Autor: iSport.cz
0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Na branky ve třetím semifinále Generali play off mezi domácím Chomutovem a Libercem  (2:0) čekali fanoušci až do třetí třetiny, kdy se v rychlém sledu prosadili Michal Vondrka a Ivan Huml. Na zajímavé situace ale bylo utkání bohaté i v prvních 40 minutách. Podívejte se v textu, co vše třetí střet, po kterém Chomutov snížil stav série na 1:2, nabídl.

Během prvních 40 minut vyprodukovali střelci obou celků celých 37 střel, žádná si ale cestu do sítě nenašla. Slovenští brankáři Ján Laco a Ján Lašák byli bezchybní.

Natřískanou arénu Pirátů potěšil domácí fantom v masce hlavně pět minut před koncem první třetiny, kdy ukradl jistý gól Lukáši Krenželokovi. Celkem si Laco v duelu připsal 22 úspěšných zákroků a byl vyhlášen nejlepším hráčem domácích.

Chomutov - Liberec: Fantastický Laco! Takhle zasáhl proti Krenželokovi

Kuriózní problém řešil během zápasu také hlavní rozhodčí René Hradil, jemuž se uvolnil v brusli nůž a musel být vyměněn. Vše se povedlo a zkušený sudí mohl v utkání pokračovat.

Liberec - Chomutov: René Hradil měl problém s bruslí, museli mu měnit nůž

O první výhře Pirátů v sérii rozhodli ve třetí části během 96 vteřin po samostatném úniku kapitán Michal Vondrka a Ivan Huml, který se prosadil ve vlastním oslabení.

Další zápas je na programu zítra opět v Chomutově od 17:20.

Chomutov - Liberec: Takhlke pálí kapitán! Vondrka ujel obráncům a forhendem překonal Lašáka, 1:0

Chomutov - Liberec: Boží mlýny... Vitásek se nepřiznal, Huml se v oslabení trefil na 2:0

Hosté:

Domácí: J. Laco (Král) – Rutta, L. Chalupa, Flemming, Kudělka, Valach, Dlapa, Buchtela, Skinner – Vondrka (C), Huml (A), Tomica (A) – Skokan, V. Růžička, Sklenář – Račuk, Kämpf, Koblasa – Hlava, Lauko, Poletín – Kaše.

Hosté: Lašák (Will) – R. Šimek, Ševc (A), Jánošík, Vitásek, Mojžíš (A), Derner, Pyrochta – Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok – Ordoš, Bližňák, Radivojevič (C) – Valský, Vantuch, Svačina – J. Stránský, Plodek, Bartovič.