4. prosince 2016 • 20:10

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

V nedělním 27. kole Tipsport extraligy se nedařilo favoritům. Z prvních pěti týmů prohrály celkem čtyři. Spartě nepomohla speciální edice dresů, se kterými prohrála s Vítkovicemi 3:4 po prodloužení. Výsledkové trápení prožívá Kometa Brno, na kterou si doma vyšlápl Zlín. Liberec pro změnu padl v Plzni, zatímco Litvínov schytal v Olomouci debakl 1:7. Ze špičky tabulky zvítězil pouze Třinec, který zdolal Pardubice 3:2 po prodloužení. Chomutov naopak zvládl drama v Karlových Varech a v posledním zápase si Hradec Králové poradil s Mladou Boleslaví.

Spartě "svetry" štěstí nepřinesly, rozhodl Roman

Vítkovice svým triumfem ukončily šestizápasovou sérii výher Pražanů. Utkání rozhodl po osmnácti sekundách prodloužení útočník Ondřej Roman, Ostravané díky němu uspěli i ve třetím vzájemném souboji se Spartou v sezoně.

Sparta - Vítkovice: O vítězství hostů rozhodl v prodloužení Ondřej Roman, 3:4 po prodloužení

HC Sparta Praha - HC Vítkovice Ridera 3:4 v prodl. (1:0, 1:3, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 4. J. Hlinka (P. Vrána), 26. A. Kudrna (Cingel, Uher), 58. P. Vrána (J. Mikuš, J. Hlinka) - 22. Klok (Roman, Kucsera), 32. Kolouch (D. Květoň, Vandas), 38. Olesz, 61. Roman. Rozhodčí: Lacina, Polák - Bláha, Špůr. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci: 5751.

Sparta: Pöpperle - Piskáček, J. Mikuš, Švrček, Kalina, Gernát, Nedomlel, Barinka - Klimek, P. Vrána, J. Hlinka - Uher, Cingel, A. Kudrna - Forman, Pech, Kumstát - M. Procházka, Černoch, O. Procházka. Trenéři: Kalous, Moták a Veber.
Vítkovice: Dolejš - Sloboda, Klok, Hrbas, Baranka, Kovář, Výtisk - Tybor, Roman, Kucsera - Hudeček, Stastny, Olesz - Vandas, Kolouch, D. Květoň - Tomi, E. Němec, P. Zdráhal. Trenéři: Petr a Trnka.

Pardubice v Třinci dvakrát vedly, přesto berou jen bod

Hosté se v utkání 27. kola po brance a asistenci útočníka Petra Sýkory ujali v první třetině dvakrát vedení, ale na výhru jim to nestačilo. Za Oceláře vyrovnávali Daniel Rákos a poté David Nosek, který v 63. minutě rozhodl i celý zápas.

Třinec - Pardubice: David Nosek vstřelil vítězný gól Třince, 3:2 po prodloužení

HC Oceláři Třinec - HC Dynamo Pardubice 3:2 v prodloužení (1:2, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Rákos (Roth, Dravecký), 55. Nosek (Marosz, Dravecký), 63. Nosek (Kreps, Hrňa) - 3. P. Sýkora (D. Tomášek, Hubáček), 15. Poulíček (P. Sýkora). Rozhodčí: Čech, Hejduk - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 4095.

Třinec: Hrubec - Roth, Linhart, Krajíček, Kania, Nosek, M. Doudera - Hrňa, Marosz, J. Petružálek - Irgl, Kane, Adamský - Dravecký, Kreps, Rákos - J. Sýkora, Špirko, Martin Růžička. Trenéři: Kýhos, Mucha a B. Kopřiva.
Pardubice: Kacetl - Schaus, Ščotka, Nedbal, Čáslava, Leduc, Ovčačík, L. Havlík, Bokroš - P. Sýkora, D. Tomášek, Hubáček - Poulíček, Nahodil, Mallet - Panna, T. Kaut, M. Kaut - Rohlík, F. Zadina, Beran. Trenéři: P. Rohlík, V. Martinec a Mikeska.

Drama ve Varech ovládl Chomutov, rozhodl Kämpf

Karlovy Vary zápas ztratily i přesto, že po první třetině vedli 3:1 a v čase 59:37 šli do vedení 4:3. O 13 vteřin později ale vyrovnal Juraj Valach a nájezdy pak rozhodl mladý útočník David Kämpf.

Karlovy Vary - Chomutov: O výhře hostů rozhodl v samostatných nájezdech David Kämpf, 4:5

HC Energie Karlovy Vary - Piráti Chomutov 4:5 po sam. nájezdech (3:1, 0:0, 1:3 - 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Tuominen (Mikulík, T. Rachůnek), 10. Harkabus (Gríger), 18. Stloukal (D. Kindl, Mullane), 60. T. Dvořák (Skuhravý) - 16. Rutta (Skinner, Huml), 44. Sklenář (Rutta, Skokan), 48. Skokan (Sklenář, J. Mrázek), 60. Valach (Flemming, Tomica), rozhodující sam. nájezd Kämpf. Rozhodčí: Pešina, Horák - Komárek, Rozlílek. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 3315.

Karlovy Vary: Honzík - Dujsík, Harant, Sičák, Rýgl, Benák, T. Dvořák - Mikulík, Tuominen, T. Rachůnek - Gorčík, Skuhravý, Vachovec - Stloukal, Mullane, D. Kindl - Flek, Gríger, Harkabus - od 21. navíc Davídek. Trenéři: Tlačil a Antonik.
Chomutov: Strmeň (10. T. Král) - Flemming, Dlapa, Valach, Skinner, J. Mrázek, Rutta, Buchtela - Vondrka, Huml, Tomica - Koblasa, Kämpf, Sklenář - Chlouba, Skokan, Poletín - Slavíček, Šťovíček, Lauko. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

Zlín zvládl drama s Kometou, ta padla potřetí v řadě

Berani bodovali naplno podruhé za sebou především díky výbornému nástupu, když ve 13. minutě vedli už 3:0. Kometa se nevzdala a ve třetí části zápas ještě zdramatizovala, ale na body to nestačilo. Brňané tak vyšli naprázdno potřetí za sebou a ztratili sedmý z posledních devíti zápasů.

Zlín - Kometa Brno: Emoce v hledišti! Fanoušci Zlína se porvali

PSG Zlín - HC Kometa Brno 4:3 (3:0, 0:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 2. Bukarts (Honejsek, Kubiš), 3. P. Holík (Bukarts), 13. Chytil (Kubiš, Gago), 52. Říčka (Marušák) - 48. M. Erat (M. Kvapil, H. Zohorna), 53. Zaťovič (V. Němec, F. Dvořák), 59. J. Káňa II (Vincour, V. Němec). Rozhodčí: Hradil, Hribik - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 5222.

Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Blaťák, Bořuta, Žižka, od 21. navíc O. Horák - D. Šťastný, P. Holík, Říčka - J. Ondráček, Roman Vlach, O. Veselý - Bukarts, Honejsek, Kubiš - Popelka, Chytil, Gago - od 21. navíc Maruna. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík a R. Hrazdira.
Brno: Čiliak (3. Vejmelka) - O. Němec, Trška, Kováčik, Gulaši, Štencel, F. Král, Malec - M. Erat, Nečas, Zaťovič - Vincour, L. Čermák, J. Káňa II - Miklík, V. Němec, Kvapil - Dostálek, H. Zohorna, Dočekal - od 21. navíc F. Dvořák. Trenéři: L. Zábranský st., Pešout, Pokorný a Haken.

Librec nezvládl v Plzni druhou třetinu a padl

Západočeši naplno bodovali po dvou porážkách. Obhájce titulu naopak ztratil teprve druhý z posledních 16 zápasů. O osudu utkání rozhodli Indiáni na začátku prostřední části, kdy během necelých sedmi minut čtyřikrát skórovali a Bílí Tygři už po zbytek zápasu jenom dotahovali. Dva góly vítězů dal útočník Dominik Kubalík.

Plzeň - Liberec: David Stach vstřelil třetí gól domácích, 3:0

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec 5:2 (0:0, 4:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 22. Indrák (D. Sklenička), 24. D. Kubalík (Frühauf, Hrnka), 24. Stach (Kadlec, Indrák), 28. Vondráček (Pulpán), 59. D. Kubalík - 40. Bartovič (J. Stránský), 48. Bližňák (J. Stránský, Jánošík). Rozhodčí: M. Petružálek, Pražák - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 9:10, navíc Indrák - Jánošík oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3694.

Plzeň: Machovský - Čerešňák, Frühauf, P. Kadlec, D. Sklenička, Slovák, Pulpán - T. Svoboda, Kracík, D. Kubalík - Indrák, Stach, Lev - Vondráček, Koreis, Hrnka - Vracovský, Preisinger, Johnson. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík.
Liberec: Will (28. Bláha) - Šimek, Ševc, Jánošík, Vitásek, Pyrochta, Derner, od 39. navíc Husa - Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Svačina, Bulíř, Radivojevič - J. Stránský, Bližňák, Bartovič - D. Špaček, Vantuch, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

Olomouc trestala chyby a Litvínovu dala sedm gólů

Hanáci potřetí za sebou doma naplno bodovali, Verva prohrála v této sezoně stejným výsledkem již v 7. kole právě v Brně. Litvínov z osmi porážek, jež v dosavadním průběhu sezony utrpěl, prohrál šestkrát minimálně tříbrankovým rozdílem.

Olomouc - Litvínov: Jan Knotek potrestal zmatky v obraně a zvýšil na 2:0

HC Olomouc - HC Verva Litvínov 7:1 (2:0, 3:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 2. Holec (T. Mikúš, J. Mikúš), 20. J. Knotek (Skladaný), 22. Strapáč (Eberle, Matai), 29. Matai (Skladaný), 36. J. Mikúš (Holec, Matai), 41. Laš (Skladaný), 42. Eberle (Ostřížek, Rašner) - 49. M. Hořava (K. Reichel, Trávníček). Rozhodčí: Šír, Pavlovič - Blümel, Zavřel. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 4012.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Matai, Rašner, J. Galvas - Skladaný, J. Knotek, Laš - T. Mikúš, J. Mikúš, Holec - Eberle, Ostřížek, Strapáč - Fořt, Herman, Burian. Trenéři: Venera a Tomajko.
Litvínov: J. Hübl - Gula, Kubát, T. Pavelka, Sörvik, F. Pavlík, Z. Sklenička, Kokeš - Gerhát, V. Hübl, Lukeš - M. Hanzl, R. Hanzl, J. Černý - M. Hořava, K. Reichel, Trávníček - Jurčík, Válek, Doležal. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.

Hradec přeskočil Spartu, výhru vystřílel Newton

Východočeši zdolali svého dnešního soka poprvé v sezoně a bodovali popáté za sebou, přičemž čtyři zápasy během této série vyhráli. Mladoboleslavští naopak prohráli šestkrát z posledních osmi vystoupení. Dva góly vítězů vstřelil bek Jake Newton.

Hradec Králové - Mladá Boleslav: Stříteský nechtěně poslal kotouč do vlastní brány, 1:0

Mountfield Hradec Králové - BK Mladá Boleslav 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 16. Newton, 29. Newton (Bednář), 60. Köhler (Bednář, Kukumberg) - 36. Urban (Lenc). Rozhodčí: Müllner, Novák (oba SR) - Hynek, Zíka. Vyloučení: 3:7, navíc Džerinš - Štich oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4676.

Hradec Králové: Rybár - Pláněk, Vydarený, Gregorc, Dietz, Štajnoch, Newton, Čáp - Červený, Džerinš, Šimánek - Bednář, Kukumberg, Köhler - Jarůšek, Dragoun, Picard - P. Beránek, T. Knotek, R. Pavlík. Trenéři: V. Sýkora, Hynek a T. Martinec.
Mladá Boleslav: Lukáš - Holub, Stříteský, Jan Hanzlík, Kurka, Voráček, Štich, Trončinský - Jonák, Žejdl, Orsava - Klepiš, Vampola, M. Látal - Lenc, Musil, Hyka - Pabiška, Urban. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.