NEJ momenty zápasu: Nažhavený Jelínek i nastřelený Růžička

Autor: tej
0
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

První semifinálový duel mezi Libercem a Chomutovem vyhráli domácí. Obhájci titulu se do utkání pustili se vší vervou. Hned v první třetině si dokázal Petr Jelínek vytvořit tři obrovské šance, gólově se však prosadil až ve druhém dějství. Bílí Tygři se nakonec radovali z výhry 4:1, podívejte se na nejlepší a nejzajímavější momenty z utkání.

Od první minuty napjaté utkání vyvrcholilo už ve třetí minutě ve vyloučení Bretta Skinnera za podražení Jelínka, který se dokázal probojovat až před brankáře. Druhý jmenovaný se do stejné pozice dostal i ve 14. minutě, ani tehdy však skórovat nedokázal, napodruhé už ho ovšem Piráti zastavili čistě. Ve druhé třetině se ovšem dokázal prosadit, když zvýšil na 2:0.

Liberec - Chomutov: Faul! Brett Skinner podrazil Jelínka a zamířil na trestnou lavici

Liberec - Chomutov: Rychlá akce! Petr Jelínek puk do brány nedostal

Liberec - Chomutov: Laco vyrazil puk před sebe a Jelínek ho dorazil do brány, 2:0

Hodně diskutovaný byl zákrok Bretta Flemminga ve 23. třetině na brankáře Tygrů Jána Lašáka. Do brankoviště totiž najel pozadu a přes gólmana přepadl. I přes protesty dostal dvě minuty za nedovolené bránění, které jeden ze sudích okomentoval slovy, že žádný kontakt s brankářem nebude tolerovat.

Liberec - Chomutov: Faul na gólmana! Brett Flemming přepadl přes Lašáka a šel ven

Nehezký zážitek si z utkání kromě samotné porážky odnesl Vladimír Růžička mladší. Ten od svého spoluhráče Rutty dostal tvrdou ránu pukem do nohy a z ledu mu museli pomáhat. Do utkání se stihl vrátit, porážku však odvrátit nedokázal.

Liberec - Chomutov: Au, to bolelo! Vladimíra Růžičku trefil puk do nohy a z ledu zamířil do kabiny

Hosté: 50:45. Koblasa

Domácí: Lašák (Will) – R. Šimek, Ševc (A), Jánošík, Vitásek, Mojžíš (A), Derner, Pyrochta – Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok – Ordoš, Bližňák, Radivojevič (C) – Valský, Vantuch, Svačina – A. Dlouhý, J. Stránský, Bartovič.

Hosté: J. Laco (Král) – Rutta, L. Chalupa, Flemming, Skinner, Valach, Dlapa, Mrázek – Skokan, Huml (A), Tomica (A) – Vondrka (C), V. Růžička, Sklenář – Raška, Kämpf, Koblasa – Račuk, Lauko, Poletín.