Pardubice v přípravě válí, vyhrály už posedmé. Slaví i Chomutov či Olomouc

0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

Hokejisté Pardubic vyhráli 5:3 ve Zlíně a připsali si již sedmé vítězství z devíti přípravných utkání. Výprask 1:6 si z ledu prvoligových Českých Budějovic odvezla Plzeň, Litvínov podlehl v severočeském derby Chomutovu 1:3.

Pardubičtí, kteří se v minulé sezoně zachraňovali mezi elitou v baráži, uspěli potřetí v řadě, přičemž pokaždé během této minisérie vstřelili alespoň čtyři góly. Na Zimním stadionu Luďka Čajky sice Východočeši přišli o vedení 2:0 a 3:2, ale ve třetí třetině rozhodli Peter Quenneville a Antonín Dušek.

Plzeň hostila České Budějovice před dvěma týdny a v domácím prostředí zvítězila 4:2. Dnes se role obrátily - ve Strakonicích opanovali duel Jihočeši. Škoda sice v polovině 13. minuty zásluhou Milana Gulaše vyrovnala na 1:1, ale to bylo ze strany její okleštěné sestavy všechno. Dva góly v dresu vítězů dal Miloslav Čermák.

Litvínov potřetí za sebou v přípravě prohrál. Během této šňůry, při níž nastoupil rovněž proti Mladé Boleslavi a finskému Kärpätu Oulu, vstřelil dohromady pouze čtyři góly. Jednou trefou přispěl k výhře Pirátů zkušený útočník Michal Vondrka, který při nevyrovnaných výplatách zvažoval odchod z klubu.

Mladá Boleslav podlehla Karlovým Varům, které budou v první lize usilovat o okamžitý návrat do extraligy, 3:4 po samostatných nájezdech, přestože Středočeši vedli po první dvacetiminutovce 2:0. V samém závěru zařídil pokračování trefou na 3:3 Jaromír Kverka, v nájezdech pak rozhodl další útočník Václav Skuhravý.

V Jihlavě domácí nováček nejvyšší soutěže proti Olomouci skóroval jako první, jenže Hanáci zápas dvěma góly otočili. Zkraje třetí třetiny rozhodl Kevin Sundher.

Přípravné hokejové zápasy:

Aukro Berani Zlín - HC Dynamo Pardubice 3:5 (0:1, 3:2, 0:2)
Branky: 25. Popelka, 25. P. Sedláček, 34. Okál - 8. Rolinek, 24. S. Treille, 27. Bojko, 44. Quenneville, 54. Dušek.

HC Dukla Jihlava - HC Olomouc 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 22. Zeman - 27. Řípa, 41. Sundher.

ČEZ Motor České Budějovice - HC Škoda Plzeň 6:1 (2:1, 1:0, 3:0)
Branky: 29. a 43. M. Čermák, 6. Dostálek, 17. Kutlák, 48. F. Novák, 53. Vlček - 13. Gulaš.

BK Mladá Boleslav - HC Energie Karlovy Vary 3:4 po sam. nájezdech (2:0, 0:2, 1:1)
Branky: 11. Pacovský, 12. Knotek, 47. Látal - 25. a 40. Flek, 59. Kverka, rozhodující sam. nájezd Skuhravý.

HC Verva Litvínov - Piráti Chomutov 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Branky: 28. J. Černý - 23. Vondrka, 36. Sklenář, 47. Koblasa.