Richard Šíma
16. října 2016 • 22:30

Probuzení třineckého kanonýra! Růžička hattrickem sestřelil Vítkovice

Třinecký útočník Martin Růžička v utkání s Vítkovicemi
TOP VIDEA
UNIKÁTNÍ VIDEO: Sezona Koukalové? Dva glóby, pět milionů, 462 tref do terče UNIKÁTNÍ VIDEO: Sezona Koukalové? Dva glóby, pět milionů, 462 tref do terče
Lyžařská legenda ukončila kariéru. Šárka Strachová došla až na vrchol Lyžařská legenda ukončila kariéru. Šárka Strachová došla až na vrchol
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pozor, třinecký snajpr Martin Růžička spustil palbu! Dvanáct kol se střelecky trápil, trefil se v nich pouze dvakrát. Teď ovšem hattrickem sestřelil Vítkovice! Čtyřikrát na vítkovickou branku vystřelil, třikrát to skončilo v brance. Zásadním způsobem se podílel na tom, že Oceláři ve Vítkovicích vyhráli 5:0.Byl to z hlediska statistik vůbec pozoruhodný zápas. Oceláři vyslali na vítkovickou branku jen šestnáct střel. Pět z nich znamenalo gól. „Pořád si říkáme, že musíme daleko víc střílet. Před každým zápasem. I před tím ve Vítkovicích. A vidíte, zase je to číslo nízké. Ještě že to Šimon (Hrubec) v brance zavřel. To byl základ našeho vítězství,“ pravil autor hattricku po utkání.

Věděl, že to zatím z jeho strany, pokud jde o střelbu, nebylo ono. „Všichni od vás čekají góly a vy je nedáváte. To není nic příjemného,“ řekl Růžička. „Na druhou stranu, mužstvu se dařilo, v kabině byla pohoda, takže jsem to i já snášel lépe a moc jsem to neřešil,“ poznamenal třicetiletý útočník.

Včera to přišlo. Nejdřív dorazil do branky puk vyražený gólmanem Bartošákem, pak si s vítkovickým gólmanem poradil, když na něj najížděl sám a zakončoval bekhendem. A do třetice využil dokonalou nahrávku Jakuba Petružálka, který dostal Růžičku do situace, kdy mu zbývalo už jen trefit odkrytou branku. A hattrick, jeho sedmý v kariéře, byl na světě.

720p 480p 360p 240p
Vítkovice - Třinec: Martin Růžička v derby zkompletoval hattrick, 0:5

„Všichni jsme na to čekali,“ pravil k věci René Mucha, třinecký asistent trenéra. „Bývá to tak, že takoví střelci, jakým Martin Růžička je, někdy prostě potřebují trochu víc času. Teď doufáme, že to tak bude i pokračovat,“ pravil Mucha.

Ačkoliv se postaral o většinu gólů, které Třinec Vítkovicím nasázel, za hlavního strůjce úspěchu Ocelářů považoval Martin Růžička někoho jiného. „Rozhodně jím byl Šimon Hrubec. Zavřel to a nic za sebe nepustil. A i když měly Vítkovice víc střel na branku, gól nám nedaly. A když jsme pak my dali na 2:0, soupeř trochu rezignoval,“ zhodnotil Růžička klíčové chvíle zápasu, který ve vítkovické hale sledovalo devět tisíc diváků.

Třinec tedy v první čtvrtině základní části extraligy v normální hrací době neprohrál. Ani v prodloužení, jen dvakrát po nájezdech. „Myslím si, že se nám ta čtvrtina docela povedla. A že ji můžeme považovat za dobrý základ pro další průběh sezony,“ zhodnotil Růžička dosavadní počínání Ocelářů v této sezoně.

720p 480p 360p 240p
Vítkovice - Třinec: Individuální akci zakončil Růžička gólem na 0:3

720p 480p 360p 240p
Vítkovice - Třinec: Martin Růžička přidal druhý gól Ocelářů, 0:2