18. listopadu 2016 • 20:40

Život je sranda. Hokejové hvězdy se dojemně loučily s Josefem Augustou Život je sranda. Hokejové hvězdy se dojemně loučily s Josefem Augustou
Jarolímův hattrick je stále rekordní. Dal ho za Bohemians ve 38 letech Jarolímův hattrick je stále rekordní. Dal ho za Bohemians ve 38 letech

Vedoucí Třinec si v domácím utkání 22. kola Tipsport extraliga zastřílel se Zlínem a zdolal ho vysoko 7:1. Litvínov naopak zachránil remízu s Karlovými Vary až v závěru a i přes vítězství 2:1 po prodloužení přišel o třetí místo, které mu po deváté výhře v řadě sebral Liberec. Na severu Čech neuspěl Hradec Králové, jenž si odvezl porážku 1:2. Venkovní výhru si po výsledku 5:3 odváží Vítkovice z ledu Plzně, zatímco Chomutov zdolal Olomouc 5:4 po nájezdech. V posledních vteřinách rozhodly o výhře 3:2 v Pardubicích hokejisté Mladé Boleslavi. Zbývající utkání mezi Spartou a Kometou Brno bude dohráno v úterý 29. listopadu.

Třinec rozhodl o výhře pěti góly ve druhé třetině

Oceláři připravili Beranům nejvyšší porážku sezony. Lídr soutěže utekl hostům v rozmezí 27. až 36. minuty pěti góly z 1:0 na 6:0. Rozklad hostů řídili dvougólový střelec Martin Adamský a další útočník Jiří Polanský, který si připsal tři asistence. Zlín zaznamenal čestný úspěch až ve třetí třetině a z gólu se radoval po takřka 173 minutách hry.

720p 480p 360p 240p
Třinec - Zlín: Roth po spolupráci s Krebsem vstřelil gól na 2:0

HC Oceláři Třinec - PSG Zlín 7:1 (1:0, 5:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 17. J. Sýkora (Polanský), 27. Roth (Kreps, Linhart), 28. Adamský (Polanský, M. Doudera), 34. Linhart (Roth, Martin Růžička) 35. Kreps (Irgl), 36. Marosz (J. Petružálek), 52. Adamský (Polanský, Nosek) - 45. D. Štastný (O. Horák). Rozhodčí: Hejduk, Mrkva - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:0. Diváci: 4993.

Třinec: Hamerlík - Roth, Linhart, M. Doudera, Hrabal, Nosek, L. Galvas, od 41. navíc L. Doudera - Hrňa, Špirko, J. Petružálek - Martin Růžička, Marosz, Dravecký - Irgl, Kreps, Rákos - J. Sýkora, Polanský, Adamský. Trenéři: Kýhos, Mucha a B. Kopřiva.
Zlín: Kašík (36. Štůrala) - Marušák, Kotvan, O. Horák, Blaťák, Holomek, Žižka - Bukarts, P. Holík, Říčka - Honejsek, Roman Vlach, O. Veselý - D. Šťastný, Podešva, Kubiš - Ondráček, Gago, Maruna. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a R. Hrazdira.

Litvínov zachránil prodloužení v závěru, výhru trefil Kubát

Verva vyhrála i druhé podkrušnohorské derby sezony proti Karlovým Varům. V dnešním duelu 22. kola porazila Energii 2:1 v prodloužení a zůstává tak nadále stoprocentní v bojích o druhý bod při remíze v základní hrací době. Hrála o něj již poosmé.

Litvínov - Karlovy Vary: Kubát rozhodl o bodu navíc pro domácí, 2:1

HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 2:1 (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)Branky a nahrávky: 60. R. Hanzl z trestného střílení, 61. Kubát (R. Hanzl, V. Hübl) - 1. T. Rachůnek (Dujsík). Rozhodčí: Souček, R. Čech - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:10. Bez využití. Diváci: 4847.

Litvínov: Janus - Gula, Kubát, T. Pavelka, Sörvik, F. Pavlík, Z. Sklenička, Kokeš - Gerhát, V. Hübl, Lukeš - M. Hanzl, R. Hanzl, J. Černý - M. Hořava, K. Reichel, Trávníček - Jurčík, Válek, J. Doležal. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.
Karlovy Vary: Honzík - Dujsík, Harant, M. Rohan, Rýgl, Benák, T. Dvořák - Mikulík, Tuominen, T. Rachůnek - V. Tomeček, Skuhravý, Vachovec - Gorčík, D. Kindl, Mullane - Flek, Gríger, Harkabus. Trenéři: Tlačil a Antonik.

Zápas obratů v Chomutově rozhodl v nájezdech Poletín

Piráti obstarali Olomouci čtvrtou porážku za sebou. Hosté přitom po vydařené druhé třetině, kterou vyhráli 3:0, vedli 4:2. V rozstřelu dovršil obrat Pirátů vítěznou trefou v páté sérii rozstřelu Michal Poletín a Chomutovští tak potřetí za sebou doma uspěli v nastavení.

Chomutov - Olomouc: Michal Poletín vstřelil vítězný nájezd, 5:4

Piráti Chomutov - HC Olomouc 5:4 po sam. nájezdech (2:1, 0:3, 2:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Huml (Vondrka, Tomica), 9. Kudělka (Vondrka, Huml), 51. Lauko (J. Mrázek), 60. Huml (Vondrka), rozhodující sam. nájezd Poletín - 1. Ondrušek (Skladaný), 28. Eberle (Staněk, Holec), 30. Herman (Fořt), 39. Rašner (Herman). Rozhodčí: Horák, Pražák - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 4122.

Chomutov: T. Král (30. Laco) - Rutta, Skinner, Flemming, Dlapa, Valach, J. Mrázek, Kudělka - Vondrka, Huml, Tomica - Račuk, Skokan, Sklenář - Koblasa, Kämpf, Poletín - Hřebejk, Šťovíček, Lauko. Trenéři: V. Růžička st., Šťastný a Martínek.
Olomouc: Falter - Rašner, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Houdek, Staněk - Rác, J. Knotek, Laš - T. Mikúš, J. Mikúš, Skladaný - Eberle, Strapáč, Holec - Fořt, Herman, Burian. Trenéři: Venera a Tomajko.

Druhá výhra Vítkovic v řadě, Machovský dostal gól přes celé hřiště

Ostravané uspěli na ledě Plzně po téměř pěti letech. Ještě ve 45. minutě sice drželi hosté vedení 3:1, domácím se však podařilo během tří minut vyrovnat, ve 49. minutě ale vítěznou trefou zajistil hostům výhru Roman Szturc a výsledek ještě dovršil David Květoň.

Plzeň - Vítkovice: Kiks Machovského! Výtisk ho prostřelil od vlastní modré, 1:0

HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Ridera 3:5 (1:2, 0:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 18. D. Kubalík (Kracík), 45. D. Sklenička (Koreis), 48. T. Svoboda (D. Kubalík) - 14. Výtisk (Kovář), 18. Kucsera, 27. O. Roman (Kucsera, Sloboda), 49. Szturc (L. Kovář), 60. D. Květoň (Vandas, Kolouch). Rozhodčí: M. Petružálek, R. Polák - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5005.

Plzeň: Machovský - Čerešňák, Kvasnička, P. Kadlec, Moravčík, D. Sklenička, Pulpán - T. Svoboda, Kracík, D. Kubalík - Indrák, Kodýtek, Vracovský - Švarc, Lev, Johnson - Hrnka, Koreis, Vondráček. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík.
Vítkovice: Dolejš - Sloboda, Klok, Hrbas, Baranka, L. Kovář, Výtisk - Tybor, O. Roman, D. Květoň - P. Zdráhal, Hudeček, Szturc - Vandas, Kolouch, Kucsera - Tomi, Illéš, E. Němec. Trenéři: Petr a Trnka.

Obhájce titulu bere devátou výhru a přeskočil Litvínov

Liberec protáhl vítěznou sérii, která je o to cennější, že během ní neztratili ani jediný bod. Královéhradečtí naopak zaznamenali třetí porážku z posledních čtyř zápasů a potvrdili, že se jim pod Ještědem dlouhodobě nedaří. Naposledy zde Mountfield zvítězil před více než třemi roky. Branky vítězů zaznamenali již v první třetině Daniel Špaček a Jan Ordoš, za hosty dokázal v polovině duelu pouze snížit Bedřich Köhler.

Liberec - Hradec Králové: Ordoš po parádní individuální akci prostřelil Rybára, 2:0

Bílí Tygři Liberec - Mountfield Hradec Králové 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 6. D. Špaček (J. Stránský, R. Šimek), 10. Ordoš (Svačina) - 31. Köhler (Vydarený, Bednář). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Hradil - Frodl, Zavřel. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 6199.

Liberec: Will - Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Jánošík, Vitásek, Pyrochta - Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Bartovič, Bulíř, Radivojevič - Svačina, Vantuch, Ordoš - D. Špaček, Hrabík, Stránský. Trenéři: Pešán a Mlejnek.
Hradec Králové: Rybár - Vydarený, Pláněk, Gregorc, Dietz, Štajnoch, Newton, Čáp - Jarůšek, Džerinš, Šimánek - Bednář, Kukumberg, Dej - Köhler, Dragoun, Červený - J. Veselý, T. Knotek, R. Pavlík. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.

Výhru Středočechů vystřelil v závěrečných vteřinách Žejdl

Mladá Boleslav slaví výhru po dvou porážkách za sebou. Až do 43. minuty se zdálo, že Pardubice dojdou ke čtvrté výhře v řadě, ale Mladá Boleslav dvěma brankami během 80 vteřin srovnala. O vítězství hostů rozhodl šest vteřin před třetí sirénou Lukáš Žejdl.

Pardubice - Mladá Boleslav: Tomáš Urban vyrovnal na 2:2

HC Dynamo Pardubice - BK Mladá Boleslav 2:3 (1:0, 1:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 3. P. Sýkora (Hubáček, Redenbach), 29. L. Havlík (Rolinek) - 43. M. Látal (Jan Hanzlík), 45. Urban (Jan Hanzlík, Trončinský), 60. Žejdl (Orsava). Rozhodčí: Hribik, Pešina - Gerát, D. Hynek. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 8017.

Pardubice: Maxwell - Ščotka, Schaus, Bokroš, Nedbal, Leduc, L. Havlík, Horyna - P. Sýkora, Redenbach, Hubáček - Klimenta, Nahodil, Rolinek - Mallet (25. Panna), Tomášek, Bárta - M. Kaut, T. Kaut, F. Zadina. Trenéři: P. Rohlík, V. Martinec a Mikeska.
Mladá Boleslav: Lukáš - Stříteský, Voráček, Trončinský, Kučný, Jan Hanzlík, Kurka - Orsava, Žejdl, Jonák - Hyka, Urban, Lenc - M. Látal, Vampola, M. Látal - Pospíšil, Klepiš, L. Pabiška. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

1.  Liberec 49 30 2 5 12 130:97 99
2.  Třinec 48 22 8 8 10 145:115 90
3.  Sparta 48 24 5 5 14 154:108 87
4.  Litvínov 49 20 12 1 16 122:118 85
5.  Hradec Kr. 48 23 4 7 14 150:114 84
6.  Brno 48 20 4 9 15 149:129 77
7.  Chomutov 49 17 10 6 16 144:147 77