Jihlava slaví pátou výhru, Pardubice vyhrály na ledě Motoru 4:2 a jsou druhé

0
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Pátečním 5. kolem pokračovala také baráž o hokejovou Tipsport extraligu. Pardubice daly zapomenout na porážku s Karlovými Vary a po vítězství 4:2 v Českých Budějovich je odsunuly na poslední místo a jsou druhé. Vedoucí Jihlava naopak vyhrála i páté utkání baráže, když zdolala Karlovy Vary 3:2 po samostatných nájezdech a vede už o čtyři body.

Vítězný obrat Jihlavy řídil Zeman

"Je pravda, že máme v baráži už teď víc bodů, než jsme loni měli za celý její průběh, ale na tabulku se ještě nedíváme a body nepočítáme. Na to je ještě brzo, protože ještě za námi není ani polovina zápasů. Musím ale říct, že si zápasy neskutečně užíváme. Máme v kabině super partu," řekl po zápase obránce Dukly Petr Šidlík.

Třetí barážový zápas na domácím ledě nezačala Dukla vůbec dobře. Hubáček v první minutě namazal mezi kruhy hostujícímu Duškovi, který ale netrefil branku. Extraligový celek byl dál v Jihlavě lepším mužstvem a svou převahu mohl korunovat v přesilové hře, ve které dvakrát nebezpečně pálil Skuhravý. Poprvé šla střela kapitána západočeského týmu vedle, další pokus už kryl Svoboda.

Dukla o sobě dala vědět až v deváté minutě, kdy se úplně osamoceni před gólmanem Honzíkem ocitli Danišovský s Jerglem, ale ani jeden nedokázal hostujícího gólmana, který v minulé sezoně právě Jihlavanům pomohl po letech do baráže, překonat. Čtyři minuty před pauzou se nejproduktivnější obránce Dukly Říha nabil před branku Semanovi, ale ten mířil nad břevno hostující branky.

Jihlava - Karlovy Vary: Adam Zeman proměnil nájezd a je rozhodnuto!

Po bezgólové první třetině padly dvě branky hned na začátku druhé části hry, a to v rozmezí 46 vteřin. Nejprve poslal Duklu do vedení v početní výhodě střelou od modré Šidlík, ale záhy na to vyrovnal po faulu Bilčíka z nařízeného trestného střílení Beránek, který se prosadil střelou nad lapačku.

V 46. minutě Dukla na Horáckém zimním stadionu poprvé v baráži prohrávala, když zafungovala spolupráce ex-jihlavských hráčů. Gríger vyhrál buly na Fleka, který střelou bez přípravy poslal Energii do vedení. Dukle se ale dařily přesilovky. Na 2:2 vyrovnal střelou od modré Kaláb.

Zápas se tak prodlužoval. V polovině nastaveného času vstřelila Dukla branku. Jiránek nahrnul puk před Honzíka, kotouč do sítě dotlačil Seman, ale rozhodčí trefu neuznali pro postavení domácího hráče v brankovišti.

V nájezdech stejně jako proti Budějovicím rozhodl Adam Zeman, střelou, která se otřela o tyč. Domácí proměnili všechny nájezdy. Čachotského branku, který jel první, musel přezkoumat videorozhodčí. Hosté uspěli dvakrát. "Je škoda, že když už se nám v nájezdech podaří vstřelit dvě branky, že soupeř dá tři," litoval po utkání trenér hostů Mikuláš Antonik.

MATCH OVERVIEW LEGACY

Jihlava v baráži zatím válí. Vyhrála už popáté v řadě

Pardubice slaví druhou výhru a jsou druhé

České Budějovice začaly podobně jako v minulém zápase proti Jihlavě. V první třetině byly lepším mužstvem, vytvořily si víc šancí a jednu z nich proměnily. Ve 14. minutě udržel za brankou puk Čermák a počkal si, až se uvolní Chovan. Tomu sice nejprve přihrávka nepatrně sklouzla z hole, ale útočník Motoru přesto dokázal střelou švihem překonat brankáře Růžičku.

Ovšem stejně jako s Jihlavou Jihočeši ve druhé části najednou na soupeře jako by nestačili. Pardubice se snadno dokázaly udržet v útočné třetině, navíc domácí jim často práci usnadnili pokaženou lehkou přihrávkou nebo jiným zaváháním.

Pardubice tak ve druhé části v rozmezí jedné minuty otočily skóre. Nejprve se trefil Ján Sýkora a o chvíli později využil přesilovou hru hostí Trončinský. Jihočeši v této pasáži nestíhali a zdálo se, že Pardubice svůj náskok ještě navýší. Ale další šance zlikvidoval českobudějovický brankář Kváča.

České Budějovice - Pardubice: Další gól hostů! Matěj Beran vstřelil gól na 1:3

"Musíme se nad tím zamyslet. Je to jako přes kopírák. Začneme dobře, ale ve druhé části najednou přestaneme hrát," uvedl po zápase českobudějovický obránce Roman Vráblík.

Hosté začali lépe i třetí část utkání. Při rychlém protiútoku si vyměnili puk Tomášek s Beranem, který přidal třetí gól Pardubic. Tento zásah probral českobudějovický tým. Krátce poté snížil Pavlin a Motor si vypracoval i další šance. Ale žádnou z nich nevyužil a naopak Rolinek pojistil výhru svého týmu trefou do prázdné branky.

"Jsou to pro nás nesmírně důležité body. Je jen škoda, že jsme ve druhé třetině z našich šancí dali jen dva góly. Mohli jsme vést 4:1 a byl by klid," řekl pardubický obránce Marek Trončinský.

České Budějovice jsou nejhůře střílejícím týmem baráže. V posledních třech kolech skórovali jen čtyřikrát. "To je náš hlavní problém, když dáme v zápase jen jeden nebo dva góly," řekl Vráblík.

1. Plzeň 52 28 7 9 8 172:123 107
2. Mountfield 52 26 7 7 12 146:101 99
3. Třinec 52 24 6 8 14 143:122 92
4. Vítkovice 52 26 4 6 16 157:119 92
5. Brno 52 23 6 9 14 148:121 90
6. Pardubice 52 20 5 6 21 128:139 76
7. Liberec 52 18 9 4 21 132:138 76
8. Olomouc 52 16 10 7 19 129:136 75