Autor: iSport.cz, iSport.cz
0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

Hokejisté Plzně se zvedají! Svěřenci Martina Straky si v předehrávce 34. kola Tipsport extraliga připsali druhé vítězství v řadě, když na domácí půdě zvítězili nad Hradcem Králové 3:1. O výhře rozhodli Západočeši ve druhé třetině, kdy udeřili dvakrát během třinácti vteřin. V repríze jarního finále se na ledě Sparty představili Bílí Tygři, kteří svému sokovi vrátili porážku z domácího utkání a z Prahy si odváží vítězství 4:1.

Plzeň zdolala po Třinci také Hradec, rozhodl Hrnka

Západočeši doma naplno bodovali až na osmý pokus. V součtu s nedělním vítězstvím v Třinci indiáni po předchozí sérii čtyř duelů bez bodu uspěli podruhé za sebou, což se jim v tomto ročníku dosud nepovedlo. Vítěznou branku vstřelil ve 48. minutě Tomáš Hrnka a za 13 vteřin pojistil výsledek Ondřej Kratěna. Hradečtí potvrdili mizernou sérii z venkovních zápasů, během níž prohráli poosmé z devíti pokusů.

Plzeň - Hradec Králové: Pěkná akce! Tomáš Hrnka vstřelil gól na 2:1

HC Škoda Plzeň - Mountfield Hradec Králové 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 22. Vondráček (Pulpán), 48. Hrnka (Moravčík), 49. Kratěna (D. Kubalík, Kracík) - 34. Bednář (Köhler). Rozhodčí: Pražák, Hribik - Bláha, Špůr. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 3548.

Plzeň: Sochůrek - Čerešňák, Kvasnička, D. Sklenička, Pulpán, Moravčík, Němeček - Kratěna, Kracík, D. Kubalík - Vondráček, Lev, Johnson - Indrák, Kodýtek, T. Svoboda - Hrnka, Koreis, Vracovský. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík.
Hradec Králové: Rybár - Štajnoch, Gregorc, Pavlas, Newton, Pláněk, Vydarený, Čáp, Dietz - Jarůšek, Dragoun, Šimánek - Köhler, Bednář, T. Knotek - R. Pavlík, Potulny, Bulík - J. Veselý, Nedvídek, J. Dvořák. Trenéři: V. Sýkora, Hynek a T. Martinec.

Liberec slaví čtvrtou výhru v řadě

V předehrávce 16. kola vstřelil vítězný gól Bílých Tygrů zkraje druhé třetiny Jan Stránský, na jehož gólu měl velký podíl také brankář Sparty Tomáš Pöpperle. Za Spartu se trefil pouze Petr Vrána, ale ukončil neprůstřelnost Liberce, trvající celkem 235 minut a 38 vteřin.

Sparta - Liberec: Jan Stránský vstřelil gól na 0:2

HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 56. P. Vrána (J. Mikuš) - 8. Šimek (Radivojevič), 23. J. Stránský (Vantuch, J. Vlach), 37. Bartovič (Ordoš, Svačina), 57. P. Jelínek (Lakatoš). Rozhodčí: Hradil, Šír - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 6:4, navíc Ružička (Sparta) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 7244.

Sparta: Pöpperle (41. F. Novotný) - Čajkovský, J. Mikuš, Kalina, Gernát, Piskáček, Nedomlel, Barinka - Uher, P. Vrána, Ružička - Ihnacak, J. Hlinka, Klimek - Forman, Pech, Kumstát - A. Kudrna, Cingel, M. Procházka. Trenéři: Kalous, Moták a Veber.
Liberec: Will - Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Vitásek, Jánošík, Pyrochta - Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Ordoš, Mikyska, Radivojevič - Svačina, Vantuch, Bartovič - J. Stránský, D. Špaček, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Mlejnek.