+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
15. listopadu 2016 • 13:38

Švédsko nevyšlo, Zadina zůstává v Pardubicích. Bude platný, říká Rohlík

Autor:
TOP VIDEA
Šádek dostal od Bakoše větev na tanky Sparty a Slavie. Podívejte se! Šádek dostal od Bakoše větev na tanky Sparty a Slavie. Podívejte se!
Škola značky Sharks! Dětem předával zkušenosti Thinus Delport Škola značky Sharks! Dětem předával zkušenosti Thinus Delport
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sága kolem odchodu českého mega talentu do Švédska je u konce. Verdikt? Filip Zadina nikam neodchází, dál patří Pardubicím. „Byl v klubu na stáži, řešili jsme hostování, ale nedomluvili jsme se. Filip zůstává dál v naší organizaci a myslím, že bude ještě hodně platný,“ řekl generální manažer Pavel Rohlík.Klub už před začátkem sezony hlásil, že má se šestnáctiletým střelcem velké plány. Jenže Dynamo začalo mizerně, mladému útočníkovi se dvakrát nedařilo a vypadl ze sestavy. Ven pak prosakovaly informace, jak je prý nespokojen se svým herním zařazením a že horké zboží pro draft 2018 peče odchod do Lulea. 

„Je pravda, že chce hrát u nás, ale teď jde o to, jak se domluvíme s klubem. V Pardubicích má kontrakt, smlouvu nemá podepsanou s námi. Pokud se ale domluvíme s klubem, přijde,“ citoval server nsd.se Ulfa Engmana, šéfa mládeže Lulea.

Věc zkrachovala na tom, že Pardubice neměly v plánu svůj poklad uvolnit zadarmo. „Je to střelec s obrovským potenciálem. Oni nám dali nějaký návrh, ale my jsme juniory nikdy nekupovali a nemáme to v úmyslu dělat ani nyní,“ nechal se slyšet Engman. Všechno padlo a situace se zklidnila. Zadina se tak v neděli objevil v sestavě Pardubic proti Chomutovu.

Útočník Filip Zadina v utkání se Spartou
Útočník Filip Zadina v utkání se Spartou

Ve švédském klubu strávil čtrnáct dní na testech, ale zklamaný, že obchod nevyšel, prý není: „Nemyslel jsem přímo na odchod. Získal jsem možnost zúčastnit se stáže ve Švédsku, rád jsem ji využil. Poznal jsem tamní prostředí, získal nové zkušenosti, které se mi budou hodit v mé kariéře. Měl jsem možnost poznat organizaci Luley, která pracuje na výborné úrovni. V Pardubicích jsem ale spokojený. Mám tu podepsanou smlouvu, chci se porvat o svou další šanci v A týmu. Proto jsem tady.“ Rohlík za celým případem udělal tlustou čáru. „Bavili jsme se o tom, že dál zůstává v našich plánech, v juniorech teď byl, aby zase načerpal trochu sebevědomí,“ řekl generální manažer Sportu.

Sám Zadina prý neřeší, kde momentálně nastupuje. „Chci hrát hokej, pokud budu nominovaný k juniorskému utkání, tak chci pomoci, abychom postoupili do play off. Jsem rád, že jsme v minulém týdnu vyhráli nad Kometou a Jihlavou. Samozřejmě se dívám směrem k áčku, abych si splnil svůj sen, kvůli kterému jsem v Dynamu zůstal.“ V létě se totiž hodně řešilo, jestli má odejít do zámořské juniorky, nebo ne. Nakonec se s otcem a agentem dohodli, že momentálně bude lepší získat zkušenosti v dospělém hokeji.

„Mám tyhle mladé kluky rád, Filipa i Martina Kauta, vedl jsem je v mládežnických kategoriích. Fandím talentovaným hráčům, jakými jsou oni nebo Michael Špaček, který u nás hrál dřív. Tihle dva, i když jim je pořád jenom šestnáct let, příležitost určitě ještě dostanou,“ ubezpečil Rohlík.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagram