TOP z Liberec - Kometa: Vytočený Erat seřval sudí, kustod v roli brankáře

Autor: tej
0
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Zdrcený Trpišovský, Hranáč je teď NEJ stoper ligy. Co Svědík a plzeňská stopa?

I druhé finálové utkání mezi Libercem a Kometou vyhráli Brňané. Hosté úřadujícího mistra porazili v prodloužení 4:3, rozhodující gól vstřelil Marek Kvapil. Kromě sedmi gólů diváci mohli vidět také rozlíceného Martina Erata, kustoda v roli brankáře či tvrdý zákrok na Radivojeviče.

Nejen na góly bylo bohaté druhé finále mezi Libercem a Brnem. Potlesk publika si ve 29. minutě zasloužil kustod hostujícího celku. Ten si zahrál na brankáře a parádně chytil kotouč letící mimo ledovou plochu.

Liberec - Kometa Brno: Kustod Komety si zahrál na Čiliaka a parádně chytil puk

Ve 35. minutě se zranil Radim Šimek, kterého tvrdě narazil na mantinel Martin Zaťovič. Liberecký obránce se do utkání sice ještě vrátil, po jednom střídání to ovšem vzdal a odjel do šatny.

Liberec - Kometa Brno: Šimek si po střetu se Zaťovičem přivodil zranění

Ve 36. minutě podrazil v brankovišti Vojtěch Němec libereckého Jána Lašáka. Následné vyloučení brněnského útočníka vytočilo v tu dobu už dvougólového Martina Erata, který seřval sudí a hádal se s nimi, že Lašák upadl bez cizího zavinění.

Liberec - Kometa Brno: Vojtěch Němec podrazil Lašáka v brankovišti, Erat se rozčiloval na rozhodčí

Za stavu 3:3 byl Liberec krůček ke gólu. V 57. minutě se do šance dostal Hynek Zohorna, v obrovské příležitosti však nastřelil pouze tyč Čiliakovy brány.

Liberec - Kometa Brno: Tyč! Hynek Zohorna rozezvučil pouze brankovou konstrukci

Minutu před koncem se tvrdým zákrokem předvedl Michal Gulaši. V souboji narazil nevybíravě Radivojeviče na mantinel, liberecký kapitán se tvrdě uhodil a z ledu těžce sbíral.

Liberec - Kometa Brno: Gulaši poslal Radivojeviče na mantinel, ten zůstal otřesen

Kometa v utkání třikrát vedla, přesto se rozhodlo až v prodloužení. Tam byl po pěti minutách úspěšný Marek Kvapil, který Brnu vystřelil druhou finálovou výhru a Kometu tak přiblížil vysněnému titulu.

Liberec - Kometa Brno: Hrdina Komety Kvapil! Rozhodl zápas a Brno vede sérii 2:0

Hosté: 13:08. M. Erat, 26:30. M. Erat, 47:26. R. Zohorna, 64:17. M. Kvapil

Domácí: Lašák (Will) – R. Šimek, Ševc (A), Mojžíš (A), Derner, Plutnar, Jánošík – Lakatoš, P. Jelínek, Radivojevič (C) – Valský, Bulíř, Svačina – Bartovič, Bližňák, L. Krenželok – J. Stránský, Vantuch, Ordoš – A. Dlouhý.

Hosté: Čiliak (Vejmelka) – Trška, J. Krejčík, Kováčik, Gulaši, Bartejs, Malec, Zábranský – M. Erat, Hruška, M. Kvapil – Vondráček, Čermák (C), Dočekal – Haščák, V. Němec, Zaťovič (A) – Mallet, H. Zohorna, R. Zohorna – T. Havránek.