9. prosince 2016 • 20:50

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Po čtvrteční předehrávce 28. kola Tipsport extraligy mezi Plzní a Třincem (0:1) se dohrává zbývajících šest zápasů. Vítkovice navázaly na dobré výkony a zdolaly Chomutov 4:3 po prodloužení, stejným výsledkem skončilo také utkání Mladé Boleslavi s Olomoucí, přestože domácí vedli už 3:0. Po třech porážkách zabrala Kometa Brno, která vyhrála 3:0 s Hradcem Králové a Litvínov zdolal Zlín 2:1. Cenný skalp Liberce 5:3 si připsaly Karlovy Vary a Sparta si odvezla všechny body z Pardubic po výhře 5:1.

Vítkovice zachránily bod v závěru a získaly i druhý

Ostravany dělilo 83 sekund od porážky v normálním čase, ale Vandas nejprve v 59. minutě zařídil prodloužení a v 63. minutě domácím přihrál druhý bod David Květoň, který ještě v minulé sezoně hájil barvy Pirátů. Vítkovice poprvé v sezoně pokořily Chomutov a zaznamenaly třetí výhru z posledních čtyř kol.

Vítkovice - Chomutov: Květoň nedal Lacovi šanci a rozhodl utkání - 4:3

HC Vítkovice Ridera - Piráti Chomutov 4:3 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Kolouch (D. Krenželok, Výtisk), 36. Kucsera (Tybor), 59. Vandas (Sloboda), 63. D. Květoň (Klok) - 17. Poletín (Koblasa, Tomica), 28. Rutta (Skinner, Vondrka), 41. Dlapa (Vondrka). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Hejduk - Frodl, Špůr. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 4167.

Vítkovice: Bartošák - Sloboda, Klok, Hrbas, Baranka, D. Krenželok, Výtisk - Tybor, Roman, Kucsera - Olesz, Stastny, Hudeček - Vandas, Kolouch, D. Květoň - Tomi, Illéš, P. Zdráhal. Trenéři: Petr, Trnka a Vůjtek st.
Chomutov: J. Laco - Flemming, Dlapa, Valach, Skinner, Rutta, Chalupa - Vondrka, Huml, Tomica - Koblasa, Kämpf, Sklenář - Chlouba, Skokan, Poletín - Slavíček, Šťovíček, Lauko. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

Kometa zdolala Hradec a ukončila černou sérii

Domácí proti Východočechům slavili po třech zápasech bez výhry. Kometa si zároveň upevnila čtvrtou pozici v tabulce a doma porazila Mountfield poosmé za sebou.

Kometa Brno - Hradec Králové: Šťastný gól domácích! Střelu Nečase si do brány poslal Štajnoch

HC Kometa Brno - Mountfield Hradec Králové 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Zaťovič (V. Němec, Kováčik), 5. Vincour (L. Čermák), 29. Trška (Vicnour, L. Čermák), 34. Nečas (Malec) - 8. Šimánek (Jarůšek, Džerinš), 34. Vydarený (Picard, Jarůšek), 60. Picard (Štajnoch). Rozhodčí: Mrkva, Pešina - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 2:4, navíc Picard (Hradec) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 7345.

Brno: Čiliak - O. Němec, Trška, Kováčik, Gulaši, Štencel, Malec, od 41. navíc F. Král - M. Erat, Nečas, M. Kvapil - Haščák, V. Němec, Zaťovič - Vincour, L. Čermák, J. Káňa II - Dostálek, H. Zohorna, Dočekal. Trenéři: L. Zábranský st., Pešout, Pokorný a Haken.
Hradec Králové: Pavelka - Pláněk, Vydarený, Gregorc, Dietz, Štajnoch, Newton, Čáp - Červený, Džerinš, Šimánek - Bednář, Kukumberg, Köhler - Jarůšek, Dragoun, Picard - P. Beránek, T. Knotek, J. Dvořák. Trenéři: V. Sýkora, Hynek a T. Martinec.

Litvínov zvládl bitvu se Zlínem, rozhodl Sörvik

Severočeši si připsali první výhru nad jihomoravským soupeřem v sezoně. Duel rozhodl přesilovkový gól Daniela Sörvika ve 44. minutě. Verva tak vyhrála doma podvanácté v řadě.

Litvínov - Zlín: Sörvik z přesilové hry vrátil domácím vedení - 2:1

HC Verva Litvínov - PSG Zlín 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 21. V. Hübl (Kubát), 44. Sörvik (T. Pavelka) - 30. D. Šťastný (Marušák). Rozhodčí: Hodek, Úlehla - Gerát, D. Hynek. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 4322.

Litvínov: Janus - Gula, Kubát, T. Pavelka, Sörvik, F. Pavlík, Z. Sklenička, Kokeš - Gerhát, V. Hübl, Lukeš - M. Hanzl, R. Hanzl, J. Černý - M. Hořava, Šimeček, Trávníček - Dufek, Válek, Jurčík. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.
Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Horák, Blaťák, Bořuta, Žižka - D. Šťastný, P. Holík, Říčka - J. Ondráček, Roman Vlach, O. Veselý - Bukarts, Honejsek, Kubiš - Popelka, Chytil, Gago. Trenéři: Robert Svoboda, M. Hamrlík a R. Hrazdira.

Mladá Boleslav vedla 3:0, přesto bere jen dva body

Středočeši ztratili náskok ve druhé třetině, ale díky brance Martina Látala v čase 61:27 se radovali z výhry 4:3 v prodloužení. Bruslařský klub dosáhl na teprve druhou výhru z posledních šesti zápasů.

Mladá Boleslav - Olomouc: Látal v prodloužení rozhodl o vítězství domácích - 4:3

BK Mladá Boleslav - HC Olomouc 4:3 v prodl. (0:0, 3:3, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 21. Štich (M. Látal), 28. Musil (Klepiš, Trončinský), 29. Lenc (Musil, Hyka), 62. M. Látal (Jan Hanzlík) - 31. Holec (J. Mikúš), 33. Matai (Burian), 39. Škůrek (Skladaný). Rozhodčí: M. Petružálek, Pražák - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Diváci: 2487.

Mladá Boleslav: Lukáš - Štich, Stříteský, Kurka, Jan Hanzlík, Trončinský, Holub - M. Látal, Vampola, Jonák - Hyka, Musil, Lenc - Žejdl, Urban, Orsava - Pospíšil, Klepiš, L. Pabiška. Trenéři: F. Výborný a Žabka.
Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Rašner, Matai, J. Galvas - Skladaný, J. Knotek, Laš - T. Mikúš, Holec, J. Mikúš - Strapáč, Ostřížek, Eberle - Fořt, Herman, Burian. Trenéři: Venera a Tomajko.

Sparta navázala na Ligu mistrů a skolila Pardubice

Pražany posunul tříbodový zisk na páté místo před Hradec Králové. Sparta vykročila za vítězstvím už první třetině, kterou vyhrála o dvě branky. Dynamo sice dokázalo na začátku třetí části snížit na 1:3, ale nic víc hosté svému soupeři nedovolili, naopak si sami vylepšili chuť dalšími dvěma brankami. Pražané tak porazili Východočechy poosmé v řadě.

Pardubice - Sparta: Petr Vrána po spolupráci s Hlinkou propálil Kacetla, 0:2

HC Dynamo Pardubice - HC Sparta Praha 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 41. Rolinek (Redenbach) - 10. Klimek (J. Hlinka, P. Vrána), 14. P. Vrána (J. Hlinka, J. Mikuš), 33. Uher (Gernát, Forman), 48. Kern (Cingel, J. Mikuš), 54. Forman (Kalina). Rozhodčí: Hradil, Šír - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:2. Diváci: 8455.

Pardubice: Kacetl - Ščotka, Schaus, Čáslava, Nedbal, Ovčačík, Leduc, Bokroš - P. Sýkora, Tomášek, Hubáček - Klimenta, Nahodil, Rolinek - M. Kaut, Redenbach, Panna - Poulíček, T. Kaut, Mallet. Trenéři: P. Rohlík, V. Martinec a Mikeska.
Sparta: Škarek - Piskáček, J. Mikuš, Švrček, Kalina, Nedomlel, Gernát, Barinka, Eminger - Klimek, P. Vrána, J. Hlinka - Kern, Cingel, Uher - Forman, Ihnacak, Kumstát - Martin Procházka, Černoch, Havel. Trenéři: Kalous, Moták a Veber.

Závěrečný nástup Liberci nestačil, Vary slaví cennou výhru

PODROBNOSTI PŘIPRAVUJEME.

Karlovy Vary - Liberec: Střela jako z děla! Skuhravý zvýšil na 4:1

HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 5:3 (1:0, 2:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 15. Gríger (Skuhravý, Kindl), 21. Mikulík (Harant), 31. T. Rachůnek (Rýgl, Tuominen), 48. Skuhravý (Gríger), 60. T. Rachůnek (Harant, Mikulík) - 29. Svačina (Lakatoš, Jánošík), 55. Lakatoš (Bartovič, Ševc), 58. Bartovič (Lakatoš, Švec). Rozhodčí: Hribik, Roman Svoboda - Pešek, D. Jelínek. Vyloučení: 8:9, navíc Dujsík, T. Dvořák - J. Vlach všichni 10 min. Využití: 2:3. Diváci: 2617.

Karlovy Vary: Závorka - Dujsík, Harant, Sičák, Rýgl, Benák, T. Dvořák - Mikulík, Tuominen, T. Rachůnek - Gorčík, Skuhravý, Vachovec - V. Tomeček, Stloukal, Kindl - Flek, Gríger, Harkabus. Trenéři: Tlačil a Antonik.
Liberec: Will - Pyrochta, Ševc, Jánošík, Vitásek, Husa, Derner - Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Svačina, Mikyska, Radivojevič - Stránský, Bartovič, Bližňák - Ordoš, Vantuch, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Mlejnek.