Autor: iSport.cz
0
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?

Na čtyřech ze šesti pátečních zápasů nekompletního 12. kola Tipsport extraligy rozhodovala prodloužení, případně samostatné nájezdy. Další utkání s bodovým ziskem slaví Třinec, jenž zdolal po nájezdech Mladou Boleslav, naopak Kometa si odváží bod ze hřiště Chomutova, kde padla v prodloužení. Vítězné série prodloužily týmy Litvínova a Zlína, které na domácích kluzištích zvítězily 3:2 po prodloužení. V přímém souboji o dvanáctou příčku si Pardubice poradily s Plzní, zatímco Vítkovice zvítězily stejným výsledkem na ledě Olomouce. Utkání Sparty proti Karlovým Varům se odehraje v úterý 18. října.

Maraton nájezdů rozhodl v desáté sérii Irgl

Oceláři ztratili proti Mladé Boleslavi vedení 2:0 i 3:2, přesto opět v základní hrací době neprohráli. O vítězi však nerozhodlo ani prodloužení a na řadu přišly samostatné nájezdy. Až v desáté sérii penalt rozhodl utkání Zbyněk Irgl a zajistil Ocelářům proti Mladé Boleslavi šestou domácí výhru v řadě. Hosté se dočkali alespoň bodu, k němuž jim dvěma brankami dopomohl Radan Lenc.

Třinec - Mladá Boleslav: Drama! V desáté sérii samostatných nájezdů rozhodl Irgl

HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav 4:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:2, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 23. J. Petružálek (Dravecký, Roth), 24. Rákos (Kreps, Dravecký), 42. Marosz (J. Petružálek, M. Růžička), rozhodující sam. nájezd Irgl - 29. Pospíšil (Trončinský, M. Látal), 33. Lenc (Vampola, M. Látal), 50. Lenc (Trončinský, Hyka). Rozhodčí: Hribik, Mrkva - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:2. Diváci: 4857.

Třinec: Hrubec - Roth, Linhart, Hrabal, M. Doudera, Nosek, Galvas, od 21. navíc Jank - M. Růžička, Marosz, J. Petružálek - Dravecký, Kreps, Rákos - Irgl, Polanský, Adamský - Hrňa, M. Kovařčík, Jašek. Trenéři: Kýhos, Mucha, B. Kopřiva.
Mladá Boleslav: Lukáš - Stříteský, Voráček, Hanzlík, Kurka, Kučný, Trončinský, Štich - M. Látal, Vampola, Lenc - Ďurač, Urban, L. Pabiška - Hyka, Klepiš, Jiránek - Pospíšil, Žejdl, Jonák. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

Výhru vystřelil Nahodil a Pardubice jsou dvanácté

Západočeši v Pardubicích dlouho vedli, ale třetí třetina byla jasně v režii Dynama, jež třemi brankami v posledních dvanácti minutách otočilo vývoj utkání. Po dvou gólech vstřelili domácí David Tomášek a plzeňský Dominik Kubalík.

Pardubice - Plzeň: Lukáš Nahodil vstřelil gól na 3:2

HC Dynamo Pardubice - HC Škoda Plzeň 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 31. M. Rohlík (Poulíček), 49. D. Tomášek (F. Novák, H. Zohorna), 58. Nahodil (Hubáček), 59. D. Tomášek (Ovčačík) - 18. D. Kubalík, 31. D. Kubalík (Kracík, Slovák). Rozhodčí: Pražák, Hodek - Bláha, Špůr. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. Diváci: 6018.

Pardubice: Štěpánek (31. Maxwell) - Ščotka, Čáslava, Bokroš, F. Novák, Ovčačík, Leduc - P. Sýkora (21. M. Rohlík), Nahodil, Hubáček - Mallet, D. Tomášek, Rolinek - Bárta, T. Kaut, H. Zohorna - Panna, Poulíček, Klimenta. Trenéři: V. Martinec, P. Rohlík, Mikeska a K. Beran.
Plzeň: Machovský - Čerešňák, Pulpán, Slovák, D. Sklenička, Němeček, Moravčík - Indrák, Kracík, D. Kubalík - Vondráček, Kratěna, Johnson - Yellow Horn, Hrnka, T. Svoboda - Schleiss, Koreis, Lev. Trenéři: Michal Straka, Čihák a Pejchar.

Litvínov zkrotil Bílé Tygry v prodloužení a vyhrál popáté v řadě

Domácí položili základ vítězství v přesilových hrách, když jich využili přesně polovinu - tři. Utkání přesto dospělo do prodloužení, v němž rozhodl v čase 64:57 útočník Viktor Hübl a vystřelil svému týmu pátý triumf za sebou. Mistrovský Liberec naopak prohrál pátý z posledních šesti zápasů.

Litvínov - Liberec: Viktor Hübl vstřelil vítězný gól, 3:2

HC Verva Litvínov - Bílí Tygři Liberec 3:2 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 25. Nejezchleb (Sörvik, Lukeš), 27. M. Hořava (Trávníček, K. Reichel), 65. V. Hübl (Lukeš, Nejezchleb) - 16. D. Špaček (Ordoš, Bartovič), 40. J. Vlach (D. Špaček). Rozhodčí: Horák, Hejduk - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 1:6. Využití: 3:0. Diváci: 5246.

Litvínov: Janus - Gula, Strejček, T. Pavelka, Sörvik, Kokeš, Z. Sklenička - Stříbrný, V. Hübl, Lukeš - M. Hanzl, R. Hanzl, J. Černý - M. Hořava, K. Reichel, Trávníček - Jurčík, Válek, Nejezchleb. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.
Liberec: Lašák - Šimek, Ševc, Vitásek, Derner, Mojžíš, Pyrochta - Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Svačina, Bulíř, Radivojevič - Bartovič, J. Mikyska, Ordoš - J. Stránský, Vantuch, J. Vlach - D. Špaček. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

Kometa v Chomutově padla, přesto nadále vede

Kometa prohrávala po první třetině 0:2 a ještě v úvodu třetí části 1:3, přesto uhájila neporazitelnost v základní hrací době. Piráti si ale nakonec připsali cenný skalp a posunuli se na třetí příčku, když jim druhý bod zajistil už po 47 sekundách prodloužení svou druhou dnešní trefou útočník Michal Vondrka.

Chomutov - Kometa Brno: Pěstní souboj dvou tvrďáku! Poletín si to rozdal s Vincourem

Piráti Chomutov - HC Kometa Brno 4:3 v prodloužení (2:0, 1:1, 0:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 14. Vondrka (Huml), 15. Skokan (Kämpf), 28. Poletín (Račuk, Flemming), 61. Vondrka (Huml) - 22. M. Kvapil (M. Erat), 44. Zaťovič (O. Němec, Vejmelka), 59. M. Kvapil (M. Erat, O. Němec). Rozhodčí: Pešina, M. Petružálek - Rozlílek, Kokrment. Vyloučení: 9:9, navíc Poletín - Vincour oba 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 5077.

Chomutov: Laco - Rutta, Kudělka, Flemming, Dlapa, Valach, Skinner, J. Mrázek - Račuk, Huml, Vondrka - D. Kaše, V. Růžička ml., Tomica - Skokan, Kämpf, Poletín - Hřebejk, Šťovíček, Koblasa. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.
Brno: Vejmelka - O. Němec, Štencel, Kováčik, Gulaši, Trška, Malec, L. Zábranský ml. - M. Erat, Nečas, M. Kvapil - Haščák, V. Němec, Zaťovič - Vincour, Čermák, J. Káňa - Dostálek, J. Hruška, Dočekal - Kratochvíl. Trenéři: L. Zábranský st., Pešout, Pokorný a Haken.

O třetí výhře Beranů v řadě rozhodla Kotvanova trefa

Východočeši na ledě Zlína vedli, ale následně museli dohánět a nakonec se jim to podařilo. Hradec remizoval v základní hrací době popáté v řadě, ale přišel o šňůru tří výher. Berani se naopak potřetí za sebou radovali díky trefě obránce Oldricha Kotvana v čase 61:40.

Zlín - Hradec Králové: Vítězný gól Oldřicha Kotvana v prodloužení, 3:2

PSG Zlín - Mountfield Hradec Králové 3:2 v prodloužení (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 28. Bukarts (Chytil), 56. P. Holík (Bukarts, Kotvan), 62. Kotvan (P. Holík) - 5. Nedvídek (Pavlas, Potulny), 56. Džerinš (Štajnoch, Jarůšek). Rozhodčí: Šír, Polák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:2. Využití: 2:0. Diváci: 4099.

Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Bořuta, Blaťák, Matějíček, Žižka - Bukarts, P. Holík, Říčka - Honejsek, Roman Vlach, Chytil - Štumpf, Podešva, Kubiš. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a R. Hrazdira.
Hradec Králové: Rybár - Pláněk, Newton, Štajnoch, Gregorc, Pavlas, Dietz, Čáp - Jarůšek, Džerinš, Šimánek - Bednář, Potulny, Köhler - T. Knotek, Dragoun, Nedvídek - J. Veselý, Kopta. Trenéři: V. Sýkora, Hynek a T. Martinec.

Vítkovice obrátily stav a dokráčely k vítězství

Ostravané sice inkasovali jako první, ale nakonec se mohli radovat podruhé za sebou s plného bodového zisku. Vítězný gól zaznamenal svou první trefou v sezoně útočník Petr Kolouch. Hosté se tedy mohli radovat z vítězství, naopak jejich soupeř skousával třetí porážku v řadě.

Olomouc - Vítkovice: Petr Kolouch tečoval střelu Výtiska, 1:3

HC Olomouc - HC Vítkovice Ridera 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 7. Herman (Fořt, Burian), 50. Jaroměřský (Herman, Fořt) - 26. D. Květoň, 31. Klok (Olesz), 45. Kolouch (Výtisk), 60. Olesz (Y. Stastny). Rozhodčí: Hradil, Úlehla - Barvíř, Blümmel. Vyloučení: 7:7, navíc Strapáč (Olomouc) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 4934.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Matai, Jaroměřský, Ondrušek - Strapáč, J. Knotek, Laš - Eberle, Ostřížek, Holec - Rác, J. Mikúš, Skladaný - Fořt, Herman, Burian. Trenéři: Venera a Tomajko.
Vítkovice: Bartošák - Urbanec, Výtisk, D. Krenželok, Klok, Sedlák, Kovář, Puzič - Olesz, Y. Stastny, Szturc - D. Květoň, O. Roman, Zdráhal - Vandas, Balán, Kolouch - Tomi, Hudeček, Iléš. Trenéři: Petr, Trnka a Prusek.