17. října 2016 • 04:56

Sudí v akci. Chomutovu neuznali v Hradci gól. Nechápu, divil se i Bednář

Autor:
Jaroslav Bednář zničil Chomutov třemi gólovými přihrávkami
TOP VIDEA
Zlín - Plzeň: Případ pro jestřábí oko! Diop hlavičkoval o břevno na zem, gól to není Zlín - Plzeň: Případ pro jestřábí oko! Diop hlavičkoval o břevno na zem, gól to není
Krčmář ovládl titulový zápas na Heroes Gate. Podívejte se na celý duel Krčmář ovládl titulový zápas na Heroes Gate. Podívejte se na celý duel
VŠECHNA VIDEA ZDE

V Hradci Králové padaly velké šutry z rozhicovaných duší fanoušků. Mountfield vyválčil teprve třetí tříbodový nášup, když Chomutov porazil 3:2. Pravda, Piráti docílili čtyř tref, ale dvě jim nebyly uznané a nedělní večer můžou označit za těžce ztrátový, protože celou třetí třetinu domácího soka mleli. Ale do nastavení nedošli a svoji křivdu mohli obrátit leda proti sobě. A proti rozhodčím.Po první třetině vedli rychle 2:0, zkraje druhé třetiny už o tři góly. Práce hradeckých hráčů aspirovala na přízvisko výkon sezony. Jenže pak se to celé zase zadrhlo. Chvíle nepozornosti ve vlastní obraně, ledabylost, k tomu neodbytná chuť Pirátů s narýsovanou porážkou něco udělat. A během 15 vteřin 32. minuty to po gólech Kämpfa a Skokana bylo rázem 3:2.

A to navrch sudí dost diskutabilně neuznali Chomutovu v téže minutě další trefu. V čase 31:12 se arbitrům nelíbilo, jakým způsobem hosté dotlačili puk za čáru.

720p 480p 360p 240p
Hradec Králové - Chomutov: Gól neplatí! V brankovišti Hradce se strhla mela, prohlížel se záznam

Upřímně, spousta přítomných zase nechápala, co rozhodčím vadilo. Důraz v akci Pirátů nechyběl, gólman Rybár cestoval za čáru i s pukem. Ale kde bylo provinění? Stejných či podobných gólů už bylo odsouhlasených mraky.

Kapitán Michal Vondrka mohutně protestoval, ale marně. V tu dobu si myslel své i jeho soupeř Jaroslav Bednář. A po utkání se o svém dojmu podělil. Také nechápal, proč arbitři Hejduk a Pražák gól nepotvrdili. „Možná to vyzní blbě, ale nevím, proč jim gól neuznali, podle mě byl jasnej… Nevím, co bylo příčinou neuznání,“ divil se veterán Mountfieldu.

Špatní z toho byli i poražení. „Za stavu 0:3 jsme dali z našeho pohledu regulérní gól, byla to klasická dorážka, ale rozhodčí ho neuznali. Nevíme proč,“ krčil rameny Petr Martínek, jeden z asistentů Vladimíra Růžičky.

Třetí dějství náleželo celé hostům. Úporná defenziva Hradce přinesla snad dvanáct zakázaných uvolnění Mountfieldu, první střela domácích na bránu přišla až v patnácté minutě… Patrik Rybár však vydržel čistý a slavil s týmem vydřený triumf. „V kabině jsme si připomínali, že je potřeba vyhrát za tři body. Konečně se to povedlo, i když to byl vyloženě urvanej zápas. Věděli jsme, že to bude těžký. Oni jsou zastrčení vzadu s pěti hráči, což nám nesedí. Naštěstí jsme to zvládli, párkrát se to tam odrazilo a důležité bylo, že jsme dali gól z přesilovky. Zlatý tři body!“ těšilo Bednáře.

720p 480p 360p 240p
Hradec Králové - Chomutov: David Kämpf snížil stav utkání, 3:1

720p 480p 360p 240p
Hradec Králové - Chomutov: Jarůšek prudce zakončil mezi betony Laca, 3:0

720p 480p 360p 240p
Hradec Králové - Chomutov: Ryan Potulny vyhnal Strmeně z brány, 2:0

720p 480p 360p 240p
Hradec Králové - Chomutov: Bedřich Köhler otevřel skóre utkání, 1:0