Autor: iSport.cz
0
Zůstaň, jaký jsi... Řepku hráči žerou, bude výborný trenér, předpovídá Páník
Plekanec promluvil o Kladně: Když se pořád opakují stejné chyby, tak…

Šesti zápasy dnes pokračuje hokejová Tipsport extraliga. V tom prvním si vedoucí Třinec poradil 2:1 s pražskou Spartou a stejným výsledkem skončil duel Plzně a Komety Brno, který rozhodlo prodloužení. Dva body za výhru 3:2 po prodloužení berou také Litvínov s Chomutovem, Zlín na ledě Mladé Boleslavi a Olomouc v Karlových Varech. Sérii porážek ukončil Liberec, který si z Pardubic odvezl výhru 3:2. V dalším zápase o důležité body se proti sobě postaví Karlovy Vary a Olomouc. Utkání Vítkovic a Hradce Králové bude dohráno v náhradním termínu.

Pech nedal trestné střílení a Špirko rozhodl

Špirko vystřelil výhru jedenáct minut před koncem v přesilové hře. Pražané po devítizápasové sérii nebodovali, zatímco domácí již popáté v řadě vyhráli o jediný gól. Branku a asistenci si připsal Rostislav Marosz.

Třinec - Sparta: Vítězný gól! Rastislav Špirko vstřelil gól na 2:1

HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Marosz (Hrabal, Hrňa), 49. Špirko (Marosz, Irgl) - 40. Pech (Forman, Kumstát). Rozhodčí: Šír, Pražák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5, navíc Forman (Sparta) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 5064.

Třinec: Hrubec - Hrabal, Linhart, Krajíček, Jank, Matyáš, M. Doudera, Kania - J. Petružálek, Marosz, Hrňa - Irgl, Kane, Adamský - Dravecký, Rákos, Kreps - Martin Růžička, Špirko, J. Sýkora - Ciencala. Trenéři: Kýhos, Mucha a B. Kopřiva.
Sparta: Pöpperle - Piskáček, J. Mikuš, Eminger, Švrček, Nedomlel, Gernát, Barinka - Klimek, P. Vrána, J. Hlinka - Kudrna, Cingel, Uher - Forman, Pech, Kumstát - M. Procházka, Ihnacak, Černoch. Trenéři: Kalous, Moták a Veber.

Plzeň musela obracet, ale bere cenné dva body

Západočeši naplno bodovali po předchozích dvou porážkách. V rušném zápase sice hosté po trefě Jana Štencela ve druhé třetině vedli, ale ve 44. minutě vyrovnal Ondřej Kratěna a bonusový bod zajistil domácím v čase 61:23 Jakub Lev.

Plzeň - Kometa Brno: O bodu navíc pro domácí rozhodl v prodloužení Jakub Lev

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 44. Kratěna, 62. Lev (Koreis, Frühauf) - 25. Štencel (L. Čermák, Trška). Rozhodčí: Hejduk, R. Svoboda - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 2:3, navíc T. Svoboda (Plzeň) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 3859.

Plzeň: Machovský - P. Kadlec, D. Sklenička, Čerešňák, Moravčík, Slovák, Frühauf - T. Svoboda, Kratěna, D. Kubalík - M. Chalupa, Stach, Lev - Vondráček, Koreis, Švarc - Indrák, Preisinger, Schleiss. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík.
Brno: Vejmelka - O. Němec, Bartejs, Štencel, Gulaši, Trška, Malec, L. Zábranský ml. - Miklík, Erat, Zaťovič - Haščák, V. Němec, Dočekal - Vincour, L. Čermák, J. Káňa II - Dostálek, H. Zohorna, R. Zohorna. Trenéři: L. Zábranský st., Pešout, Pokorný a Haken.

Vítězný obrat Zlína korunoval v prodloužení Okál

Ševci si připsali čtvrté vítězství z posledních pěti zápasů. Domácí sice vedli už 2:0, ale obrat dovršil v čase 62:58 útočník Zdeněk Okál. Středočeši prohráli šestý z posledních osmi duelů.

Mladá Boleslav - Zlín: Okál rozhodl o bodu navíc pro hosty, 2:3

BK Mladá Boleslav - PSG Zlín 2:3 v prodl. (0:0, 2:1, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 27. Lenc (Musil, L. Pabiška), 34. Žejdl (Jonák, Jan Hanzlík) - 36. Matějíček (J. Ondráček, Kubiš), 56. Popelka (Ondráček, O. Veselý), 63. Okál (Říčka). Rozhodčí: Hradil, Souček - Blümel, Kotlík. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2897.

Mladá Boleslav: Lukáš - Voráček, Štich, Kurka, Jan Hanzlík, Trončinský, Holub, Stříteský, od 35. navíc Kučný - Pospíšil, Musil, Lenc - M. Látal, Urban, Klepiš - Orsava, Vampola, Žejdl - Fronk, Jonák, L. Pabiška. Trenéři: F. Výborný a Žabka.
Zlín: Kašík - Marušák, Bořuta, Kotvan, Blaťák, Žižka, Matějíček - Říčka, Chytil, D. Šťastný - Kubiš, Honejsek, Okál - O. Veselý, Roman Vlach, J. Ondráček - Maruna, Popelka, Goiš. Trenéři: R. Svoboda a M. Hamrlík.

Litvínov dělilo od tří bodů jen sedm vteřin

Vevra doma vyhrála třináctý z posledních čtrnácti zápasů. V čase 61:44 rozhodl obránce Karel Pilař, čerstvá posila Vervy. Piráti i přes porážku popáté za sebou bodovali.

Litvínov - Chomutov: Parádní návrat! Karel Pilař vstřelil vítězný gól domácích, 3:2 po prodloužení

HC Verva Litvínov - Piráti Chomutov 3:2 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 30. V. Hübl, 52. T. Pavelka (K. Pilař, Jurčík), 62. K. Pilař (Lukeš) - 35. Vondrka (Tomica, Rutta), 60. Kämpf (Rutta, V. Růžička ml.). Rozhodčí: Hribik, Pavlovič - J. Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. Diváci: 5670.

Litvínov: Janus - Gula, Kubát, T. Pavelka, Sörvik, F. Pavlík, Z. Sklenička, K. Pilař - Gerhát, V. Hübl, Lukeš - M. Hanzl, R. Hanzl, Strnad - M. Hořava, Šimeček, Trávníček - R. Veselý, Válek, Jurčík. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.
Chomutov: J. Laco - Flemming, Dlapa, Valach, Skinner, Rutta, J. Mrázek - Vondrka, Huml, Tomica - V. Růžička ml., Kämpf, Sklenář - Koblasa, Raška, Poletín - Skokan, Šťovíček, Slavíček. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

Liberec ukončil sérii porážek díky gólům Svačiny

Liberec slaví tříbodový zisk po třech porážkách za sebou. Bílí Tygři se ujali v první třetině dvoubrankového vedení, ale Dynamo dokázalo srovnat a zápas byl otevřený. Rozhodnutí padlo v 52. minutě, kdy se podruhé v zápase trefil útočník Vladimír Svačina.

Pardubice - Liberec: Zase ten Svačina! Liberecký útočník vstřelil druhý gól 2:1

HC Dynamo Pardubice - Bílí Tygři Liberec 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 23. Redenbach, 34. Hubáček (Schaus, T. Kaut) - 7. Svačina, 13. Pyrochta (J. Vlach), 52. Svačina (Šimek, Ševc). Rozhodčí: Čech, Polák - Ondráček, Komárek. Vyloučení: 4:5, navíc Ševc (Liberec) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 7019.

Pardubice: Kacetl - L. Havlík, Schaus, Leduc, Nedbal, Ščotka, Ovčačík - P. Sýkora, D. Tomášek, Hubáček - Klimenta, Nahodil, Rolinek - Mallet, Redenbach, Johnson - M. Kaut (25. Panna), T. Kaut, M. Beran. Trenéři: P. Rohlík, V. Martinec a Mikeska.
Liberec: Will - Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Pyrochta, Jánošík - Ordoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Svačina, J. Mikyska, Radivojevič - J. Stránský, Bližňák, Bartovič - D. Špaček, Vantuch, J. Vlach - A. Dlouhý. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

Olomouc ztratila vedení 2:0, ale bere dva body

Olomouc se venku dočkala úspěchu po devíti prohrách za sebou. Ztratili sice dvoubrankový náskok, ale v čase 61:55 rozhodl v jejich prospěch útočník Petr Strapáč. Energie prohrála šestý z posledních sedmi zápasů.

Karlovy Vary - Olomouc: Strapáč rozhodl o bodu navíc pro hosty

HC Energie Karlovy Vary - HC Olomouc 2:3 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 34. Mullane (Dujsík, T. Dvořák), 51. Harant (Mullane, Gríger) - 20. Skladaný (J. Knotek, Laš), 27. Vyrůbalík (Herman, Burian), 62. Strapáč (Jaroměřský). Rozhodčí: Pešina, M. Petružálek - Gerát, Hynek. Vyloučení: 4:5, navíc Skuhravý (Karlovy Vary) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 2517.

Karlovy Vary: Honzík - Dujsík, Harant, Sičák, M. Rohan, Rýgl, T. Dvořák - Mikulík, Tuominen, T. Rachůnek - V. Tomeček, Skuhravý, Vachovec - Gorčík, Stloukal, D. Kindl- Flek, Gríger, Harkabus - Mullane. Trenéři: Tlačil a Antonik.
Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Houdek, Matai, Staněk - Skladaný, J. Knotek, Laš - T. Mikúš, J. Mikúš, Holec - Eberle, Ostřížek, Strapáč - Fořt, Herman, Burian. Trenéři: Venera a Tomajko.