Autor: iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

V předehrávce 26. kola hokejové Tipsport extraligy zvítězili hokejisté Liberce nad Mladou Boleslaví 2:1 po prodloužení, v němž rozhodl obránce Ondřej Vitásek. Středočeši pod Ještědem vedli po trefě Tomáše Hyky, ale za domácí rychle odpověděl Milan Bartovič a vyrovnaný stav vydržel až do konce základní hrací doby. Liberec si tak udrží první místo i po zbývajících šesti zápasech, které se odehrají v pátek. Aktuálně má totiž pětibodový náskok na druhý Třinec.

Liberec bere dva body a zůstane v čele tabulky

Obhájce titulu zdolal svého dnešního soka pod Ještědem podvanácté za sebou. Po gólech na obou stranách z první třetiny rozhodl duel obránce Ondřej Vitásek až v čase 63:40. Liberec díky tomu vede tabulku již o pět bodů.

Liberec - Mladá Boleslav: O výhře domácích rozhodl v prodloužení Ondřej Vitásek

Bílí Tygři Liberec - BK Mladá Boleslav 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Bartovič (Pyrochta, Derner), 64. Vitásek (Radivojevič) - 12. Hyka (Štich). Rozhodčí: Pešina, Hejduk - Gerát, Rozlílek. Vyloučení: 2:6. Bez využití. Diváci: 5027.

Liberec: Will - Šimek, Ševc, Jánošík, Vitásek, Pyrochta, Derner - Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Svačina, Bulíř, Radivojevič - J. Stránský, Vantuch, Bartovič - D. Špaček, Mikyska, J. Vlach - Hrabík. Trenéři: Pešán a Mlejnek.
Mladá Boleslav: Lukáš - Holub, Stříteský, Jan Hanzlík, Kurka, Pastor, Štich, Voráček - Jonák, Žejdl, Orsava - Lenc, Musil, Hyka - Klepiš, Vampola, M. Látal - Pabiška, Urban. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.