.

Liberec - Vítkovice: Lakatoš potrestal chybu hostující obrany a přidal druhý gól Tygrů, 2:0

Bílí Tygři Liberec - HC Vítkovice Ridera 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 20. Ordoš, 24. Lakatoš (P. Jelínek), 60. Šimek (P. Jelínek) - 26. Baranka (O. Roman, Sloboda). Rozhodčí: Hodek, M. Petružálek - Frodl, Zavřel. Vyloučení: 8:6, navíc Klok (Vítkovice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 5168.

Liberec: Lašák - Šimek, Ševc, Vitásek, Derner, Mojžíš, Pyrochta - Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Svačina, Bulíř, Radivojevič - Bartovič, Bližňák, D. Špaček - J. Stránský, Vantuch, Ordoš - od 41. navíc Mikyska. Trenéři: Pešán a Mlejnek.
Vítkovice: Bartošák - Sloboda, Klok, Sedlák, Baranka, Urbanec, Výtisk, D. Krenželok - D. Květoň, O. Roman, Szturc - Vandas, Kolouch, Olesz - D. Kafka, Balán, Illéš - Tomi, Hudeček, E. Němec. Trenéři: Petr a Trnka.

Hradec v Olomouci třikrát prohrával, přesto veze dva body
Hanáci si v duelu s Východočechy třikrát vypracovali vedení a hosté, v jejichž dresu si gól a dvě asistence připsal kapitán Jaroslav Bednář, zachránili prodloužení až gólem v 57. minutě. V čase 61:40 pak o osudu zápasu rozhodl útočník Jiří Šimánek.

Olomouc - Hradec Králové: Šimánek střelou od modré rozhodl v prodloužení o výhře Hradce

HC Olomouc - Mountfield Hradec Králové 3:4 v prodloužení (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Strapáč (Ondrušek), 35. Jaroměřský (Matai, Skladaný), 55. Laš (Vyrůbalík, J. Mikúš) - 15. Dej (Bednář), 39. Bednář (Kukumberg), 57. Gregorc (Bednář, Dej), 62. Šimánek (Dietz). Rozhodčí: Pešina, Mrkva - Bláha, Špůr. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:2. Diváků: 4761.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Staněk, Jaroměřský, Ondrušek, J. Galvas - J. Mikúš, J. Knotek, Laš - Eberle, Ostřížek, Strapáč - Holec, Herman, Burian - Fořt, Matai, Skladaný. Trenéři: Venera a Tomajko.
Hradec Králové: Rybár - Pláněk, Vydarený, Štajnoch, Gregorc, Pavlas, Dietz, Newton - Jarůšek, Džerinš, Šimánek - Bednář, Kukumberg, Dej - Köhler, Potulny, R. Pavlík - Nedvídek, T. Knotek, Kopta. Trenéři: V. Sýkora, Hynek a T. Martinec.

Sparta si otevřela střelnici, Mladé Boleslavi dala devět branek
Sparta si v domácím utkání se Středočechy připsala rekordní výhru sezony. Pražané si díky třetímu vítězství z posledních čtyř zápasů spravili chuť po nedělní porážce 2:6 v Brně. Bruslařský klub poznal hořkost porážky poprvé po čtyřech duelech bez ztráty bodu. Dva góly si připsal Petr Vrána a tři asistence zaznamenal Štefan Ružička.

Sparta - Mladá Boleslav: Bitka! Nedomlel si to rozdal s Pastorem

HC Sparta Praha - BK Mladá Boleslav 9:0 (1:0, 4:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 20. Pech (Ružička, Kalina), 28. P. Vrána, 29. Gernát, 29. A. Kudrna, 33. Ihnacak (Ružička), 48. P. Vrána (Ružička, Ihnacak), 58. Uher (Cingel), 59. Černoch (Forman), 60. Cingel. Rozhodčí: Hejduk, Lacina - Gerát, Hynek. Vyloučení: 8:9, navíc Nedomlel - Pastor oba 10 min. Využití: 3:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 5575.

Sparta: F. Novotný - Kalina, Nedomlel, Hrbas, J. Mikuš, Gernát, Piskáček, Eminger, Barinka - P. Vrána, Ihnacak, Ružička - Forman, J. Hlinka, Černoch - Safin, Pech, Kumstát - A. Kudrna, Cingel, Uher. Trenéři: Kalous, Moták a Veber.
Mladá Boleslav: Lukáš (29. Tarkki) - Stříteský, Voráček, Kurka, Hanzlík, Pastor, Kučný, Trončinský - Hyka, Musil, Lenc - M. Látal, Klepiš, L. Pabiška - Orsava, Vampola, Žejdl - Ďurač, Urban, Jonák. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.